WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 30 listopada 2021 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Moja przygoda z XIII Festiwalem Piosenki Obcojęzycznej

kl. III f Katarzyna Olejnik  |  26 czerwca 2015

Jak co roku nasze Gimnazjum nr 119 organizuje festiwal muzyczny z okazji pierwszego dnia wiosny. Tym razem soliści i zespoły wystąpili 20 marca. Poproszono mnie, abym napisała subiektywną relację z pozycji wokalistki zwycięskiego zespołu.

Często zdarza się, że ludzie przypadkowo zebrani tworzą całkiem zgrane zespoły – tak właśnie było w naszym przypadku. Jesteśmy Death Quotient! Miesiąc przed festiwalem uformował się pierwszy skład – Maciej Michalski, Oskar Świderski, Gustaw Nawrocki i Aleksandra Gajkowska. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że w ostatnich klasach utworzy się tyle ciekawych grup. Los chciał, a raczej nasza Pani od muzyki, żeby dodać do zespołu damski wokal, który stworzy linię melodyczną – tak powstał ostateczny skład naszej rockowej przygody.

Część szkolna festiwalu to dwa etapy – eliminacje i występ finałowy. Laureaci kwalifikują się do koncertu podczas Dzielnicowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja obfitowała w wiele świetnych, młodych talentów. Przyznawane były wyróżnienia, nagroda publiczności oraz miejsca na podium. Mieliśmy szczęście zostać wyróżnionymi jako zespół o charakterze rockowym, zdobyć nagrodę publiczności i zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Dla nas, czyli pięciu młodych znajomych, była to niezwykła przygoda i bardzo dobra zabawa. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca i interpretacja utworu „Sweet Dreams” nietuzinkowego artysty – Marylina Mansona została doceniona przez jury i publikę.

Gdyby ktoś jeszcze wahał się, czy zgłosić się do tego typu konkursu, radzimy – więcej odwagi! To przygoda, którą chętnie będziecie wspominać po latach, a może spotka Was taka niespodzianka jak nas. Nie dowiecie się, jeśli nie spróbujecie!

 





Tagi: XIII Festiwale Piosenki Obcojęzycznej, konkurs wokalny, konkursy, piosenki, dzieci


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki
szkoła2

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń