WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Szkolne wieści

27 grudnia 2016

Spotkanie ze świadkiem historii – ppłk Stefanią Szantyr-Powolną

Warłam Szałamow w „Opowiadaniach kołymskich” napisał: „Pamięć zawsze gotowa jest pozbyć się tego, co złe, i zachować tylko to, co dobre”. Gdyby jednak nie pamięć i bezpośrednie relacje ludzi, który przeżyli piekło II wojny światowej oraz zesłania do radzieckich obozów pracy, zapewne z trudem przyszłoby nam uwierzyć w straszliwy los więźniów i nieludzkie warunki, w jakich musieli żyć i przetrwać.
27 grudnia 2016

IX Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

W dniu 3 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 odbyło się IX Wawerskie Forum Edukacyjne. Organizatorem była Pani Anna Wiśniewska – wicedyrektor szkoły. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: Poznawanie przez działanie – zajęcia poza ławką – dobre praktyki w pracy z młodszymi dziećmi.
23 grudnia 2016

Magiczny wieczór w SP 216

„Wśród nocnej ciszy ...” zabrzmiały skrzypce.   „Znowu Święta ...” zaśpiewał  szkolny chór. Kolejny grudzień rozpoczął się przygotowaniami do Wieczoru Wigilijnego. Kolejne wigilijne spotkanie to już tradycja w naszej szkole. Tak naprawdę które – nikt nie pamięta.
23 grudnia 2016

COOLWawer

Wawer to dzielnica, która od lat sprzyja rozwojowi kultury. Tutaj mieszkali i mieszkają znani warszawscy twórcy, tutaj jest wiele miejsc promujących szeroko pojętą twórczość. Czasami wystarczy zajrzeć na tyły bloków albo wjechać w spokojną uliczkę, aby znaleźć miejsca upamiętniające ludzi ważnych nie tylko dla Wawra i Warszawy – ważnych dla całej Polski. 
23 grudnia 2016

Wieści z SP 173 i życzenia świąteczne

W tym roku wyjątkowo wcześniej obchodziliśmy Barbórkę, ale nasi patroni – Górnicy – mogli do nas przyjechać tylko w tym dniu, tzn. 24 listopada. Zapraszamy na relację z obchodów na stronę szkoły. W bieżącym roku szkolnym SP 173 rozpoczęła współpracę międzynarodową za pośrednictwem platformy eTwinning. Gromadzi ona społeczność szkół z całej Europy i umożliwia kooperację za pomocą mediów elektronicznych.
23 grudnia 2016

Wieści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich

Gdy z drzew opadają różnokolorowe liście, a dni robią się coraz krótsze, to znak, że najwyższa pora przywitać już Panią Jesień. Uczniowie z NSP im. Moraczewskich symbolicznie uczynili to w dniu 8 października, gdy wraz z nauczycielami i rodzicami spotkali się na tradycyjnym pikniku. Natomiast 14 października upłynął nam nie tylko pod znakiem laurek, kwiatów i życzeń dla naszych nauczycielek, ale także przyjęcia do społeczności szkolnej 11 pierwszoklasistów.
21 grudnia 2016

Kubuś Puchatek- królem misiów w 109!

Historia Kubusia Puchatka liczy już 90 lat, bo w 1926 roku ukazało się w Anglii pierwsze wydanie książki A.A. Milne. Autor obserwując zabawy swego synka Krzysia z misiem i innymi pluszakami postanowił to spisać i opublikować w formie książkowej. I tak kolejne pokolenia dzieci czytają i wychowują się razem z Kubusiem Puchatkiem, a w SP 109 obchodziliśmy 90 urodziny misia!
19 grudnia 2016

Nastoletni biznesmeni

Zdobyta w szkole wiedza powinna być przydatna, uczeń powinien być w stanie skorzystać z niej w codziennym życiu. W Liceum im. Emanuela Bułhaka już ponad rok temu powstał program, który ma jeszcze lepiej pomóc uczniom zastosować w życiu to, z czym spotkają się na zajęciach. To specjalny program nauki przedsiębiorczości.
14 grudnia 2016

Życzenia świąteczne od SP 353

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia miłości, nadziei i wiary w człowieka życzy Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie.
13 grudnia 2016

Wyprawa do krainy baśni i magii

Korzystając z ostatnich słonecznych i ciepłych dni tej jesieni, uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 171 wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się w podróż do krainy bajki i magii – do Magicznych Ogrodów położonych wśród lasów, łąk i lessowych wapiennych wąwozów.
13 grudnia 2016

Jesień w Zespole Szkół nr 94

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego upłynął uczniom i nauczycielom na oswajaniu się ze zmianami organizacyjnymi – po raz pierwszy od bardzo wielu lat najmłodsi uczniowie naszej placówki uczą się w systemie jednozmianowym, czego rodzice oczekiwali od dawna.
12 grudnia 2016

Dzień Edukacji Narodowej w dzielnicy Wesoła

W dniu 11 października br. odbyły się dzielnicowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zorganizowaną w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego zostali zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi wszystkich placówek oświatowych naszej dzielnicy oraz przedstawiciele branżowych związków zawodowych.
9 grudnia 2016

„Aktywni dla siebie”. Szkoła z pomysłem na… aktywność ruchową

Niezwykle miło nam poinformować, że w październiku 2016 roku Szkole Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza przyznane zostało honorowe wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy. Szkoła ta była w tegorocznej edycji jedyną szkołą wawerską, która uzyskała wyróżnienie Szkoły z pomysłem na… aktywność ruchową.
9 grudnia 2016

Wiadomości z Gimnazjum 119 w Warszawie Wesołej

Dzień 10 listopada 2016 roku tradycyjnie był obchodzony w naszym gimnazjum uroczyście i ciekawie. Tego dnia jak co roku podsumowujemy projekt edukacyjny ,,Święto Szkoły’’. W przededniu Święta Niepodległości pamiętamy również o wielkim człowieku, patronie naszej szkoły, Marszałku Józefie Piłsudskim.
9 grudnia 2016

Pasowanie na ucznia w SP 353

Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym. Jest bardzo ważna w życiu szkoły, gdyż podczas niej pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty.
8 grudnia 2016

Uczeń podwójnie wyjątkowy

Dysleksja to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym. Nie zależą więc one od poziomu inteligencji dziecka. Wielu sławnych ludzi, jak Edison, Einstein czy Picasso, było dyslektykami, a „ich geniusz nie istniał pomimo dysleksji a tylko dlatego, że byli dyslektykami”.
5 grudnia 2016

Wiemy, co jemy!

W Przedszkolu nr 261 „Pod Dębami” zainicjowaliśmy program edukacyjny pt.: „Wiem, co jem”. Koordynatorami akcji są: p. Lidia Małachowska – nauczycielka oraz nasze wspaniałe, przedszkolne „Masterchefs”, panie kucharki: Ewa Bakuła i Małgorzata Kikoła. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego odżywiania.
29 listopada 2016

Szkoła Podstawowa nr 353 biła Rekord Guinnessa

17 października 2016 r. po raz czwarty przyłączyliśmy się do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację WOŚP w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. 
21 listopada 2016

Ślubowanie pierwszaków w SP 174

Dnia 14 października 2016 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 174 im. Tadeusza Kościuszki oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. W uroczystości ślubowania uczestniczyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. 
17 listopada 2016

Spotkanie pokoleniowe w Pałacu Prezydenckim

W dniu 29.09.2016 w ramach Spotkań Pokoleniowych, organizowanych przez Polski Komitet Pomocy Społecznej,  klasy II Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich wybrały się razem z seniorami z naszej dzielnicy do Pałacu Prezydenckiego.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń