WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 24 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Moja przygoda z XIII Festiwalem Piosenki Obcojęzycznej

kl. III f Katarzyna Olejnik  |  26 czerwca 2015

Jak co roku nasze Gimnazjum nr 119 organizuje festiwal muzyczny z okazji pierwszego dnia wiosny. Tym razem soliści i zespoły wystąpili 20 marca. Poproszono mnie, abym napisała subiektywną relację z pozycji wokalistki zwycięskiego zespołu.

Często zdarza się, że ludzie przypadkowo zebrani tworzą całkiem zgrane zespoły – tak właśnie było w naszym przypadku. Jesteśmy Death Quotient! Miesiąc przed festiwalem uformował się pierwszy skład – Maciej Michalski, Oskar Świderski, Gustaw Nawrocki i Aleksandra Gajkowska. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że w ostatnich klasach utworzy się tyle ciekawych grup. Los chciał, a raczej nasza Pani od muzyki, żeby dodać do zespołu damski wokal, który stworzy linię melodyczną – tak powstał ostateczny skład naszej rockowej przygody.

Część szkolna festiwalu to dwa etapy – eliminacje i występ finałowy. Laureaci kwalifikują się do koncertu podczas Dzielnicowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja obfitowała w wiele świetnych, młodych talentów. Przyznawane były wyróżnienia, nagroda publiczności oraz miejsca na podium. Mieliśmy szczęście zostać wyróżnionymi jako zespół o charakterze rockowym, zdobyć nagrodę publiczności i zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Dla nas, czyli pięciu młodych znajomych, była to niezwykła przygoda i bardzo dobra zabawa. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca i interpretacja utworu „Sweet Dreams” nietuzinkowego artysty – Marylina Mansona została doceniona przez jury i publikę.

Gdyby ktoś jeszcze wahał się, czy zgłosić się do tego typu konkursu, radzimy – więcej odwagi! To przygoda, którą chętnie będziecie wspominać po latach, a może spotka Was taka niespodzianka jak nas. Nie dowiecie się, jeśli nie spróbujecie!

 

Tagi: XIII Festiwale Piosenki Obcojęzycznej, konkurs wokalny, konkursy, piosenki, dzieci


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń