WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 2 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

Co słychać u Leśnych Skrzatów?

Redakcja .  |  10 lutego 2021

Co słychać u Leśnych Skrzatów?

Ostatni rok był bez wątpienia wyjątkowy. Trudny, nietypowy, inny od poprzednich. Wszystkie trudności i obostrzenia dotknęły nas z każdej możliwej strony i odcisnęły na nas swoje piętno. Mimo wszystko, postaraliśmy się stawić mu czoła i z pełną parą wejść w nowy rok szkolny 2020/2021. Naszym Przedszkolakom chcieliśmy zapewnić najlepsze z możliwych warunki do rozwoju, zabawy i edukacji. Pokazać, że chcieć, to móc!

Przedszkole i Żłobek ,,Leśne Skrzaty” to wyjątkowe miejsce. Jego unikalność kryje się między innymi w lokalizacji. Na wyciągnięcie ręki mamy las, z którego staramy się korzystać niemal codziennie. Chodzimy tam w każdej możliwej chwili. Edukacja leśna naprawdę staje się naszą pasją, a Przedszkolaki doskonale odnajdują się w roli obserwatorów przyrody. Empiryczne odkrywanie świata jest, naszym zdaniem, najlepszym sposobem na naukę. Jesienią obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Poznawaliśmy grzyby pojawiające się w naszym lesie. Mogliśmy przeliczać, tworzyć, bawić się na świeżym powietrzu. Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszy śnieg, by móc zjeżdżać na sankach, szukać pozostawionych na białym puchu śladów zwierząt, czy ulepić bałwana.

Niezmiennie w ,,Leśnych Skrzatach” stawiamy na dwujęzyczność. Natura daje nam mnóstwo możliwości do realizacji treści edukacyjnych w przedszkolu, a znaczenie edukacji przyrodniczo- leśnej jest obecnie ogromne. Dzięki niej dzieci poznają otaczającą przyrodę, uczą się ją kochać i doceniać oraz współpracować ze sobą. Gdy zaś połączymy odkrywanie tajemnic otaczającego przedszkole lasu z realizowanymi tematami miesięcznymi, otrzymamy efektywną produkcję językową oraz naturalne przyswajanie słownictwa w jednym. Tak właśnie działa edukacja dwujęzyczna w Leśnych Skrzatach. W ostatnim czasie zajęcia językowe na świeżym powietrzu zyskały na znaczeniu, ale - żeby je prawidłowo i ciekawie przeprowadzić - potrzebny jest efekt WOW. Dlatego też, wszelkie aktywności podczas zajęć są starannie dobrane i opracowane, aby maksymalnie zaangażować dzieci. Jak jesień to oczywiście DOT DAY i szukanie kropek ‘dots’ występujących w naturze. A w październiku Halloween, które z roku na rok wciąga nawet rodziców i lokalne biznesy. Jak zima to śnieg! Jeśli jednak nie ma śniegu za oknem, to z pewnością zrobimy go na języku angielskim poznając przy tym nazwy użytych produktów.

Nasze Przedszkolaki i ich rodzice czują się u nas bezpiecznie. Rzeczywistość jest szara i trudna...my staramy się, by pokazać ją dzieciom w kolorach. I wszystkie nowe, dodatkowe czynności i zabiegi, takie jak mierzenie temperatury przy wejściu do Przedszkola, czy nauka higieny, wykonujemy z uśmiechem na twarzy. A teraz czekamy na wiosnę...i to, co wraz z nią spotkamy w naszym lesie.Tagi: co, słychać, u, leśnych, skrzatów, przedszkole, dzieci, trudności, żłobek, edukacja, dwujęzyczna, bałwan, zabawa,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


18 stycznia - 3 marca 2021

Jaki plan miejscowy dla rejonu ul. Krupniczej? Wyłożenie planu do publicznego wglądu

25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

Wtorek, 2 marca 2021

Klasa I szkoły podstawowej

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń