WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 20 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Święta okazją do integracji

Redakcja .  |  6 lutego 2020

Święta okazją do integracji

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie…”, powiedziała matka Teresa z Kalkuty. Jej słowa uznaliśmy za motto świątecznego projektu w naszej szkole.

Rozpoczęliśmy od świątecznych działań wolontariackich. Nasza społeczność aktywnie włączyła się w akcję organizowaną przez Fundację „Kresy w potrzebie - Polacy Polakom”, a także Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „TAK, POMAGAM!” koordynowaną przez Caritas oraz przygotowania do kolejnego finału WOŚP.

Zanikająca w naszych czasach tradycja wysyłania kartek świątecznych zainspirowała uczniów do wykonania niepowtarzalnych, autorskich prac plastycznych, które posłużyły do ozdobienia  prawie 30 okolicznościowych kartek z życzeniami od naszej społeczności.

Nie zabrakło też szkolnego spotkania świątecznego. Odbyło się zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez samorząd. Uczniowie postawili na aktywność i kreatywność w różnych sferach. Pod merytoryczną opieką nauczycieli j. obcych przygotowali ciekawostki o zwyczajach bożonarodzeniowych w krajach angielsko-, niemiecko- i hiszpańskojęzycznych. Wielojęzyczne zespołowe prezentacje multimedialne uzupełnili wspólnym śpiewaniem kolęd i piosenek świątecznych po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i polsku.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia okazało się wykonywanie łańcucha choinkowego na czas. Niezbędna była determinacja, pomysłowość i dobra organizacja pracy zespołowej. Łączna długość łańcucha wykonanego w ciągu 5 minut przez całe liceum to 16 metrów i 7 cm. Najdłuższy odcinek wykonała klasa ID J.

Emocji i dobrej zabawy dostarczył też quiz na znajomość polskich zwyczajów świątecznych. Okazało się, że ich geneza i przesłanie nie zawsze są  oczywiste i powszechnie znane. Zwyciężyła kl. IA, ale dzięki wyjaśnieniom jury pracującego pod przewodnictwem nauczycielki religii wszyscy wzbogacili swoją wiedzę na ten temat.

Pod koniec spotkania każda klasa została obdarowana słodkimi niespodziankami. Zadbał o nie św. Mikołaj wspierany przez licealną Radę Rodziców J.

Uwieńczeniem świątecznego projektu były pełne serdecznych życzeń klasowe nastrojowe spotkania świąteczne młodzieży z wychowawcami.

 

Organizatorzy

 projektu świąteczno-kulturowego

w CLXIII LO w Warszawie-WesołejTagi: święta, okazja, integracja, wesoła, wesołowskie, wiadomości, liceum, działania, wolontariat, choinka, znajomość,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 21 lutego 2020

Duet „STRING ENGINE”, czyli Tadeusz Sudnik i Krzesimir Dębski w Wawrze

Niedziela, 23 lutego 2020

Promocja kadetów kursu SONDA i przysięga wojskowa w jednym

Środa, 26 lutego 2020

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń