WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 2 grudnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

Kształcenie na odległość w SP 172

Redakcja .  |  27 maja 2020

Pandemia wirusaSARS-CoV-2 zaskoczyła wszystkich. Zajęcia stacjonarne w szkołach uległy czasowemu zawieszeniu, a nauczanie przeniosło się do wirtualnej przestrzeni Internetu oraz uczniowskich domów.

Dzięki ścisłej współpracy dyrekcji SP 172 i rodziców naszych uczniów już od pierwszych dni kwietnia nasza placówka korzysta z nowoczesnej i bezpiecznej platformy Microsoft Teams opartej na tzw. chmurze i zawierającej zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej nauczycieli i uczniów. Nauczanie odbywa się więc dwutorowo: poprzez przekazywanie przez nauczycieli materiałów   w wiadomościach mailowych i umieszczanie ich w zasobach e-dziennika Librus oraz w czasie rzeczywistym - na internetowych lekcjach lub konsultacjach prowadzonych regularnie na platformie Teams z wykorzystaniem audio i wideo. Dzięki pracy na Teams realizowana jest większość zajęć przyznanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej: zajęcia rewalidacyjne, reedukacyjne, logopedyczne, socjoterapia, zindywidualizowane ścieżki kształcenia, porady psychologiczne, doradztwo zawodowe.

Nowy sposób pracy niewątpliwie stanowi wyzwanie organizacyjne, technologiczne i metodyczne. Dzięki zaangażowaniu i współpracy dyrekcji, wychowawców i rodziców udało się zapobiec cyfrowemu wykluczeniu uczniów, którzy z różnych powodów mieli kłopoty z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wszyscy nauczyciele musieli w szybki sposób nabyć nowe umiejętności i wzbogacić swoje kompetencje zawodowe. Szkolili się na webinarach i kursach on-line, by zdobyć wiedzę o zasadach i sposobach zdalnego nauczania i sposobach oceniania, o ciekawych interaktywnych zasobach i narzędziach, które można wykorzystać w kształceniu na odległość. Korzystamy z multibooków, różnorodnych aplikacji (Forms, Quizlet, Wordwall, Padlet, LearningApps, Genial.ly, Quizziz, Wakelet) oraz platform, stron i serwisów internetowych rekomendowanych przez MEN lub wydawnictwa edukacyjne. Dołączyliśmy do programu „Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w I etapie Powiatowego Konkurs Matematycznego „STOŻEK” 2020 ON-LINE.

Nie wiemy, czy w tym roku szkolnym spotkamy się jeszcze w naszych salach lekcyjnych. Ale mamy poczucie, że również podczas kwarantanny, mimo wszystko, JESTEŚMY RAZEM!

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia!

Tagi: sp, 172, nauka w, mieście, pandemia, na, odległość, tradycja, wirus, wydawnictwa, online, szkoła, kwarantanna,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 3 grudnia 2020

Bezpłatne badania mammograficzne - 3 grudnia

5 - 16 grudnia 2020

Warszawskie Spotkania Teatralne online 2020

Sobota, 5 grudnia 2020

Sinfonia Varsovia - koncert

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Kiedy kupujesz gwiazdkowe prezenty dla swoich bliskich?

w listopadzie, żeby móc to zrobić na spokojnie i uniknąć tłumów w sklepach
mniej więcej dwa tygodnie lub tydzień przed świętami
na ostatnią chwilę, czasem nawet w wigilię
każdego roku wychodzi to inaczej, nie ma stałej zależności
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń