WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Wyjątkowe przedszkole

Katarzyna Polnik, Urszula Weremiuk  |  7 czerwca 2011

Nikt już dziś nie powinien mieć wątpliwości co do tego, jaką wartość posiada wychowanie przedszkolne. To właśnie tutaj tworzą się podwaliny pod przyszły stosunek do szkoły i uczenia w ogóle. Wdrażane do pracy, uczone porządku, systematyczności i  samodzielnego myślenia dzieci w bezpiecznym otoczeniu doświadczają świata. Mogą poznawać i rozwijać swoje zainteresowania, odkrywać swoje możliwości i ograniczenia.

Przedszkole Integracyjne Nr 86 przy Centrum Zdrowia Dziecka, poza typowymi dla każdego przedszkola funkcjami spełnia jeszcze inną rolę, mianowicie oferuje możliwość korzystania z dodatkowego wsparcia dzieciom wymagającym intensywnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Pomoc  ta obejmuje  zajęcia z pedagogiem, logopedą oraz psychologiem. Terapia odbywa się w bogato wyposażonych w pomoce dydaktyczne gabinetach. Jest tu Sala Doświadczania Świata, która umożliwia wielozmysłowe poznawanie otoczenia,  specjalistyczny gabinet do pracy metodą Marii Montessori oraz wyposażony w nowoczesny sprzęt multimedialny gabinet logopedyczny.  

Szczególną opieką w naszym przedszkolu otoczone są dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Na podstawie szczegółowej, wielospecjalistycznej diagnozy, dla każdego z tych dzieci opracowywany jest Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny. Według programu  realizowane są zalecenia wynikające z orzeczenia, mające na celu podniesienie poziomu funkcjonowania dziecka. Z porad specjalistów mogą skorzystać również rodzice  przedszkolaków.

Z początkiem każdego nowego roku szkolnego przeprowadzane są przesiewowe badania logopedyczne wśród wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola, mające na celu ustalenie zakresu pomocy. W ramach pomocy logopedycznej nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych” organizowanej co roku przez Polski Związek Logopedów, umożliwiając również okolicznym mieszkańcom skorzystanie z diagnozy logopedycznej.

Podczas terapii pedagogicznej, poprzez odpowiednio dobrane formy i metody pracy, dzieci nabywają i utrwalają umiejętności , które są niezbędne w dalszej  edukacji. Zarówno najmłodsze jak i najstarsze przedszkolaki, w miarę swoich potrzeb i możliwości, uczestniczą w zajęciach indywidualnych lub grupowych. Prowadzone są one przez pedagoga i psychologa w ramach realizacji indywidualnie przygotowanych programów terapeutycznych.

W pracy psychologiczno-pedagogicznej przedszkola ważnym elementem warunkującym sukces terapeutyczny jest współpraca z rodzicami. Podczas konsultacji i spotkań grupowych (np. Warsztaty Logopedyczne) rodzice mogą zapoznać się z instruktarzem dotyczącym konkretnych działań korekcyjno-kompensacyjnych wspierających rozwój ich dzieci, również na naszej stronie internetowej można znaleźć  materiały do ćwiczeń ułatwiających kontynuację terapii w domu (http://p86.szkolnastrona.pl/kącik logopedy

 

Tagi: przedszkole, logopeda, pomoc pedagogiczna, pomoc psychologiczna


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń