WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

"Tydzień Walki z Agresją" i "Dzień Szkoły bez Przemocy" w Szkole Podstawowej Nr 86

Aneta Moryń, pedagog szkolny SP Nr 86  |  13 czerwca 2011

"Tydzień Walki z Agresją" i "Dzień Szkoły bez Przemocy" w Szkole Podstawowej Nr 86

Szkoła Podstawowa Nr 86 przy ul. Korynckiej 33 już trzeci raz włączyła sie do ogólnopolskiego programu społecznego "Szkoła bez przemocy".

Dnia 6 czerwca 2011r. zorganizowano na terenie szkoły „Dzień Szkoły bez Przemocy”, który był kulminacją naszych całorocznych działań dotyczących walki z agresją. W ciągu roku szkolnego wychowawcy podczas zajęć wychowawczych realizowali działania z zakresu profilaktyki agresji i przemocy.

Rodzice uczestniczyli w warsztatach doskonalących umiejętności wychowawcze. Postawiliśmy sobie za cel uświadomienie uczniom i rodzicom zagrożeń płynących z zażywania dopalaczy oraz napojów energetyzujących. W związku z tym uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w czterogodzinnych  warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez Ośrodek Psychoedukacji "Drabina" na temat: Nowe zagrożenie - Dopalacze. Nauczyciele zapoznali się z prezentacją multimedialną  dotyczącą zagrożeń dopalaczami. Rodzice i uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z gazetką tematyczną o dopalaczach oraz ze sposobami postępowania w przypadkach kontaktu z dopalaczami, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły. Więcej informacji na w/w temat można zdobyć korzystając z polecanych również na stronie szkoły stron internetowych (m.in. http://www.dopalaczeinfo.pl/ ).

W pracy profilaktycznej byliśmy wspierani przez Straż Miejską i Policję, która przeprowadziła lekcje ze wszystkimi uczniami klas 0-VI na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. 

Podsumowaniem naszych starań w eliminacji i rezygnacji z zachowań agresywnych na terenie SP 86 i w środowisku młodzieżowym był Tydzień Walki z Agresją. W trakcie tego Tygodnia odbyło się w szkole wiele imprez i zorganizowanych działań podkreślających naganność i szkodliwość zachowań noszących znamiona przemocy. Całość rozpoczynał apel inauguracyjny przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe pod opieką nauczyciela przygotowały przedstawienie "Sąd nad przemocą". W bibliotece szkolnej zaprezentowano wystawę książek promujących życie bez agresji oraz prezentację multimedialną "Stop przemocy". Uczniowie klas starszych na zajęciach informatycznych przygotowali foldery, ulotki i logo na temat szkodliwości przemocy i zagrożeń, które wynikają z jej stosowania. Przygotowane przez nich prace były wręczane przechodniom - mieszkańcom Wawra podczas happeningu ulicznego, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-III. Najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w przekazywaniu iskierki przyjaźni, która połączyła wszystkich w proteście przeciwko przemocy. 

W korytarzu głównym szkoły umieszczono hasła, złote myśli i przesłania promujące życie bez agresji. Przygotowano również gazetkę na temat rodzajów przemocy i sposobów radzenia sobie z nią.  W związku z obchodami Tygodnia ogłoszono dwa konkursy: na plakat i hasła antyprzemocowe. Prace ocenione i wyróżnione przez komisję konkursową zostały nagrodzone. 

"Dzień Szkoły bez Przemocy" kończył obchody "Tygodnia Walki z Agresją". Na apelu podsumowującym, z udziałem Straży Miejskiej, wszyscy uczniowie i nauczyciele stawili się ubrani na czerwono. Kolor ten zwracał uwagę na rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach z innymi. Każdy uczestnik otrzymał czerwony balonik jako symbol walki z agresją oraz naklejkę z logo antyprzemocowym przygotowanym przez nauczyciela informatyki. Ostatnim akcentem obchodów "Tygodnia Walki z Agresją" był wspomniany wyżej uliczny marsz, happening uczniów kl.0-III pod hasłem "Stop przemocy i agresji". 

Transparentami, ulotkami i głośno skandowanymi hasłami uczniowie SP nr 86 świadczyli o braku zgody na przemoc w relacjach międzyludzkich.Tagi: profilaktyka, przemoc, agresja, program, szkoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń