WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 21 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

VIII Wawerski Konkurs Recytatorski „Entliczek-Pentliczek”: W zaczarowanym świecie Doroty Gellner

Barbara Michałek  |  29 lutego 2016

VIII Wawerski Konkurs Recytatorski „Entliczek-Pentliczek”: W zaczarowanym świecie Doroty Gellner

„Entliczek-Pentliczek” to konkurs recytatorski dla uczniów z klas 0-III. Szkoła Podstawowa nr 109 po raz pierwszy zorganizowała recytatorskie zmagania w 2008 roku. Co roku uczestnicy przygotowują inny repertuar określony regulaminem. Opiekunką konkursu jest pani Joanna Pietrzak z SP 109.

Dotychczas – oprócz wierszy bożonarodzeniowych i zimowych – prezentowana była twórczość takich poetów jak: L.J. Kern, M. Konopnicka, J. Tuwim, J. Brzechwa i D. Wawiłow. W tym roku wybór padł na kolejną znakomitą autorkę twórczości dziecięcej – Dorotę Gellner, autorkę ponad 100 tekstów piosenek dla dzieci i ponad 40 książek dla tych najmłodszych.

15 stycznia 2016 r. odbyła się już ósma edycja „Entliczka-Pentliczka”.

Laureaci eliminacji szkolnych z 10 wawerskich szkół, którzy przybyli na finał, nie spodziewali się, że w jury zasiądzie sama autorka recytowanych przez nich wierszy – pani Dorota Gellner.

Wcześniej miała ona z czytelnikami spotkanie w bibliotece szkolnej, gdzie wspólne recytowanie, zabawa i śpiew bardzo szybko przerodziły się w niespotykaną, spontaniczną więź między dziećmi a pisarką. To właśnie ta dziecięca radość i nastrój, połączone z fantazją złożyły się na posiadany przez nią od 2005 roku ORDER UŚMIECHU.

Przed takim audytorium niełatwo było wyzbyć się tremy, ale talenty się obroniły. Niektórzy z uczestników zadbali nie tylko o należytą recytację, ale również o strój i rekwizyty, co się bardzo szacownemu jury podobało.

Ostatecznie po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jurorki ustanowiły listę najlepszych recytatorów wierszy na 4 poziomach (od klasy 0 do III). Nagrodzonych było 13 wykonawców, a wyróżnień przyznano 5.

Rozdanie nagród zostało zaplanowane na maj, podczas odbywającej się jak co roku „majówki w 109-tej”. Jeszcze nie skończyła się tegoroczna edycja, a już pojawiły się pytania o następną, to znaczy, że warto! I tak trzymać!

Tagi: konkurs recytatorski, entliczek-pentliczek, SP 109, Dorota Gellner


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń