WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Co ciekawego słychać u „Bułhaka”?

Zespół ds. promocji Szkoły im. Emanuela Bułhaka w Wesołej  |  20 września 2011

W tym roku szkolnym, zresztą jak w każdym, czeka nas wiele miłych niespodzianek, ale także dużo pracy, dzięki której uczniowie pogłębią tajniki wiedzy.

W naszej szkole dzieci rozwiną swoje zainteresowania i pasje poprzez uczestnictwo w ciekawych kółkach zainteresowań, które są organizowane przez nauczycieli gotowych do poświęcenia swojego czasu uczniom spragnionym „naukowych przygód”.

Lekcje języka angielskiego wyłącznie po angielsku? Czy lekcje języka niemieckiego i francuskiego wyłącznie w tych językach? Jak najbardziej jest to możliwe w naszej szkolnej gromadce. Dzięki bezpośredniemu obcowaniu z językami obcymi nasi uczniowie coraz chętniej uczestniczą w różnego rodzaju konkursach czy przedstawieniach w języku obcym.

Nie zapominamy także o uczniach zdolnych. W tym roku został powołany zespół, którego koordynatorem jest p. Ania Boguszewska (miłośniczka języka francuskiego). Jest on odpowiedzią na ogólnopolski program „Wars i Sawa”, który pomaga uczniom w rozwijaniu swoich mocnych stron w różnych dziedzinach nauki. Między innymi w taki sposób odpowiadamy na hasło roku szkolnego 2011/2012: „ Szkoła z Pasją”, które obowiązuje w całej Polsce.

„Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją” to kolejny projekt, w którym nasza szkoła bierze czynny udział. Na czym polega to przedsięwzięcie? Przede wszystkim na otoczeniu opieką uczniów z różnymi dysfunkcjami. To również stworzony przez radę pedagogiczną system oceniania uczniów z dysleksją na każdej lekcji. A także systematyczna i często indywidualna praca reedukatora, logopedy czy szkolnego pedagoga lub psychologa.

Natomiast rodzicom naszych uczniów możemy zagwarantować, że ich pociechy nauczą się nie tylko nazw przypadków w języku polskim czy twierdzenia Pitagorasa, ale przede wszystkim komunikowania się między sobą, nauczycielami i także z rodzicami.

Czy w murach SSP nr 12 są dżentelmeni i damy, z których możemy brać przykład? To okaże się 8 listopada, kiedy zostanie rozstrzygnięty konkurs na Damę i Dżentelmena, którzy zaprezentują wysoki poziom kultury osobistej we wrześniu i październiku.

Niech ten nowy rok szkolny będzie właśnie takim rokiem, który połączy naukę, pasję i kulturę osobistą nie tylko uczniów, ale też całej dorosłej społeczności „Bułhaka”.                                                                                             

Tagi: Bułhak, SSP 12, nowy rok szkolny, Wars i Sawa, Szkoła z Pasją


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 lutego 2020

Sąsiedzkie kolędowanie

Sobota, 8 lutego 2020

WOT zapewni Ci niezapomniane ferie

Poniedziałek, 10 lutego 2020

Zima w mieście na Pradze-Południe w 2020 roku czas start

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń