WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 6 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Kreatywna biesiada u Warsa i Sawy w Bułhaku

Piotr Szostak  |  13 czerwca 2014

Kreatywna biesiada u Warsa i Sawy w Bułhaku

21 maja Społeczna Szkoła Podstawowa im. Emanuela Bułhaka w Wesołej gościła grono dyrektorów i nauczycieli działających w warszawskich placówkach oświatowych w ramach programu wspierania uzdolnionych Wars i Sawa. W 2012 roku szkoła została wyróżniona Certyfikatem Prezydenta m.st. Warszawy włączającym ją do sieci szkół tworzących optymalne warunki do rozwijania talentów, uzdolnień i zainteresowań uczniów.

XVI spotkanie z cyklu Kreatywne Biesiady u Warsa i Sawy, które odbyło się w Wesołej, było pierwszą taką okazją dla szkoły do zaprezentowania swojej pracy i osiągnięć innym uczestnikom programu.

Przygotowaniem spotkania zajął się szkolny koordynator programu wspierania uzdolnionych, nauczycielka języka francuskiego pani Anna Boguszewska. Wraz z nią prezentacje, warsztaty i lekcje otwarte dla zaproszonych gości, służące wymianie doświadczeń i pomysłów, prezentacji autorskich projektów i innowacyjnych rozwiązań metodycznych, przygotowali nauczyciele Bułhaka: Hanna Połom, Justyna Gąska, Justyna Czarnecka, Cezary Kielczyk, Michał Olczak, Marek Pieńkowski oraz pedagog i jednocześnie rodzic jednej z uczennic pani Marta Młodzińska. Wizytujący szkołę pedagodzy mogli zapoznać się z ciekawymi metodami omawiania zagadnień przyrodniczych na lekcjach w klasach 1-3 i 4-6, realizowanym w Bułhaku programem ścieżki językowej w klasach młodszych, specyfiką pracy metodą projektu, nowatorskim wykorzystaniem gier planszowych i strategicznych w procesie wychowania i edukacji, a także wpływem na rozwój dziecka metody symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania prof. Cieszyńskiej.

Gościem specjalnym Biesiady była pani dr Anna Róża Makaruk, adiunkt Akademii Pedagogiki Specjalnej, która opowiedziała o pracy z uczniem zdolnym w krótkim referacie. Podkreśliła m.in. ogromną wagę współpracy pedagoga i psychologa w kontekście uczniów wyróżniających się, u których bardzo często występują zaburzenia rozwoju, zwłaszcza w sferze emocjonalnej czy społecznej. Wyróżniła także ich rolę w diagnozowaniu uzdolnień, jako ogniwa spajającego działania rodziców i nauczycieli.

Po prezentacji, która przybliżyła w skrócie historię i misję szkoły, a także działania, jakie podejmują nauczyciele Bułhaka w pracy z dziećmi zdolnymi, goście mogli obejrzeć występy kilku uczniów, którzy zostali wybrani do zaprezentowania swoich talentów. Jakub Dmochowski, wielokrotnie nagradzany w konkursie Warszawska Syrenka uczeń klasy 6b, wyrecytował wiersz Alana A. Milne'a. Małgosia Brzozowska z klasy 5b, finalistka Warszawskiego Konkursu Piosenki Francuskiej, po mistrzowsku zaśpiewała utwór Jacques’a Brela, Michalina Buczyńska z 3a zaprezentowała wraz ze swoim partnerem wiązankę czterech tańców towarzyskich, a Mikołaj Wośkowski, uczeń 3a uczęszczający także na zajęcia do Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wesołej, zagrał na ksylofonie.

Podczas podsumowania spotkania gość honorowy Kreatywnej Biesiady u Warsa i Sawy pani Joanna Wojtulewicz  – doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie wspierania ucznia zdolnego stwierdziła, że nasza szkoła jest wzorcowym przykładem skutecznego realizowania założeń programu wspierania ucznia zdolnego. Dodała również, że oprócz działań podejmowanych przez szkołę na tak liczne sukcesy odnoszone przez uczniów musi mieć także wpływ nazwa dzielnicy Wesoła i zielona, radosna okolica, które dodatkowo stymulują i wprawiają w dobry nastrój młodych podopiecznych Bułhaka.

 

Tagi: biesiada u Warsa i Sawy w Bułhaku, biesiada, Społeczna Szkoła Podstawowa Emanuela Bułhaka, nauczyciele, uczniowie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń