WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Licealny wrzesień

I. Nowacka, Dyr. CLXIII LO w Warszawie-Wesołej  |  18 października 2019

Pierwszy miesiąc pracy w naszym liceum upłynął pod znakiem intensywnych działań organizacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych.

Ich ukoronowaniem była organizacja wyjazdu integracyjnego dla licealistów, podczas którego połączyliśmy zajęcia survivalowe z poznawaniem się, dobrą zabawą i realizacją podstawy programowej. Młodzież uczestniczyła w sportowych zajęciach sprawnościowych, zdobywała wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także – zgodnie z programem edukacji dla bezpieczeństwa – odbyła zajęcia na strzelnicy. Konieczność wykonywania zespołowego poszczególnych zadań z pewnością przysłużyła się lepszemu poznaniu i integracji uczniów oraz ich wychowawców. Efekty widać było podczas spotkania przy ognisku.

Nas, nauczycieli, cieszy – widoczna od początku roku szkolnego – chęć identyfikacji uczniów z liceum, czego przejawem było m.in. ekspresowe zgłoszenie przez młodzież autorskich projektów na logo szkoły i decyzja o zamówieniu licealnych koszulek.

Dwa dni temu wśród młodzieży została przeprowadzona ankieta badająca nastroje. Najczęściej zgłaszanym oczekiwaniem wobec szkoły okazały się dobre przygotowanie do matury, miła atmosfera i realizacja ciekawych projektów.

Uczniowie jako mocną stronę szkoły wskazują: kadrę pedagogiczną (określają nauczycieli jako miłych, przyjaznych, zaangażowanych, a jednocześnie wymagających), dobre relacje interpersonalne (zarówno w sferze kontaktów z nauczycielami, jak i kolegami), wydzieloną strefę relaksu dla liceum, wysoki poziom nauki, poczucie bezpieczeństwa, bliskość szkoły od domu i sympatycznych rówieśników.

Nieco narzekają na brak oddzielnego budynku. Z radością przyjęli informację o pozyskaniu przez organ prowadzący finansów na budowę – wpis budowy szkoły do WPF – i rozpisaniu konkursu na koncepcję architektoniczną adekwatną do potrzeb naszego liceum. Sami zgłaszają pomysły potrzeb i rozwiązań. Niektóre z nich przekazałam komisji konkursowej.

Zgłoszone przez młodzież pomysły możliwe do realizacji w bieżącej pracy w najbliższym czasie poddamy pod dyskusję w gronie nauczycieli, rady rodziców i samorządu uczniowskiego oraz skonsultujemy z gospodarzem obiektu, którym jest Szkoła Podstawowa nr 385.

Tagi: rada, rodzice, samorząd, gospodarz, realizacja, plany, budynek, budowa, rozmowa, ustalenia, konkurs, koncepcja,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń