WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Co ciekawego słychać u „Bułhaka”?

Zespół ds. promocji Szkoły im. Emanuela Bułhaka w Wesołej  |  20 września 2011

W tym roku szkolnym, zresztą jak w każdym, czeka nas wiele miłych niespodzianek, ale także dużo pracy, dzięki której uczniowie pogłębią tajniki wiedzy.

W naszej szkole dzieci rozwiną swoje zainteresowania i pasje poprzez uczestnictwo w ciekawych kółkach zainteresowań, które są organizowane przez nauczycieli gotowych do poświęcenia swojego czasu uczniom spragnionym „naukowych przygód”.

Lekcje języka angielskiego wyłącznie po angielsku? Czy lekcje języka niemieckiego i francuskiego wyłącznie w tych językach? Jak najbardziej jest to możliwe w naszej szkolnej gromadce. Dzięki bezpośredniemu obcowaniu z językami obcymi nasi uczniowie coraz chętniej uczestniczą w różnego rodzaju konkursach czy przedstawieniach w języku obcym.

Nie zapominamy także o uczniach zdolnych. W tym roku został powołany zespół, którego koordynatorem jest p. Ania Boguszewska (miłośniczka języka francuskiego). Jest on odpowiedzią na ogólnopolski program „Wars i Sawa”, który pomaga uczniom w rozwijaniu swoich mocnych stron w różnych dziedzinach nauki. Między innymi w taki sposób odpowiadamy na hasło roku szkolnego 2011/2012: „ Szkoła z Pasją”, które obowiązuje w całej Polsce.

„Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją” to kolejny projekt, w którym nasza szkoła bierze czynny udział. Na czym polega to przedsięwzięcie? Przede wszystkim na otoczeniu opieką uczniów z różnymi dysfunkcjami. To również stworzony przez radę pedagogiczną system oceniania uczniów z dysleksją na każdej lekcji. A także systematyczna i często indywidualna praca reedukatora, logopedy czy szkolnego pedagoga lub psychologa.

Natomiast rodzicom naszych uczniów możemy zagwarantować, że ich pociechy nauczą się nie tylko nazw przypadków w języku polskim czy twierdzenia Pitagorasa, ale przede wszystkim komunikowania się między sobą, nauczycielami i także z rodzicami.

Czy w murach SSP nr 12 są dżentelmeni i damy, z których możemy brać przykład? To okaże się 8 listopada, kiedy zostanie rozstrzygnięty konkurs na Damę i Dżentelmena, którzy zaprezentują wysoki poziom kultury osobistej we wrześniu i październiku.

Niech ten nowy rok szkolny będzie właśnie takim rokiem, który połączy naukę, pasję i kulturę osobistą nie tylko uczniów, ale też całej dorosłej społeczności „Bułhaka”.                                                                                             

Tagi: Bułhak, SSP 12, nowy rok szkolny, Wars i Sawa, Szkoła z Pasją


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń