WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 30 listopada 2021 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Kształcenie na odległość w SP 172

Redakcja .  |  27 maja 2020

Pandemia wirusaSARS-CoV-2 zaskoczyła wszystkich. Zajęcia stacjonarne w szkołach uległy czasowemu zawieszeniu, a nauczanie przeniosło się do wirtualnej przestrzeni Internetu oraz uczniowskich domów.

Dzięki ścisłej współpracy dyrekcji SP 172 i rodziców naszych uczniów już od pierwszych dni kwietnia nasza placówka korzysta z nowoczesnej i bezpiecznej platformy Microsoft Teams opartej na tzw. chmurze i zawierającej zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej nauczycieli i uczniów. Nauczanie odbywa się więc dwutorowo: poprzez przekazywanie przez nauczycieli materiałów   w wiadomościach mailowych i umieszczanie ich w zasobach e-dziennika Librus oraz w czasie rzeczywistym - na internetowych lekcjach lub konsultacjach prowadzonych regularnie na platformie Teams z wykorzystaniem audio i wideo. Dzięki pracy na Teams realizowana jest większość zajęć przyznanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej: zajęcia rewalidacyjne, reedukacyjne, logopedyczne, socjoterapia, zindywidualizowane ścieżki kształcenia, porady psychologiczne, doradztwo zawodowe.

Nowy sposób pracy niewątpliwie stanowi wyzwanie organizacyjne, technologiczne i metodyczne. Dzięki zaangażowaniu i współpracy dyrekcji, wychowawców i rodziców udało się zapobiec cyfrowemu wykluczeniu uczniów, którzy z różnych powodów mieli kłopoty z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wszyscy nauczyciele musieli w szybki sposób nabyć nowe umiejętności i wzbogacić swoje kompetencje zawodowe. Szkolili się na webinarach i kursach on-line, by zdobyć wiedzę o zasadach i sposobach zdalnego nauczania i sposobach oceniania, o ciekawych interaktywnych zasobach i narzędziach, które można wykorzystać w kształceniu na odległość. Korzystamy z multibooków, różnorodnych aplikacji (Forms, Quizlet, Wordwall, Padlet, LearningApps, Genial.ly, Quizziz, Wakelet) oraz platform, stron i serwisów internetowych rekomendowanych przez MEN lub wydawnictwa edukacyjne. Dołączyliśmy do programu „Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w I etapie Powiatowego Konkurs Matematycznego „STOŻEK” 2020 ON-LINE.

Nie wiemy, czy w tym roku szkolnym spotkamy się jeszcze w naszych salach lekcyjnych. Ale mamy poczucie, że również podczas kwarantanny, mimo wszystko, JESTEŚMY RAZEM!

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia!

Tagi: sp, 172, nauka w, mieście, pandemia, na, odległość, tradycja, wirus, wydawnictwa, online, szkoła, kwarantanna,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki
szkoła2

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń