WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Szkolne wieści

29 marca 2016

Z życia Szkoły Podstawowej nr 174 z oddziałami integracyjnymi

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w proponowanych akcjach i wydarzeniach. Wiedzą, że szkoła to miejsce, gdzie nie tyko zdobywa się wiedzę, ale gdzie można też realizować swoje zainteresowania. Zimą zrobiliśmy akcję charytatywną dla chorej i niespełnosprawnej Julki oraz oczywiście "graliśmy" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
17 marca 2016

Wesołych Świąt od SP 353

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie życzą: Dyrektor SP 353, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie.

17 marca 2016

Zakręceni na punkcie książek

„Crazy about books” to międzynarodowy projekt eTwinning, którego autorkami i realizatorkami są nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Zespole Szkół nr 116: Joanna Walczak i Dorota Ząberg. Tytułowi „zakręceni” to uczniowie klasy drugiej miejscowej szkoły, którzy poprzez udział w projekcie uczą się kochać książki i czerpać radość z ich czytania.
17 marca 2016

Masz talent, czyli poznajemy talenty gimnazjalistów i nie tylko!

Każdy z nas ma jakiś talent. Jedni już go w sobie odkryli, inni muszą dopiero odkryć. Właśnie odkrywaniem talentów postanowiła zająć się pani Iwona Kardynał. 22 stycznia 2016 roku, już po raz kolejny, zorganizowała wraz z grupą uczniów konkurs po tytułem „Masz talent”.
15 marca 2016

Pierwsza klasa piłkarska w Warszawie, a druga w Polsce!

Jako pierwsi w Warszawie i drudzy w Polsce otwieramy w SP nr 138 klasę piłkarską! Jest to szansa dla małych dzieci, żeby jak najwcześniej zacząć przygodę z piłką nożną. Aby rozpocząć naukę w klasie sportowej, dziecko musi być zakwalifikowane przez lekarza medycyny sportowej (15 kwietnia) i przejść próbę sprawności fizycznej (19 kwietnia).
10 marca 2016

Z Borsukiem bezpieczniej

W ostatnim dniu nauki, tuż przed rozpoczynającymi się feriami, czyli w piątek 29 stycznia 2016 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I -III  Szkoły Podstawowej nr 86 w ZS 116, mieli przyjemność spotkać się z wyjątkowym gościem… Borsukiem. Jest on maskotką warszawskiej Policji i realizuje szczytny cel, jakim jest edukacja dla bezpieczeństwa.
8 marca 2016

Drugi etap konkursu Dreimal Deutsch 2016

Mazowiecki konkurs wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego „Dreimal Deutsch” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych stolicy. W tym roku organizowany jest już po raz czwarty.
7 marca 2016

Zostań naukowcem! Bezpłatne warsztaty w laboratorium klinicznym

W środę 23 marca uczniowie II i III klas szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, w czasie których poznają pracę w laboratorium klinicznym i własnoręcznie przeprowadzą testy immunologiczne. ADAMED SmartUP Academy pozwoli Wam doświadczyć fasycnującego świata nauki i jej praktycznych zastosowań. Obowiązują zapisy.
29 lutego 2016

Zima w Mieście 2016 i Akcja charytatywna „ Kot w worku” w SP 173

W tym roku szkolnym zaprosiliśmy uczniów do miłego spędzenia wolnych dni podczas akcji „Zima w Mieście 2016”. Na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji,m.in.: muzyczny spacer po zimowej Warszawie, wizyta na stadionie Legii, warsztaty kulinarne, wyjścia do kina, quizy i konkursy a na koniec pożegnalna dyskoteka.
29 lutego 2016

VIII Wawerski Konkurs Recytatorski „Entliczek-Pentliczek”: W zaczarowanym świecie Doroty Gellner

„Entliczek-Pentliczek” to konkurs recytatorski dla uczniów z klas 0-III. Szkoła Podstawowa nr 109 po raz pierwszy zorganizowała recytatorskie zmagania w 2008 roku. Co roku uczestnicy przygotowują inny repertuar określony regulaminem. Opiekunką konkursu jest pani Joanna Pietrzak z SP 109.
23 lutego 2016

CybeEtyka: Bezpieczny Kącik Ucznia „Bek@”

W obecnych czasach praktycznie każdy, nawet najmłodszy obywatel ma dostęp do sieci Internet. Jednoczesny wzrost dostępności nowych technologii nie idzie w parze z działaniami edukacyjnymi, dzięki którym mali obywatele byliby świadomi zagrożeń, potrafili je identyfikować oraz im przeciwdziałać. "Bek@" - projekt z budżetu partycypacyjnego 2017 - ma szanse to zmienić.
16 lutego 2016

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu „Kartka bożonarodzeniowa” w SP 171

Dnia 22.12.2015 r. w SP 171 w Wesołej odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa”. Konkurs jak co roku cieszył się dużą popularnością wśród uczniów w naszej dzielnicy. Wpłynęło ponad 70 prac.
27 stycznia 2016

Uczniowie SP 353 na "Young Driver Experience"

8 stycznia 2016 r. dwudziestu uczniów klas szóstych z SP 353 im. Wielkich Odkrywców wzięło udział w wydarzeniu organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz markę samochodową Porsche Polska, "Young Driver Experience".
27 stycznia 2016

Teatralnie w Gimnazjum nr 120

W 2015 r. świętowaliśmy 250 rocznicę powołania pierwszego zawodowego publicznego teatru polskiego. Nasza szkoła włączyła się w obchody Roku Teatru Polskiego. Tradycją stały się już listopadowe wieczornice organizowane w Gimnazjum nr 120. Tegoroczna miała charakter teatralnych inspiracji.

25 stycznia 2016

„Ktoś tej nocy przyrzekł cud” – niezwykłe jasełka w Gimnazjum nr 119

Dnia 8 stycznia 2016 r. w auli naszej szkoły miał miejsce niezwykle świąteczny wieczór, w trakcie którego zostały wystawione dwa spektakle jasełkowe w wykonaniu Trupy Teatralnej „Meandry” stworzonej przez uczniów XIX LO im. Powstańców Warszawy.
21 stycznia 2016

Aktywny grudzień w Mickiewiczu

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się jednoznacznie ze Świętami Bożego Narodzenia. W ten szczególny uroczysty nastrój wprowadzają nas nie tylko sklepowe witryny czy pięknie udekorowane ulice i place, ale także imprezy organizowane w związku ze świętami – kiermasze, jasełka i mikołajki.
21 stycznia 2016

Psia Gwiazdka w SP 173

Koło Wolontariuszy odwiedziło w sobotę 12 grudnia  Schronisko dla Zwierząt w Józefowie k. Legionowa. Wolontariusze z klas V i VI zawieźli zebraną przez październik i listopad karmę, koce, poduszki, zabawki. Dzieci miały okazję do rozmowy z paniami wolontariuszkami, które opowiedziały nam na czym polega praca w schronisku. Nasi wolontariusze mogli też wyjść z psiakami na spacer.
13 stycznia 2016

„Szlachetna Paczka” w SP 353 integruje środowisko lokalne

12 XII zakończyliśmy w naszej szkole po raz 9 projekt „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomogliśmy 23 rodzinom, przygotowując dla nich 403 paczki. Wśród prezentów znalazły się m.in. rower, kabina prysznicowa, łóżko, stół, laptopy i wiele innych niespodzianek, spełniających potrzeby wybranych przez nas rodzin.
9 grudnia 2015

Debata oksfordzka: czy media są najważniejszym źródłem wiedzy o świecie?

10 grudnia o godz. 12.00 rozpocznie się debata w stylu oksfordzkim zorganizowana przez Wawerskie Centrum Kultury i fundację teK w ramach projektu współfinansowanego przez WPEK pt. Współczesna młodzież - obserwatorzy czy twórcy kultury?Uczniowie z wawerskiego gimnazjum przy udziale publiczności debatować będą o tym, czy media są najważniejszym źródłem wiedzy o świecie.

9 grudnia 2015

SP 353 życzy Wam wesołych Świąt!

Od Uczniów i Nauczycieli przyjmijcie życzeń moc serdecznych, niech każdy z Was się dziś weseli, bo Bóg Nam ofiarował wieczność. Jezus narodził się w Betlejem, co przeznaczone światu było, by dać Nam wiarę i nadzieję, a nade wszystko wielką miłość.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń