WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 14 listopada 2019 r.
Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Licealny wrzesień

I. Nowacka, Dyr. CLXIII LO w Warszawie-Wesołej  |  18 października 2019

Pierwszy miesiąc pracy w naszym liceum upłynął pod znakiem intensywnych działań organizacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych.

Ich ukoronowaniem była organizacja wyjazdu integracyjnego dla licealistów, podczas którego połączyliśmy zajęcia survivalowe z poznawaniem się, dobrą zabawą i realizacją podstawy programowej. Młodzież uczestniczyła w sportowych zajęciach sprawnościowych, zdobywała wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także – zgodnie z programem edukacji dla bezpieczeństwa – odbyła zajęcia na strzelnicy. Konieczność wykonywania zespołowego poszczególnych zadań z pewnością przysłużyła się lepszemu poznaniu i integracji uczniów oraz ich wychowawców. Efekty widać było podczas spotkania przy ognisku.

Nas, nauczycieli, cieszy – widoczna od początku roku szkolnego – chęć identyfikacji uczniów z liceum, czego przejawem było m.in. ekspresowe zgłoszenie przez młodzież autorskich projektów na logo szkoły i decyzja o zamówieniu licealnych koszulek.

Dwa dni temu wśród młodzieży została przeprowadzona ankieta badająca nastroje. Najczęściej zgłaszanym oczekiwaniem wobec szkoły okazały się dobre przygotowanie do matury, miła atmosfera i realizacja ciekawych projektów.

Uczniowie jako mocną stronę szkoły wskazują: kadrę pedagogiczną (określają nauczycieli jako miłych, przyjaznych, zaangażowanych, a jednocześnie wymagających), dobre relacje interpersonalne (zarówno w sferze kontaktów z nauczycielami, jak i kolegami), wydzieloną strefę relaksu dla liceum, wysoki poziom nauki, poczucie bezpieczeństwa, bliskość szkoły od domu i sympatycznych rówieśników.

Nieco narzekają na brak oddzielnego budynku. Z radością przyjęli informację o pozyskaniu przez organ prowadzący finansów na budowę – wpis budowy szkoły do WPF – i rozpisaniu konkursu na koncepcję architektoniczną adekwatną do potrzeb naszego liceum. Sami zgłaszają pomysły potrzeb i rozwiązań. Niektóre z nich przekazałam komisji konkursowej.

Zgłoszone przez młodzież pomysły możliwe do realizacji w bieżącej pracy w najbliższym czasie poddamy pod dyskusję w gronie nauczycieli, rady rodziców i samorządu uczniowskiego oraz skonsultujemy z gospodarzem obiektu, którym jest Szkoła Podstawowa nr 385.

Tagi: rada, rodzice, samorząd, gospodarz, realizacja, plany, budynek, budowa, rozmowa, ustalenia, konkurs, koncepcja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 15 listopada 2019

Debata w stylu oksfordzkim z udziałem młodzieży wawerskich szkół średnich

Piątek, 15 listopada 2019

Plebiscyt Sportowców Warszawy

Sobota, 16 listopada 2019

II Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń