WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Szkolne wieści

13 grudnia 2016

Wyprawa do krainy baśni i magii

Korzystając z ostatnich słonecznych i ciepłych dni tej jesieni, uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 171 wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się w podróż do krainy bajki i magii – do Magicznych Ogrodów położonych wśród lasów, łąk i lessowych wapiennych wąwozów.
13 grudnia 2016

Jesień w Zespole Szkół nr 94

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego upłynął uczniom i nauczycielom na oswajaniu się ze zmianami organizacyjnymi – po raz pierwszy od bardzo wielu lat najmłodsi uczniowie naszej placówki uczą się w systemie jednozmianowym, czego rodzice oczekiwali od dawna.
12 grudnia 2016

Dzień Edukacji Narodowej w dzielnicy Wesoła

W dniu 11 października br. odbyły się dzielnicowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zorganizowaną w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego zostali zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi wszystkich placówek oświatowych naszej dzielnicy oraz przedstawiciele branżowych związków zawodowych.
9 grudnia 2016

„Aktywni dla siebie”. Szkoła z pomysłem na… aktywność ruchową

Niezwykle miło nam poinformować, że w październiku 2016 roku Szkole Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza przyznane zostało honorowe wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy. Szkoła ta była w tegorocznej edycji jedyną szkołą wawerską, która uzyskała wyróżnienie Szkoły z pomysłem na… aktywność ruchową.
9 grudnia 2016

Wiadomości z Gimnazjum 119 w Warszawie Wesołej

Dzień 10 listopada 2016 roku tradycyjnie był obchodzony w naszym gimnazjum uroczyście i ciekawie. Tego dnia jak co roku podsumowujemy projekt edukacyjny ,,Święto Szkoły’’. W przededniu Święta Niepodległości pamiętamy również o wielkim człowieku, patronie naszej szkoły, Marszałku Józefie Piłsudskim.
9 grudnia 2016

Pasowanie na ucznia w SP 353

Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym. Jest bardzo ważna w życiu szkoły, gdyż podczas niej pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty.
8 grudnia 2016

Uczeń podwójnie wyjątkowy

Dysleksja to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym. Nie zależą więc one od poziomu inteligencji dziecka. Wielu sławnych ludzi, jak Edison, Einstein czy Picasso, było dyslektykami, a „ich geniusz nie istniał pomimo dysleksji a tylko dlatego, że byli dyslektykami”.
5 grudnia 2016

Wiemy, co jemy!

W Przedszkolu nr 261 „Pod Dębami” zainicjowaliśmy program edukacyjny pt.: „Wiem, co jem”. Koordynatorami akcji są: p. Lidia Małachowska – nauczycielka oraz nasze wspaniałe, przedszkolne „Masterchefs”, panie kucharki: Ewa Bakuła i Małgorzata Kikoła. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego odżywiania.
29 listopada 2016

Szkoła Podstawowa nr 353 biła Rekord Guinnessa

17 października 2016 r. po raz czwarty przyłączyliśmy się do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację WOŚP w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. 
21 listopada 2016

Ślubowanie pierwszaków w SP 174

Dnia 14 października 2016 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 174 im. Tadeusza Kościuszki oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. W uroczystości ślubowania uczestniczyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. 
17 listopada 2016

Spotkanie pokoleniowe w Pałacu Prezydenckim

W dniu 29.09.2016 w ramach Spotkań Pokoleniowych, organizowanych przez Polski Komitet Pomocy Społecznej,  klasy II Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich wybrały się razem z seniorami z naszej dzielnicy do Pałacu Prezydenckiego.
15 listopada 2016

BAKCYL, czyli w świecie finansów

W październiku uczniowie klas drugich z Gimnazjum nr 102 w Wawrze uczestniczyli w lekcjach z zakresu bankowości i finansów w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Zajęcia prowadzili pracownicy banków, którzy w sposób ciekawy i zrozumiały dla nastolatków przekazali trudną niekiedy wiedzę dotyczącą inwestowania pieniędzy i oszczędzania.
15 listopada 2016

„Adasie”, czyli nauczycielskie „Oskary”

Każdego roku w Dniu Nauczyciela w IV LO im. Adama Mickiewicza organizowana jest gala wręczenia „Adasiów”, czyli specjalnych wyróżnień przyznawanych nauczycielom w wyniku głosowania przeprowadzonego przez uczniów. Uroczystość ta stała się już w naszym liceum tradycją. 
7 listopada 2016

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej sanatorium im. Medema

O godzinie, w której przychodziła do nas jesień: 22 września o 16.00 na terenie SP nr 216 odsłonięto pamiątkową tablicę. Nie znaliśmy wcześniej, chociaż nasza szkoła istnieje już wiele lat, tragicznych losów żydowskich dzieci w istniejącym na tym terenie przed wojną sanatorium.
7 listopada 2016

Biblioteka SP 353 inspiruje uczniów do czytania

W roku szkolnym 2016/2017 Ministerstwo Edukacji po raz kolejny jako kierunek polityki oświatowej wskazało rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie od lat podejmuje działania mające na celu aktywizację czytelniczą uczniów.
4 listopada 2016

Mistrzowie Uczty na Olimpie

Uczniowie klas piątych i szóstych z grupy teatralnej „Nienazwani” ze Szkoły Podstawowej nr 86 im. Bronisława Czecha w Warszawie zajęli I miejsce w I Festiwalu Twórczości Dziecięcych Zespołów Teatralnych „W Kręgu Kultury Antycznej 2016”. Impreza odbyła się 24 września 2016 roku w Gimnazjum nr 14 im. Leopolda Staffa w Warszawie w ramach Dni Kultury Antycznej.
3 listopada 2016

Lekcje europejskie z Europe Direct

Kolejny raz gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 86 im. Bronisława Czecha w Warszawie edukatorów z Punktu Informacji Europejskiej – Europe Direct. Przeprowadzili oni zajęcia edukacyjne na temat Unii Europejskiej w klasach czwartych i piątych.
2 listopada 2016

Piknik z okazji Dnia Ziemniaka

Dnia 13 września w Przedszkolu nr 261 „Pod Dębami” odbył się piknik z okazji Dnia Ziemniaka. To coroczne spotkanie na terenie ogrodu przedszkolnego jest już tradycją naszej placówki. Gościmy władze Wesołej, rodziców i nasze kochane przedszkolaki. To dla nich nauczycielki przygotowują zabawy i konkursy. 
31 października 2016

Akcja "Bezpieczny przejazd" w SP nr 124

W ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!”  29 września w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z pracownikami PKP, którzy w oparciu o prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne przybliżyli zebranym zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.
28 października 2016

Piknik średniowieczny dla pacjentów CZD

W dniu 10.09.2016 na terenie Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” odbył się piknik historyczny dla pacjentów Instytutu. Piknik nawiązywał do klimatów średniowiecza i był częścią projektu "Od Mieszka I do Polaka współczesnego" - 1050 rocznica Chrztu Polski realizowanego w Zespole Szkół Specjalnych nr 78 w IPCZD w Warszawie.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń