WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 20 września 2021 r.
Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Bułhak uczy i wychowuje szczęśliwe dzieci…

Redakcja .  |  13 maja 2021

Bułhak uczy i wychowuje szczęśliwe dzieci…

Wydawać by się mogło, że najlepsza szkoła to taka, która wymaga, ustala rankingi i promuje ciągłą rywalizację pomiędzy uczniami. Czym to skutkuje? Narastającym stresem u dzieci, lękami i fobią szkolną.

Nasza szkoła promuje coś zupełnie innego- staramy się , aby uczniowie przede wszystkim byli szczęśliwi, czuli się bezpiecznie w swoim środowisku, uzyskiwali dobre wyniki w nauce, co przełoży się w przyszłości na ich sukces. Nauka w Bułhaku w dużej mierze polega na dialogu z uczniem i zrozumieniu jego potrzeb. Tworzymy  przestrzeń do uczenia się , w której uczniowie indywidualnie i grupowo , w swoim tempie mogą się rozwijać. Biorą oni udział w różnych projektach , sami przygotowują ciekawe lekcje, współpracują i porozumiewają się z ludźmi  na całym świecie. Szczególną  wagę przywiązujemy do sprawnego posługiwania się językiem angielskim , na którego naukę kładziony jest duży nacisk. Uczniowie od najmłodszych lat uczą się języka angielskiego w małych grupach , jak również uczą się dwóch przedmiotów w tym języku. Stosujemy nowatorski system oceniania uczniów, który bazuje na rozwijaniu motywacji wewnętrznej .Uczniowie nasi nie stresują się przed pójściem do szkoły, ponieważ nie jest ona miejscem do dyscyplinowania i karania. Zależy nam , aby uczeń Bułhaka był otwarty, życzliwy, twórczy, kreatywny oraz umiał sobie radzić w życiu i sprostać jego wymaganiom. Nie byłoby to możliwe bez kreatywnych i doskonałych nauczycieli, którzy każdą chwilę poświęcają swoim uczniom , są otwarci i empatyczni. 

Nasi pedagodzy przygotowują bardzo ciekawe lekcje i zajęcia dla uczniów, korzystając z nowoczesnych metod nauczania , które z entuzjazmem wprowadzają na swoich lekcjach. Ten entuzjazm przenosi się na uczniów, którzy obserwując zaangażowanie swoich nauczycieli , sami coraz bardziej zachęcają się do nauki. Nasza szkoła patrzy na każdego ucznia jak na wyjątkową osobę z różnymi zdolnościami , które powinien móc rozwijać w procesie edukacji. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby wychować szczęśliwego człowieka i zadbać o jego odporność psychiczną , tak bardzo potrzebną obecnie w obliczu zmieniającego się dynamicznie świata. Zapraszamy do Bułhaka!


                                                                                                            Małgorzata Orłowska

                                                                                                               Dyrektor SSP 12


Tagi: bułhak, uczy, wychowuje, dzieci, informacje, dyrektor, zaproszenie, nauka, szczęście, dziecko, szkolne, wieści,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń