WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

Święta okazją do integracji

Redakcja .  |  6 lutego 2020

Święta okazją do integracji

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…”, powiedziała matka Teresa z Kalkuty. Jej słowa uznaliśmy za motto świątecznego projektu w naszej szkole.

Rozpoczęliśmy od świątecznych działań wolontariackich. Nasza społeczność aktywnie włączyła się w akcję organizowaną przez Fundację „Kresy w potrzebie - Polacy Polakom”, a także Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „TAK, POMAGAM!” koordynowaną przez Caritas oraz przygotowania do kolejnego finału WOŚP.

Zanikająca w naszych czasach tradycja wysyłania kartek świątecznych zainspirowała uczniów do wykonania niepowtarzalnych, autorskich prac plastycznych, które posłużyły do ozdobienia  prawie 30 okolicznościowych kartek z życzeniami od naszej społeczności.

Nie zabrakło też szkolnego spotkania świątecznego. Odbyło się zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez samorząd. Uczniowie postawili na aktywność i kreatywność w różnych sferach. Pod merytoryczną opieką nauczycieli j. obcych przygotowali ciekawostki o zwyczajach bożonarodzeniowych w krajach angielsko-, niemiecko- i hiszpańskojęzycznych. Wielojęzyczne zespołowe prezentacje multimedialne uzupełnili wspólnym śpiewaniem kolęd i piosenek świątecznych po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i polsku.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia okazało się wykonywanie łańcucha choinkowego na czas. Niezbędna była determinacja, pomysłowość i dobra organizacja pracy zespołowej. Łączna długość łańcucha wykonanego w ciągu 5 minut przez całe liceum to 16 metrów i 7 cm. Najdłuższy odcinek wykonała klasa ID J.

Emocji i dobrej zabawy dostarczył też quiz na znajomość polskich zwyczajów świątecznych. Okazało się, że ich geneza i przesłanie nie zawsze są  oczywiste i powszechnie znane. Zwyciężyła kl. IA, ale dzięki wyjaśnieniom jury pracującego pod przewodnictwem nauczycielki religii wszyscy wzbogacili swoją wiedzę na ten temat.

Pod koniec spotkania każda klasa została obdarowana słodkimi niespodziankami. Zadbał o nie św. Mikołaj wspierany przez licealną Radę Rodziców J.

Uwieńczeniem świątecznego projektu były pełne serdecznych życzeń klasowe nastrojowe spotkania świąteczne młodzieży z wychowawcami.

 

Organizatorzy

 projektu świąteczno-kulturowego

w CLXIII LO w Warszawie-WesołejTagi: święta, okazja, integracja, wesoła, wesołowskie, wiadomości, liceum, działania, wolontariat, choinka, znajomość,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 11 kwietnia 2020

Asterix i Obelix - ile kryją w sobie prawdy?

Niedziela, 19 kwietnia 2020

Regulamin Charytatywnego Marszu Nordic Walking „Powitanie Wiosny 2020” z dnia 19.04.2020

Sobota, 25 kwietnia 2020

Dzień Ziemi w GREEN SOHO

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń