WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 8 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

XII Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

Redakcja .  |  30 grudnia 2019

XII Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

W dniu 7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 odbyło się XII Wawerskie Forum Edukacyjne. Organizatorem była Anna Wiśniewska – dyrektor szkoły. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Nauczyciel z wyobraźnią – twórcze dziecko –RADOŚĆ TWORZENIA”. Adresatami Forum byli nauczyciele klas I-III, oddziałów przedszkolnych, świetlic szkolnych i pedagodzy specjalni z warszawskich placówek oświatowych.

Przybyłych gości powitała pani Anna Wiśniewska – dyrektor szkoły i pani Renata Potrzebowska –naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Wawer. Część wspólną dla wszystkich uczestników poprowadziła organizatorka przedsięwzięcia krótkim wykładem na temat wyobraźni. Jak ją spostrzegają dzieci młodsze, a jak nauczyciela z wyobraźnią wyobrażają sobie uczniowie klas starszych. Po krótkiej części otwierającej Forum zaproszono nauczycieli do wzięcia udziału w dwóch z proponowanych warsztatów metodycznych. Panie Ewa Olejniczak i Katarzyna Witkowska wprowadzały nauczycieli w świat programowania w czasie warsztatów „Kod wyobraźni – na tropie programowania w młodszym wieku szkolnym”. Pani Anna Droste przybliżyła uczestnikom system nauczania „Montessori – rozwój zdolności, kreatywności i samodzielności myślenia małego dziecka”. Kolejne warsztaty metodyczne to „Tworzenie pomocy sensorycznych stymulujących rozwój wielozmysłowy dziecka” prowadzone przez panią Elżbietę Konopacką. W czasie zajęć plastycznych „Jesienne grafiki – jak pobudzić wyobraźnię?” prowadzonych przez panie Iwonę Burlikowską i Izabelę Tomaszewską powstały małe dzieła sztuki. Warsztaty „Wyobraźnia nie zna granic – pomysły na wykorzystanie aktywności twórczej dziecka w grach i zabawach ruchowych” poprowadzili pani Katarzyna Matyjaszek i pan Paweł Sosnowski. W czasie przerwy między warsztatami nauczyciele zostali zaproszeni na poczęstunek. To też był moment wspólnych rozmów i wspomnień.

W XII Wawerskim Forum Edukacyjnym uczestniczyło 98 nauczycieli z warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych. Nauczyciele byli zadowoleni z udziału w takiej formie doskonalenia zawodowego. Wysoko ocenili organizację całego przedsięwzięcia oraz możliwość dzielenia się dobrą praktyką z innymi uczestnikami. Do zobaczenia za rok na kolejnym Wawerskim Forum Edukacyjnym zorganizowanym w gościnnych progach SP 216.

Składam serdeczne PODZIĘKOWANIE wszystkim nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie XII Wawerskiego Forum Edukacyjnego.
Tagi: wawerskie, forum, edukacyjne, szkoła, sp, 216, polska, nauczyciele, podziękowania, pracownicy, XII, zawodowe,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Poniedziałek, 8 marca 2021

Praca WOM i BAiSO

Poniedziałek, 8 marca 2021

Posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska i Krajobrazu Rady Dzielnicy Wawer

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń