WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 27 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Zmiana organizacji SP nr 374 w Warszawie

Redakcja .  |  11 grudnia 2019

Zmiana organizacji SP nr 374 w Warszawie
W dniach 12-28 listopada w SP nr 374 przy ul. Boremlowskiej 6/12 w Warszawie przeprowadzany był remont klatki schodowej. Obszar, na którym prowadzono prace remontowe, był przez cały czas oddzielony od pozostałej części budynku, w której znajdowali się uczniowie.

Mimo to część z uczniów skarżyła się na drażniący zapach użytych w trakcie remontu środków chemicznych. Dlatego, po konsultacji ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Dyrekcja szkoły podjęła decyzję, aby w dniach 28 listopada - 1 grudnia wywietrzyć cały budynek, a remontowaną klatkę schodową dodatkowo uszczelnić. Zajęcia w szkole zostały wznowione w dniu 2 grudnia.

W tym dniu również odbyła kolejna kontrola sprawdzająca Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Nie stwierdzono w niej występowania drażniącego zapachu poza obszarem wyłączonej i odgrodzonej klatki schodowej. Mimo to SANEPID uznał, iż nie ma pełnej gwarancji, że szkodliwe substancje lotne nie przedostają się na pozostały obszar szkoły i w dniu 3 grudnia o godz. 15.15 przekazał do Dyrekcji SP nr 374 decyzję nakazującą zamknięcie szkoły do czasu przeprowadzenia specjalistycznych badań laboratoryjnych, które potwierdzą właściwą jakość powietrza i brak szkodliwych substancji na pozostałym obszarze szkoły.

W tej sytuacji Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, niezwłocznie powołał sztab kryzysowy w celu zapewnienia właściwej opieki nad uczniami SP nr 374 w czasie, gdy jej siedziba będzie zamknięta. W efekcie tych działań zabezpieczono odpowiednią liczbę miejsc w pobliskich placówkach edukacyjnych, dla wszystkich uczniów tej szkoły. W dniu 4 grudnia wszyscy uczniowie SP nr 374 powinni przybyć rano normalnie pod budynek swojej szkoły, skąd następnie pod opieką nauczycieli przejdą do innych placówek, gdzie będą mieć zapewnioną opiekę i ciepły posiłek. Zajęcia i opieka edukacyjna będą sprawowane na terenie:

  • Szkoły Podstawowej nr 72 – ul. Paca 44 (klasy Ia, Ib, Ic)
  • Szkoły Podstawowej nr 120 -ul. Międzyborska 64/70 (Klasy 2a, 2e)
  • Szkoły Podstawowej nr 163 – budynek przy ul. Osieckiej 28/32(klasy 1d, 2d, 5a, 5b, 5c)
  • Szkoły Podstawowej nr 163 – budynek przy ul. Tarnowieckiej 4 (klasy 2b, 6a, 6b)
  • Szkoły Podstawowej nr 246- ul. Białowieska 22, (klasy 3b, 5d, 8a)
  • Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 – ul.  Kwatery Głównej 11 ( klasa 0a)
  • Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 – ul. Dwernickiego 29A (klasy 2c, 3a)

Wszystkie dzieci będą mogły pozostać na terenie przypisanych im placówek do czasu odbioru przez swoich rodziców. W następnych dniach uczniowie powinni udawać się już bezpośrednio do przypisanych im placówek. Wszystkie wycieczki szkolne, które zostały zaplanowane w najbliższych dniach będą realizowane.
Burmistrz Tomasz Kucharski wraz z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy podejmują wszelkie możliwe działania mające na celu jak najszybsze potwierdzenie właściwej jakości powietrza na terenie SP nr 374 i tym samych przywrócenie jej normalnego funkcjonowania. Przewiduje się, że sytuacja ta może potrwać około tygodnia.

Zobacz również

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4517

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4701

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4711

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń