WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 13 kwietnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Wspominając Świętego

SP 86  |  3 czerwca 2014

Wspominając Świętego

Ogłoszenie Jana Pawła II świętym spotkało się z ogromną radością Polaków. Odbywały się koncerty, konkursy i akademie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 86 przygotowali uroczysty montaż słowno – muzyczny ku czci tego Wielkiego Polaka.

Św. Jan Paweł II to papież, który w swoim pontyfikacie był otwarty i wrażliwy na drugiego człowieka. W swoich naukach odwoływał się do poszanowania osób starszych i cierpiących. Specjalnie dla nich napisał głęboki list o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia Salvifici doloris oraz ustanowił Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego.

W naszej dzielnicy znajduje się wiele domów opieki dla seniorów. Uczniowie z klas 4-5 wybrali się 12 maja do jednego z nich - Domu Opieki Eden przy ulicy Antenowej. Młodzi artyści chcieli wprowadzić w czyn słowa świętego i zanieść radość i nadzieję wawerskim seniorom. Ubrani w żółto - białe stroje - śpiewali piosenki, grali na instrumentach i recytowali wiersze opowiadające o życiu św. Jana Pawła II. W repertuarze nie zabrakło ulubionego utworu Papieża „Barki” - znanego wszystkim pensjonariuszom.

Podopieczni Domu Opieki bardzo serdecznie przyjęli rozśpiewaną grupę. Chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu. Niejeden z nich ukradkiem wycierał łzy wzruszenia. Dzieci z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez p. Paulinę Wyszomierską przygotowały prezenty dla seniorów w postaci wiosennych kogucików. Gospodarze obdarowali młodych artystów smakołykami i zaprosili do częstszych odwiedzin.

Dzieci przygotowały nauczycielki: Dorota Ząberg i Aneta Potocka

Tagi: Jan Paweł II, dzieci, montaż słowno muzyczny o Janie Pawle II, uczniowie, SP 86


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czytelniku ile masz lat?

mam 5 - 15 lat
mam 16 - 20 lat
mam 21 - 30 lat
mam 31 - 40 lat
mam 41 - 55 lat
mam 56 - 65 lat
mam 66 - 75 lat
mam ponad 75 lat
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń