WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

28 maja - Festyn szkolny SP218 im. Michała Kajki

Ilona Szymańska  |  31 maja 2011

28 maja - Festyn szkolny SP218 im. Michała Kajki

Jak co roku pod koniec maja w Szkole Podstawowej 218 został zorganizowany szkolny piknik. Impreza ta jest częścią szeregu imprez zorganizowanych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Mimo przewijających się chmur na niebie piknik odbył się na tyłach szkoły przy ulicy Kajki. Tłumy rodziców i dzieci zgromadziły się, aby się bawić i świętować. A w tym roku organizatorzy przygotowali nie lada atrakcję. Część klas miała za zadanie przyszykować stoiska regionalne, na których można było się dowiedzieć szeregu informacji na temat poszczególnych regionów naszego kraju. Mogliśmy więc obejrzeć, jak wyglądały stroje góralskie, skosztować śląskich smakołyków, a także poznać mowę kaszubską.

Niebywałą atrakcją dla dzieci były zawody sumo i strzelanie z łuku. Zainteresowani mogli także przejechać się na kucyku. Każdy uczeń miał za zadanie zdobyć punkty dla swojej klasy.  Zadania nie zawsze należały do łatwych. Trzeba było przejść po linie, zdobyć punkty w zawodach sumo, wykazać się doskonałą znajomością języka angielskiego. Oprócz tego konkurencje sportowe, takie jak gra w piłkarzyki na wielkim dmuchanym boisku, siłowanie się na macie, rzuty koszem, pozwoliły uczniom wykazać się umiejętnościami zdobytymi na lekcjach wychowania fizycznego.

Na scenie uczniowie o zdolnościach artystycznych śpiewali, tańczyli, opowiadali dowcipy. Nie zabrakło także występu chóru szkolnego, który zagrał koncert fletowy nagrodzony gromkimi brawami. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor Ewa Skiba wręczyła nagrodę sportową - Puchar Dyrektora Szkoły. 

To był dzień pełen wrażeń - dla uczniów, dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się w organizowanie imprezy oraz dla gości, którzy z zaciekawieniem zaglądali na teren szkoły. 
Tagi: festyn, zabawa, konkursy, impreza, dla dzieci


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń