WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 7 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Paweł, Tomasz, Felicyta

Akt erekcyjny na budowie praskiej szkoły

Redakcja .  |  29 czerwca 2020

Przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 22 na Gocławiu trwa budowa kompleksu oświatowego dla 600 uczniów i 175 przedszkolaków. 23 czerwca, w przyszłej auli teatralnej przedszkola, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod przyszłą szkołę i przedszkole.

Wśród przybyłych gości gorąco powitano gościa honorowego Wiceprezydent m.st. Warszawy Panią Renatę Kaznowską, senatora RP Marka Borowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sławomira Potapowicza, radnych Warszawy Dorotę Lutomirską, Pawła Lecha i Dariusza Dziekanowskiego. Obecni byli również radni Dzielnicy Praga-Południe – wiceprzewodnicząca Rady Bożena Manarczyk, Irena Bartosińska, Anna Dębińska-Żytkiewicz i Michał Wieremiejczyk. Zarząd Dzielnicy Praga-Południe stawił się niemal w pełnym składzie, z burmistrzem, gospodarzem uroczystości Tomaszem Kucharskim i jego zastępcami Bożeną Przybyszewską, Izabelą Szostak-Smith i Adamem Cieciurą. Obecny był „ojciec chrzestny” tej inwestycji Jarosław Karcz, obecnie burmistrz Włoch. Powitano gorąco Sławomira Nowaka, wiceprezesa firmy Mirbud SA, wykonawcy obiektu. Oświatę reprezentowali pan dyr. Marek Litwinowicz z Biura Edukacji m.st. Jednak najważniejszymi gośćmi były dzieci z Gocławia. To właśnie z myślą o naszej młodzieży powstaje ta inwestycja.


- Pomimo trudności inwestujemy w infrastrukturę oświatową. W tym roku ponad pół miliarda złotych. To bardzo ważna placówka dla tej dzielnicy. Ostatnią szkołę podstawową na Pradze-Południe oddano do użytku 23 lata temu. Budowa tak potrzebnych na Gocławiu placówek, jak szkoła i przedszkole, zakończy się już pod koniec 2021 roku – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.


Burmistrz Tomasz Kucharski rozpoczął swoje przemówienie od podziękowań skierowanych do Jarosława Karcza, wieloletniego wiceburmistrza Pragi-Południe odpowiedzialnego za oświatę, którego pasji i determinacji zawdzięczamy powstanie zespołu szkolno-przedszkolnego. Dziękował radzie i władzom stolicy, bez pomocy których nie udałoby się ruszyć z budową. Burmistrz przypomniał, że powstaje olbrzymi obiekt, który będzie miał powierzchnię użytkową ponad 11 tys. m2, halę sportową, stołówkę, place zabaw i dwa zewnętrzne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Znajdą się w nim 24 oddziały szkolne oraz 7 oddziałów przedszkolnych. Będzie to nowoczesna placówka. W części szkolnej znajdą się po dwie sale komputerowe i językowe, sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i logopedy oraz kuchnia z zapleczem. Natomiast w części przedszkolnej powstają sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie, gabinety psychologa i logopedy. Przestronna i nowoczesna jadalnia „połączy” szkołę z przedszkolem. W całym obiekcie znajdą się również pokoje administracyjne i magazyny. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a na dachu obiektu powstanie zielony ogród.
Koszt budowy zespołu szkolno-przedszkolnego wyniesie miasto ponad 61 mln złotych. Inwestycja nie ruszyłaby bez pomocy Rady Miasta, prezydenta Rafała Trzaskowskiego i wiceprezydent Renaty Kaznowskiej. To w tej chwili jedna z największych inwestycji na Pradze-Południe.


Po przemówieniach podpisano akt erekcyjny i nastąpiło jego uroczyste wmurowanie. Każdy z zaproszonych gości dokonywał tego w towarzystwie dziecka. Warszawa za prezydentury Rafała Trzaskowskiego realizuje rekordowy program inwestycji. Tylko w 2019 r. oddaliśmy do użytku 12 przedszkoli i 3 szkoły podstawowe. W trakcie budowy jest kolejnych 18 placówek, a dalsze 16 planowanych. Na inwestycje oświatowe miasto przeznaczyło w 2020 r. ponad pół miliarda złotych.

Tagi: budowa, praskiej, szkoły, uroczystość, edukacja, przedsięwzięcie, infrastruktura, oświata, informacje, szkolne,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Niedziela, 7 marca 2021

Uroczystość złożenia wieńców pod pomnikiem Generała Fieldorfa przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Ojca Pio

Niedziela, 7 marca 2021

Koncert WMF – Tatiana Shebanova in memoriam

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń