WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

W kraju kwitnącej wiśni

Monika Grotowska, Ania Grotowska kl.VIa pod kierunkiem p. Katarzyny Grodeckiej  |  6 czerwca 2011

W kraju kwitnącej wiśni

Kilka tygodni temu Japonię nawiedziło tsunami i trzęsienie ziemi. Wielu ludzi straciło dorobek całego swojego życia, jednak nie poddali się. Nie okradają zniszczonych sklepów, tak jak ma to miejsce w innych rejonach świata, które znalazły się w podobnej sytuacji, ale stoją grzecznie w kolejce po wodę, a premier  tymczasowo zrezygnował z pensji. Mimo, że od tych zdarzeń minęło już trochę czasu, to ich tragedia trwa. Muszą zacząć wszystko od początku.

Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 171 i tym razem nie spoczął na laurach. Zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz poszkodowanych. Wykonaliśmy też symboliczne żurawie z papieru, pokazując tym samym, że los Japończyków nie jest nam obojętny. 

Ogromnym zaszczytem było dla nas to, że otrzymaliśmy zaproszenie do Ambasady Japonii. 24 maja tego roku wszyscy uczniowie klasy VI a odświętnie ubrani i podekscytowani wyruszyli w swa pierwszą, symboliczną podróż do kraju kwitnącej wiśni. Dla niektórych z nas odwiedzenie japońskich wysp i wysepek stało się, po tej wizycie w ambasadzie, największym marzeniem. Mieliśmy okazję wybrać się w niezwykłą podróż - podróż po kulturze japońskiej.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tradycjach japońskich, jedzeniu oraz architekturze. Przymierzaliśmy kolorowe kimona, a także mogliśmy dotknąć japońskich zabawek. Największe wrażenie zrobił na nas robot terapeutyczny – biała foczka Lolek. Koszt tej pożytecznej zabawki to 8000 euro. Zorganizowano dla nas wspaniałą lekcję języka japońskiego, sami próbowaliśmy odgadnąć znaczenie japońskich znaków. Widzieliśmy prawdziwy pokój, w którym parzy się herbatę, japońskie naczynia oraz zdjęcia ogrodów zen. Mogliśmy podziwiać precyzyjnie wykonane lalki, ubrane w misternie zdobione kimona oraz książki.

W ciekawy sposób poszerzyliśmy naszą wiedzę o tym pięknym, odległym, tak różnym kulturowo od naszego kraju. Ambasadę opuściliśmy pełni wrażeń i jeszcze długo sprzeczaliśmy się, czy umiemy jeść ryż pałeczkami, czy nie.Tagi: Japonia, wolontariat, pomoc


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń