WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 18 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Co nowego w Szkole Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica?

Redakcja .  |  26 października 2020

Co nowego w Szkole Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica?
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe szkolne przygody, nowe wydarzenia. 25.09.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie to było świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków świata oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej. Przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Języków rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie klas IV-VIII w ramach konkursu mieli za zadanie przygotować projekt koszulki z wybranym przez siebie krajem, natomiast uczniowie klas I-III napisać w obcym języku pozdrowienia na samodzielnie zaprojektowanej kartce pocztowej. Konkurs przerósł nasze oczekiwania. Wybór 3 najlepszych projektów okazał się dla jury bardzo trudny i ostatecznie miejsce II i III przypadło ex aequo aż 3 osobom.  Zwyciężczynią konkursu „Koszulka Europy” została Amelia Mazur (7c). Miejsce drugie zajęli: Jakub Abramczuk (7a), Zuzanna Świątek (8a), Maja Cichowlas (8b). Miejsce trzecie zajęli: Gabriela Wieczorek (7a), Franciszek Maciążek (8a) i Irmina Oleksiejuk (8b).

2. października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.\r\n

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. Został ogłoszony konkurs na lapbook matematyczny. Powstały przepiękne prace, które cieszą oko na korytarzu szkolnym. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. W klasach zostały przeprowadzone egzaminy. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 pytań, otrzymywali tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia’’. Egzaminatorzy sprawdzali też ,,tabliczkową wiedzę’’ w języku angielskim i niemieckim.Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Obchody ŚDTM wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.Gratulujemy MISTRZOM, dziękujemy egzaminatorom, ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom wzięliśmy udział w I Międzynarodowej edycji  V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających  pt. „Przerwa na czytanie”.

6 października na 4ej lekcji i przerwie czytała cała szkoła. Na boisku szkolnym, w salach lekcyjnych, w świetlicy, w bibliotece, można było spotkać uczniów z książką w ręku oczyma wyobraźni przeżywających przygody ulubionych bohaterów.

A odnośnie biblioteki to,z dumą informujemy, że nasza biblioteka otrzymała tytuł:

BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI”. Wzięliśmy udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, którego celem było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce czytelnictwa. W ramach konkursu wykonaliśmy 9 zadań, w tym jedno dotyczyło ukończenia kursu z wykorzystaniem metody e – learning.

W dniach 04.09- 10.09 2020 r. roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję, organizowaną przez Prezydenta RP - Narodowe Czytanie 2020. Akcję wspólnego czytania w bibliotece rozpoczęła kl. 6c, a następnie kontynuowały 6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b. Czytaliśmy scenę „W chacie wdowy”. Przygotowane w bibliotece szkolnej stroje, rekwizyty i czytanie z podziałem na role były formą świetnej literackiej zabawy. Nie brakowało momentów, kiedy zwłaszcza starsi uczniowie, z zaciekawieniem słuchali, co Balladyna i Alina odpowiedzą na pytanie Kirkora: „Czy mnie kochacie moje smugłe łanie?” Interpretacja fragmentu „W chacie wdowy” była formą świetnej zabawy i zachęca do przeczytania całości utworu oraz do tego, że w następnych akcjach, gdzie czytanie będzie połączone z teatrem – „chętnie weźmiemy udział” (tak powiedziały Hania i Helena z kl. 8a).

Jak nakazuje tradycja, dnia 14 października uczniowie tegorocznych klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Pani dyrektor Aleksandra Zapaśnik każdego uroczyście pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej nr 171. Po uroczystości pełnoprawne pierwszaki udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
To był niezapomniany dzień.


A w prezencie od starszych uczniów, w dniach 16- 20 października, pierwszaki , klasy drugie, trzecie i oddziały przedszkolne obejrzały przedstawienie „Zbuntowany Czerwony Kapturek” przygotowane przez biblioteczne koło teatralne.


Nauczyciel biblioteki

Zobacz również

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4517

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4701

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4711

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń