WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 w Warszawie

Bogumiła Banasiak, dyrektor SP 171  |  7 maja 2013

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica to dzień, w którym oddajemy hołd wielkiemu polskiemu uczonemu, myślicielowi, działaczowi społecznemu, człowiekowi, który większą część swojego życia związał z naszym pięknym miastem – Warszawą, i którego zaszczytne imię od siedmiu dziesięcioleci inspiruje kolejne pokolenia pracowników i uczniów naszej szkoły do poszukiwania prawdy, mądrości, poszerzania swoich horyzontów i odkrywania tego, co dla innych pozostaje niewidoczne. Święto Szkoły to przede wszystkim święto wspólnoty, ludzi, którzy ją tworzą, wszystkich nas, którzy związaliśmy swoje zawodowe lub uczniowskie życie z naszą wspaniałą szkołą, którzy czerpiemy dumę z naszych wspólnych osiągnięć.

Nasze Święto zawsze było okazją do tego, by pomyśleć o naszych dokonaniach, cieszyć się z sukcesów i zastanowić się, jak odpowiedzieć na czekające nas wyzwania. Cieszymy się, że jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że mamy – przede wszystkim – powody do satysfakcji i możemy prawdziwie świętować, bo wspólnie osiągamy naprawdę wiele! W zeszłym roku uczniowie naszej szkoły na sprawdzianie po klasie VI osiągnęli najwyższy wynik w dzielnicy, wygrywali konkursy i zawody, otrzymaliśmy certyfikat Wars i Sawa, a nasze przedstawienie zrealizowane w ramach międzynarodowego projektu „Z cienia w blask” okazało się ogromnym sukcesem.

Wierzę, że dzięki naszym wspólnym staraniom praca i nauka w naszej szkole była i jest bajkowa, stąd właśnie motto tegorocznego spotkania: „Witajcie w naszej bajce”, bo jak mawiali ludzie epoki naszego wybitnego patrona Stanisława Staszica – najlepiej uczyć przez zabawę. Uczniowie wszystkich klas przedstawili inscenizacje bajek, które przypomniały nam zapominane często mądrości życiowe, a radosne piosenki wprowadziły oglądających w beztroski świat wspomnień z dzieciństwa.

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica to dla społeczności szkolnej chwila radości, dlatego, jak to jest w zwyczaju, chcieliśmy tę radość dzielić z innymi, szczególnie z naszymi przyjaciółmi. Miło nam było gościć przedstawicieli Rady Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy w osobach radnych: Pani Elżbiety Nowosielskiej, Pani Grażyny Weber oraz Pana Leszka Winiarskiego – Przewodniczącego Komisji Oświaty naszej dzielnicy. Ogromnym zaszczytem było przybycie Pana Edwarda Kłosa – Burmistrza Dzielnicy Wesoła oraz Pana Mariana Mahora – jego zastępcy. W szacownym gronie przybyłych gości znaleźli się Pan Andrzej Dominiak – dyrektor DBFO dla dzielnicy Wesoła, Pan Mariusz Mączkorowski – komendant Policji, Pan Roman Kalupa – emerytowany dyrektor naszej szkoły, Pani Elżbieta Daniłowicz – dyrektor Biblioteki Publicznej oraz dyrektorzy przedszkoli i szkół naszej dzielnicy: Pani Małgorzata Riedel – dyrektor Przedszkola 269, Pani Elżbieta Obiedzińska – dyrektor Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej, Pani Ewa Tucholska – dyrektor Gimnazjum nr 119, Pani Lidia Chmielewska – dyrektor SP 173, Pani Katarzyna Głusek-Wojciechowicz – dyrektor SP 353 oraz Pan Paweł Krajewski – dyrektor SP 174.

Całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 171 życzę radości płynącej z przekazywania i zdobywania wiedzy, z pokonywania trudności, satysfakcji z osiąganych wyników, zapału do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań oraz pasji w codziennej nauce i pracy. Dziękuję nauczycielom i uczniom za wspaniałą i pouczającą ucztę duchową, a wszystkim przybyłym za wspólne przeżywanie naszej radości.

Tagi: SP 171, Święto Szkoły, relacja, Burmistrz Dzielnicy Wesoła


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 września 2022

W niedzielę spacer po terenie dawnego KS „Orzeł”

Niedziela, 25 września 2022

Kino Pogodna dla dzieci - "Moje życie to cyrk"

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń