WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Mirosław, Joanna

Licealny wrzesień

I. Nowacka, Dyr. CLXIII LO w Warszawie-Wesołej  |  18 października 2019

Pierwszy miesiąc pracy w naszym liceum upłynął pod znakiem intensywnych działań organizacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych.

Ich ukoronowaniem była organizacja wyjazdu integracyjnego dla licealistów, podczas którego połączyliśmy zajęcia survivalowe z poznawaniem się, dobrą zabawą i realizacją podstawy programowej. Młodzież uczestniczyła w sportowych zajęciach sprawnościowych, zdobywała wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także – zgodnie z programem edukacji dla bezpieczeństwa – odbyła zajęcia na strzelnicy. Konieczność wykonywania zespołowego poszczególnych zadań z pewnością przysłużyła się lepszemu poznaniu i integracji uczniów oraz ich wychowawców. Efekty widać było podczas spotkania przy ognisku.

Nas, nauczycieli, cieszy – widoczna od początku roku szkolnego – chęć identyfikacji uczniów z liceum, czego przejawem było m.in. ekspresowe zgłoszenie przez młodzież autorskich projektów na logo szkoły i decyzja o zamówieniu licealnych koszulek.

Dwa dni temu wśród młodzieży została przeprowadzona ankieta badająca nastroje. Najczęściej zgłaszanym oczekiwaniem wobec szkoły okazały się dobre przygotowanie do matury, miła atmosfera i realizacja ciekawych projektów.

Uczniowie jako mocną stronę szkoły wskazują: kadrę pedagogiczną (określają nauczycieli jako miłych, przyjaznych, zaangażowanych, a jednocześnie wymagających), dobre relacje interpersonalne (zarówno w sferze kontaktów z nauczycielami, jak i kolegami), wydzieloną strefę relaksu dla liceum, wysoki poziom nauki, poczucie bezpieczeństwa, bliskość szkoły od domu i sympatycznych rówieśników.

Nieco narzekają na brak oddzielnego budynku. Z radością przyjęli informację o pozyskaniu przez organ prowadzący finansów na budowę – wpis budowy szkoły do WPF – i rozpisaniu konkursu na koncepcję architektoniczną adekwatną do potrzeb naszego liceum. Sami zgłaszają pomysły potrzeb i rozwiązań. Niektóre z nich przekazałam komisji konkursowej.

Zgłoszone przez młodzież pomysły możliwe do realizacji w bieżącej pracy w najbliższym czasie poddamy pod dyskusję w gronie nauczycieli, rady rodziców i samorządu uczniowskiego oraz skonsultujemy z gospodarzem obiektu, którym jest Szkoła Podstawowa nr 385.

Tagi: rada, rodzice, samorząd, gospodarz, realizacja, plany, budynek, budowa, rozmowa, ustalenia, konkurs, koncepcja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń