WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 22 września 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Podarować odrobinę radości

Opiekun koła teatralnego, Jadwiga Rosłoniec  |  18 października 2013

Podarować odrobinę radości

Pogodzili się z mijającym czasem, bo i tak nie mają na niego wpływu, ze zmarszczkami na ciele, z  pochyloną postawą, ale nie dają się starości. To nic, że chodzą z laską, pewnie nawet o tym nie myślą, tak musi być i już.  Są starsi, ale i teraz mają swoje marzenia, nadzieje. Potrafią czekać, tęsknią .

Grupę osób starszych z Domu Opieki w naszej dzielnicy odwiedzamy od dłuższego już czasu. Pod koniec ubiegłego roku szkolnego koło teatralne z Gimnazjum 120 im. Noblistów Polskich, spektakl przygotowany w formie pantomimy  na podstawie mitu „Orfeusz i Eurydyka” zaprezentowało mieszkańcom tego ośrodka.

Nasza wizyta nie skończyła się na prezentacji przedstawienia. Na spotkaniu mieliśmy okazję poznać poezję jednej z mieszkanek Domu Opieki. Pani Grażyna Władysława Dąbrowska, wybitna etnograf, choreograf, etnochoreolog, autorka wielu publikacji z zakresu tradycyjnej kultury ludowej , pisze też wiersze.

W 1989 roku z jej inicjatywy powstało Towarzystwo Etnochoreologiczne, które integruje środowiska badaczy i organizatorów amatorskiego ruchu artystycznego, choreografów i miłośników tańca ludowego. Jest również organizatorką zespołów i znaczących imprez folklorystycznych, cyklu koncertów pieśni, muzyki i tańca w Filharmonii Narodowej.  Za wieloletnią działalność na rzecz kultury ludowej, podczas gali wręczenia nagród im. Oskara Kolberga, otrzymała medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gimnazjalistom bardzo podobały się wiersze Pani Grażyny. Autorka zatytułowała swój zbiór „Słowa i słówka chwilą życia inspirowane”.  

 Naszym skromnym gestem podarowaliśmy  mieszkańcom Domu Opieki odrobinę radości, która zagościła w ich sercach i sprawiła, że choć na chwilę zapomnieli o swoich cierpieniach, o samotności, o chorobie, ale również mieliśmy okazję otrzymać od nich coś bardzo cennego. Wzajemnie podarowaliśmy sobie odrobinę szczęścia.

Tagi: Domu Opieki, przedstawienia w Domu Opieki, koło teatralne z Gimnazjum 120, uczniowie, seniorzy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 22 września 2019

Koncert Filharmonii Narodowej w Zerzniu

Niedziela, 22 września 2019

Dni Transportu Publicznego 2019

Niedziela, 22 września 2019

Tabata i Nordic Walking

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie uczucie zwykle towarzyszy Ci podczas roku szkolnego?

radości
spokoju
strachu
podekscytowania
zdenerwowania
obojętności
znudzenia
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń