WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 8 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

Kształcenie na odległość w SP 172

Redakcja .  |  27 maja 2020

Pandemia wirusaSARS-CoV-2 zaskoczyła wszystkich. Zajęcia stacjonarne w szkołach uległy czasowemu zawieszeniu, a nauczanie przeniosło się do wirtualnej przestrzeni Internetu oraz uczniowskich domów.

Dzięki ścisłej współpracy dyrekcji SP 172 i rodziców naszych uczniów już od pierwszych dni kwietnia nasza placówka korzysta z nowoczesnej i bezpiecznej platformy Microsoft Teams opartej na tzw. chmurze i zawierającej zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej nauczycieli i uczniów. Nauczanie odbywa się więc dwutorowo: poprzez przekazywanie przez nauczycieli materiałów   w wiadomościach mailowych i umieszczanie ich w zasobach e-dziennika Librus oraz w czasie rzeczywistym - na internetowych lekcjach lub konsultacjach prowadzonych regularnie na platformie Teams z wykorzystaniem audio i wideo. Dzięki pracy na Teams realizowana jest większość zajęć przyznanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej: zajęcia rewalidacyjne, reedukacyjne, logopedyczne, socjoterapia, zindywidualizowane ścieżki kształcenia, porady psychologiczne, doradztwo zawodowe.

Nowy sposób pracy niewątpliwie stanowi wyzwanie organizacyjne, technologiczne i metodyczne. Dzięki zaangażowaniu i współpracy dyrekcji, wychowawców i rodziców udało się zapobiec cyfrowemu wykluczeniu uczniów, którzy z różnych powodów mieli kłopoty z korzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wszyscy nauczyciele musieli w szybki sposób nabyć nowe umiejętności i wzbogacić swoje kompetencje zawodowe. Szkolili się na webinarach i kursach on-line, by zdobyć wiedzę o zasadach i sposobach zdalnego nauczania i sposobach oceniania, o ciekawych interaktywnych zasobach i narzędziach, które można wykorzystać w kształceniu na odległość. Korzystamy z multibooków, różnorodnych aplikacji (Forms, Quizlet, Wordwall, Padlet, LearningApps, Genial.ly, Quizziz, Wakelet) oraz platform, stron i serwisów internetowych rekomendowanych przez MEN lub wydawnictwa edukacyjne. Dołączyliśmy do programu „Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w I etapie Powiatowego Konkurs Matematycznego „STOŻEK” 2020 ON-LINE.

Nie wiemy, czy w tym roku szkolnym spotkamy się jeszcze w naszych salach lekcyjnych. Ale mamy poczucie, że również podczas kwarantanny, mimo wszystko, JESTEŚMY RAZEM!

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia!

Tagi: sp, 172, nauka w, mieście, pandemia, na, odległość, tradycja, wirus, wydawnictwa, online, szkoła, kwarantanna,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Poniedziałek, 8 marca 2021

Praca WOM i BAiSO

Poniedziałek, 8 marca 2021

Posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska i Krajobrazu Rady Dzielnicy Wawer

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń