WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Jasełka w SP 171

Ola Rysak, uczennica klasy VI B w SP 171  |  29 grudnia 2011

Jasełka w SP 171

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas cudów, niezwykłych przeżyć i cudowne święto rodzinne. Z tymi wyjątkowymi świętami związane są zwyczaje, obrzędy i bogate tradycje.

W naszej szkole również poczuliśmy ich niezwykłą moc. Stało się to dzięki Jasełkom, które tradycyjnie, jak co roku przygotowali uczniowie klas III pod  kierunkiem p. D. Czarneckiej-Jagody, p. A. Krysiak oraz p. M. Rysak.

Nasi młodsi koledzy i koleżanki z klas III A, B i C zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne.

Tegoroczne Jasełka były wyjątkowe. Zachwyciła nas niezwykła dekoracja, stroje i charakteryzacja młodych aktorów. Na scenie pojawili się nie tylko kolędnicy, aniołowie, zwierzęta, dzieci, pasterze, ale także urokliwe diabełki. Wszyscy gotowi śpiewać i oddawać pokłon nowo narodzonemu w lichej szopce ubogiemu Dzieciątku.

Występ naszych młodszych kolegów wprowadził nas w świąteczny nastrój i myślę, że niejednego skłonił do refleksji. Refleksji na temat miłości i dobra, ich wielkiej mocy pokonywania tego, co złe.

Wspólnie z nami przedstawienie oglądali goście specjalni: Babcie i Dziadkowie. Występujący w Jasełkach uczniowie chcieli w ten sposób podziękować swoim Dziadkom i Babciom. Dedykując im to przedstawienie podkreślili, jak ważną rolę odgrywają w ich życiu najbliżsi.

Czas spokoju, wspólnego śpiewania kolęd, miłości i radości jest ogromnie ważny w naszym życiu. Niezwykle istotne są także tradycje i zwyczaje. To wszystko składa się na to, kim jesteśmy i kim będziemy.

W imieniu starszych kolegów i koleżanek chciałabym podziękować Wam, drodzy uczniowie klas III, że pokazaliście nam to intrygujące i interesujące przedstawienie.

Pozostając w świątecznym nastroju, chciałabym złożyć w imieniu wszystkich uczniów SP 171 najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego nowego roku 2012, miłości, radości, spokoju, czasu spędzonego wśród najbliższych. Życzę, aby czas świąteczny i czas powszedni był jednakowo wyjątkowy.                                                                                          

Tagi: SP 171, jasełka, przedstawienie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy będziesz oglądał mecze rozgrywane w ramach Mundialu 2018 w stołecznych Strefach Kibica? ( Bemowo, Bielany, Targówek, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola)

nie, lubię oglądać mecze w towarzystwie bliskich mi osób
nie, bo Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy
pewnie, że tak! Oglądanie meczy w tak dużym gronie wiąże się ze świetną, sportową atmosferą
tak, ale szkoda, że Strefy Kibica nie będzie w mojej dzielnicy i muszę jeździć do innych
nie, nie interesują mnie mecze piłki nożnej
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń