WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Kubusiowe nowinki

Redakcja .  |  11 lutego 2021

Kubusiowe nowinki

„Jeśli przyjdzie taki dzień, kiedy nie będziemy mogli być razem zatrzymaj mnie w swoim sercu, zastanę tam na zawsze” Kubuś Puchatek.

Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” od wielu lat wspiera rodziców w opiece i wychowaniu dzieci, dostarczając i wychowankom i dorosłym różnorodnych przeżyć. Nasze przedszkole jest drugim domem dla wielu dzieci, a ciepłą i rodzinną atmosferę każdego dnia zapewnia im doświadczony personel.

Panująca sytuacja epidemiologiczna odbiła się negatywnie na nas wszystkich, zwłaszcza na najmłodszych. Staramy się, mimo trwającego reżimu sanitarnego pracować w taki sposób, aby nasi wychowankowie jak najmniej odczuli panującą sytuację i mogli w pełni korzystać z wydarzeń, które dyktuje nam kalendarz przedszkolny. Od września dzieci miały możliwość świętowania, m.in. Dnia Przedszkolaka, udziału w konkursie plastycznym „Kapelusz Pani Jesieni”, organizacji Akademii z okazji 11 Listopada w postaci multimedialnej oraz uczestniczenia w innych krajowych i wewnętrznych projektach.

W tradycję naszego przedszkola wpisało się coroczne świąteczne przedstawienie. Panująca obecnie pandemia uniemożliwiła stacjonarną formę wigilijnego spotkania z rodzicami. W tym roku szkolnym dzieci przygotowały niespodziankę o tematyce świąteczno – zimowej pt. „Uśmiechnięta Gwiazdka”. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz kolędy. Ich występ został wzbogacony pięknymi strojami oraz oprawą muzyczną w wykonaniu Pani Urszuli. Inscenizację zarejestrowano na nagraniach, które zostały zamieszczone na przedszkolnym profilu  Facebook. Ta nietypowa forma świętowania Bożego Narodzenia, mimo trudności, przyniosła wiele radości i nadziei dzieciom, rodzicom oraz całej kadrze przedszkola.

Nowy Rok powitaliśmy pełni nadziei na lepsze jutro. Personel przedszkola z wielkimi pokładami energii zaplanował i przeprowadził kolejne atrakcje dla naszych podopiecznych.

Styczeń – okres feryjny – dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach sportowych oraz rozwijały się artystycznie, nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu. W związku ze zbliżającym się Świętem Dziadków  przedszkolakom często towarzyszyła muzyka. Dzieci śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły wybrane choreografie, by przygotować dla babć i dziadków wyjątkowe niespodzianki. Mimo, że nie mogliśmy  jak co roku spotkać się w szerszym gronie w dniu ich święta, dziadkowie mogli odczuć jak wielką miłością darzą ich nasze dzieci.

W styczniu obchodziliśmy jeszcze jedno bardzo szczególne dla naszego przedszkola święto. 18 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. W poprzednich latach dyrekcja przedszkola organizowała Zjazd, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci z naszych przedszkoli. W tym roku ze względu na ograniczenia zgromadzeń, wszystkie uroczystości odbyły się w każdej grupie osobno. Były zabawy z balonami, tańce i śpiewy, różne gry tematyczne, zabawy z chustą, pokaz baniek, kubusiowe kino i wiele innych niespodzianek. Nie zabrakło oczywiście głównego bohatera – Kubusia Puchatka, który z uśmiechem witał każde dziecko i wręczał kubusiowy upominek. Wspólne świętowanie było okazją by pokazać, że w trudnej rzeczywistości miłość, przyjaźń, szacunek do siebie i innych może dostarczyć wiele radości.

Nasze przedszkole codziennie daje swoim wychowankom to, co w życiu najcenniejsze – przyjaźń, troskę, uśmiech oraz twórczo spędzone wspólne chwile, których wspomnienia będą towarzyszyć wszystkim  przez wiele kolejnych lat.

Obecnie trwa rekrutacja dzieci na nowy rok szkolny. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem umówienia się na spotkanie w przedszkolu.

Zapraszamy do obserwowania aktualności na naszej stronie www.puchatekprzedszkole.edu.pl oraz na profilu Facebook Kubuś Puchatek i Przyjaciele.


Tagi: kubusiowe, nowinki, przedszkole, niepubliczne, sytuacja, epidemiologiczna, aktywności, sportowe, rekrutacja,


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Jola Z. | 2021-02-15 09:26:38

Polecam z całego serca przedszkole Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Mój 3 syn uczęszcza do tego przedszkola. Mają swoją kuchnię, z bardzo dobrym jedzeniem, dwa place zabaw, w tym jeden naprawdę duży, całą gamę zajęć dodatkowych, ale to co jest największym atutem, to super kadra, zaangażowana dyrekcja i wspaniała, przyjazna atmosfera.

stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń