WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 27 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

"Tydzień Walki z Agresją" i "Dzień Szkoły bez Przemocy" w Szkole Podstawowej Nr 86

Aneta Moryń, pedagog szkolny SP Nr 86  |  13 czerwca 2011

"Tydzień Walki z Agresją" i "Dzień Szkoły bez Przemocy" w Szkole Podstawowej Nr 86

Szkoła Podstawowa Nr 86 przy ul. Korynckiej 33 już trzeci raz włączyła sie do ogólnopolskiego programu społecznego "Szkoła bez przemocy".

Dnia 6 czerwca 2011r. zorganizowano na terenie szkoły „Dzień Szkoły bez Przemocy”, który był kulminacją naszych całorocznych działań dotyczących walki z agresją. W ciągu roku szkolnego wychowawcy podczas zajęć wychowawczych realizowali działania z zakresu profilaktyki agresji i przemocy.

Rodzice uczestniczyli w warsztatach doskonalących umiejętności wychowawcze. Postawiliśmy sobie za cel uświadomienie uczniom i rodzicom zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy oraz napojów energetyzujących. W związku z tym uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w czterogodzinnych  warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez Ośrodek Psychoedukacji "Drabina" na temat: Nowe zagrożenie - Dopalacze. Nauczyciele zapoznali się z prezentacją multimedialną  dotyczącą zagrożeń dopalaczami. Rodzice i uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z gazetką tematyczną o dopalaczach oraz ze sposobami postępowania w przypadkach kontaktu z dopalaczami, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły. Więcej informacji na w/w temat można zdobyć korzystając z polecanych również na stronie szkoły stron internetowych (m.in. http://www.dopalaczeinfo.pl/ ).

W pracy profilaktycznej byliśmy wspierani przez Straż Miejską i Policję, która przeprowadziła lekcje ze wszystkimi uczniami klas 0-VI na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. 

Podsumowaniem naszych starań w eliminacji i rezygnacji z zachowań agresywnych na terenie SP 86 i w środowisku młodzieżowym był Tydzień Walki z Agresją. W trakcie tego Tygodnia odbyło się w szkole wiele imprez i zorganizowanych działań podkreślających naganność i szkodliwość zachowań noszących znamiona przemocy. Całość rozpoczynał apel inauguracyjny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe pod opieką nauczyciela przygotowały przedstawienie "Sąd nad przemocą". W bibliotece szkolnej zaprezentowano wystawę książek promujących życie bez agresji oraz prezentację multimedialną "Stop przemocy". Uczniowie klas starszych na zajęciach informatycznych przygotowali foldery, ulotki i logo na temat szkodliwości przemocy i zagrożeń, które wynikają z jej stosowania. Przygotowane przez nich prace były wręczane przechodniom - mieszkańcom Wawra podczas happeningu ulicznego, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w przekazywaniu iskierki przyjaźni, która połączyła wszystkich w proteście przeciwko przemocy. 

W korytarzu głównym szkoły umieszczono hasła, złote myśli i przesłania promujące życie bez agresji. Przygotowano również gazetkę na temat rodzajów przemocy i sposobów radzenia sobie z nią.  W związku z obchodami Tygodnia ogłoszono dwa konkursy: na plakat i hasła antyprzemocowe. Prace ocenione i wyróżnione przez komisję konkursową zostały nagrodzone. 

"Dzień Szkoły bez Przemocy" kończył obchody "Tygodnia Walki z Agresją". Na apelu podsumowującym, z udziałem Straży Miejskiej, wszyscy uczniowie i nauczyciele stawili się ubrani na czerwono. Kolor ten zwracał uwagę na rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach z innymi. Każdy uczestnik otrzymał czerwony balonik jako symbol walki z agresją oraz naklejkę z logo antyprzemocowym przygotowanym przez nauczyciela informatyki. Ostatnim akcentem obchodów "Tygodnia Walki z Agresją" był wspomniany wyżej uliczny marsz, happening uczniów kl.0-III pod hasłem "Stop przemocy i agresji". 

Transparentami, ulotkami i głośno skandowanymi hasłami uczniowie SP nr 86 świadczyli o braku zgody na przemoc w relacjach międzyludzkich.Tagi: profilaktyka, przemoc, agresja, program, szkoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


26 - 27 listopada 2022

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów

Niedziela, 27 listopada 2022

Rodzinny turniej o puchar Andrzeja Caruka

Niedziela, 27 listopada 2022

Spektakl "Którędy do wyjścia?"

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń