WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 24 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

VIII Wawerski Konkurs Recytatorski „Entliczek-Pentliczek”: W zaczarowanym świecie Doroty Gellner

Barbara Michałek  |  29 lutego 2016

VIII Wawerski Konkurs Recytatorski „Entliczek-Pentliczek”: W zaczarowanym świecie Doroty Gellner

„Entliczek-Pentliczek” to konkurs recytatorski dla uczniów z klas 0-III. Szkoła Podstawowa nr 109 po raz pierwszy zorganizowała recytatorskie zmagania w 2008 roku. Co roku uczestnicy przygotowują inny repertuar określony regulaminem. Opiekunką konkursu jest pani Joanna Pietrzak z SP 109.

Dotychczas – oprócz wierszy bożonarodzeniowych i zimowych – prezentowana była twórczość takich poetów jak: L.J. Kern, M. Konopnicka, J. Tuwim, J. Brzechwa i D. Wawiłow. W tym roku wybór padł na kolejną znakomitą autorkę twórczości dziecięcej – Dorotę Gellner, autorkę ponad 100 tekstów piosenek dla dzieci i ponad 40 książek dla tych najmłodszych.

15 stycznia 2016 r. odbyła się już ósma edycja „Entliczka-Pentliczka”.

Laureaci eliminacji szkolnych z 10 wawerskich szkół, którzy przybyli na finał, nie spodziewali się, że w jury zasiądzie sama autorka recytowanych przez nich wierszy – pani Dorota Gellner.

Wcześniej miała ona z czytelnikami spotkanie w bibliotece szkolnej, gdzie wspólne recytowanie, zabawa i śpiew bardzo szybko przerodziły się w niespotykaną, spontaniczną więź między dziećmi a pisarką. To właśnie ta dziecięca radość i nastrój, połączone z fantazją złożyły się na posiadany przez nią od 2005 roku ORDER UŚMIECHU.

Przed takim audytorium niełatwo było wyzbyć się tremy, ale talenty się obroniły. Niektórzy z uczestników zadbali nie tylko o należytą recytację, ale również o strój i rekwizyty, co się bardzo szacownemu jury podobało.

Ostatecznie po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jurorki ustanowiły listę najlepszych recytatorów wierszy na 4 poziomach (od klasy 0 do III). Nagrodzonych było 13 wykonawców, a wyróżnień przyznano 5.

Rozdanie nagród zostało zaplanowane na maj, podczas odbywającej się jak co roku „majówki w 109-tej”. Jeszcze nie skończyła się tegoroczna edycja, a już pojawiły się pytania o następną, to znaczy, że warto! I tak trzymać!

Tagi: konkurs recytatorski, entliczek-pentliczek, SP 109, Dorota Gellner


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń