WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Szkolne wieści

11 maja 2016

Edukacja przez Szachy w Szkole Podstawowej nr 174 z oddziałami integracyjnymi

„Edukacja przez Szachy w Szkole” to projekt ogólnopolski, który realizowany jest już trzeci rok w Szkole Podstawowej nr 174. Na zajęciach uczymy się prawidłowych ruchów figur i pionów, debiutów, gry środkowej i końcówek oraz przygotowujemy się do gry w turniejach szachowych.
9 maja 2016

XVI Dzień Młodzieży na Wichrowej „Kraje Ameryki Łacińskiej”

Pierwszego kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się  XVI Dzień Młodzieży na Wichrowej. Imprezę rozpoczął koncert zespołu Los Amigos. Prawdziwi mariachi z Meksyku zagrali i zaśpiewali dla nas różne przeboje, a latynoskie rytmy porwały zebranych do tańca wprawiając wszystkich w wesoły nastrój.
4 maja 2016

Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Pragi Południe w grze w Scrabble

W sobotę 7 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 28 w Warszawie przy ul. Umińskiego 11 odbędzie się finał Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjów Pragi Południe w grze w Scrabble. W turnieju udział wezmą czteroosobowe drużyny z 13 południowo praskich szkół podstawowych oraz ośmiu gimnazjów - w sumie ponad 80 zawodników.
29 kwietnia 2016

Utalentowani Mali Warszawiacy

Dnia 16 kwietnia 2016 r. w  Przedszkolu 85 odbył się konkurs recytatorsko-wokalny pt. „Utalentowani Mali Warszawiacy”. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 85, a także uczniowie z oddziału przedszkolnego SP nr 138. Młodzi artyści zaprezentowali utwory opowiadające o naszej stolicy.
29 kwietnia 2016

Aktualności z SP 173 i akcja krwiodawstwa (zapraszamy!)

Wiosną wpadają nam do głowy niesamowite pomysły. Zagościły u nas na zajęciach jajka w najprzeróżniejszej postaci. Ponadto nie bez sukcesów wzięliśmy udział w przeglądzie "Artystyczna Wesoła" - Dziewczynki z klas 0abc tańcem średniowiecznym wywalczyly II miejsce! A 27 maja będzie można u nas oddać krew.
29 kwietnia 2016

Rowerowy Maj w SP 353

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców reprezentuje dzielnicę Wesoła w programie „Rowerowy Maj”. Jest to kampania skierowana do uczniów szkół podstawowych, promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower jako środek transportu.
29 kwietnia 2016

Zamieniamy z Lekaro surowce wtórne na Zielone Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 143 wraz z firmą Lekaro zaprasza zbiórkę elektroodpadów, papierów, kartonów, butelek plastikowych, opakowań po chemii gospodarczej, opakowań plastikowych po jogurtach i serkach oraz szkła opakowaniowego w sobotę 7 maja od godziny 10:00 do 14:00.
28 kwietnia 2016

Festiwal Nauki w Mickiewiczu

W sobotę 2 kwietnia w IV Liceum im. Adama Mickiewicza zorganizowany został Festiwal Nauki połączony z dniem otwartym dla kandydatów do szkół średnich. Na Saską przybyli liczni goście, którzy mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.
17 kwietnia 2016

Jesteśmy wspólnotą - 1050. rocznica chrztu Polski

Gimnazjaliści ze 102 nie zapomnieli o tak ważnej dacie. 14 kwietnia, w rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I wszyscy wyszliśmy na plac przed budynkiem gimnazjum i spróbowaliśmy zrobić żywą datę. Klasy pierwsze utworzyły dziewiątkę a uczniowie klas drugich i trzecich dwie szóstki.
1 kwietnia 2016

Trzecia edycja konkursu Matfinek

W tym roku uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z dzielnicy Praga-Południe po raz trzeci rywalizowali ze sobą w konkursie matematyczno-fizycznym Matfinek. Jego celem jest popularyzowanie matematyki i fizyki oraz rozwijanie i pogłębianie zainteresowań uczniów w zakresie tych nauk, a także doskonalenie umiejętności matematycznych niezbędnych do rozwiązywania problemów z innych dziedzin życia.
29 marca 2016

Wizyta przedszkolaków i Dzień Otwartych Drzwi w SP 353

W ramach współpracy 24 lutego 2016 r. Szkołę Podstawową Nr 353 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 260. Nauczyciele i uczniowie przygotowali szereg atrakcji dla przedszkolaków. Z kolei w sobotę 12 marca 2016 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszenie zostało skierowane do dzieci, które w przyszłym roku szkolnym zostaną jej uczniami oraz ich rodziców.
29 marca 2016

Kubusiowe przedszkolaki na wystawie dinozaurów

Dinozaury to ponadczasowy temat, który wzbudza wśród dzieci wielkie zainteresowanie. Aby przybliżyć dzieciom z Przedszkola Niepublicznego „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” obraz świata zwierząt prehistorycznych, wybraliśmy się na interaktywną wystawę pt. „Dinozaury na żywo” zorganizowaną na Błoniach Stadionu Narodowego.
29 marca 2016

Z życia Szkoły Podstawowej nr 174 z oddziałami integracyjnymi

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w proponowanych akcjach i wydarzeniach. Wiedzą, że szkoła to miejsce, gdzie nie tyko zdobywa się wiedzę, ale gdzie można też realizować swoje zainteresowania. Zimą zrobiliśmy akcję charytatywną dla chorej i niespełnosprawnej Julki oraz oczywiście "graliśmy" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
17 marca 2016

Wesołych Świąt od SP 353

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie życzą: Dyrektor SP 353, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie.

17 marca 2016

Zakręceni na punkcie książek

„Crazy about books” to międzynarodowy projekt eTwinning, którego autorkami i realizatorkami są nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Zespole Szkół nr 116: Joanna Walczak i Dorota Ząberg. Tytułowi „zakręceni” to uczniowie klasy drugiej miejscowej szkoły, którzy poprzez udział w projekcie uczą się kochać książki i czerpać radość z ich czytania.
17 marca 2016

Masz talent, czyli poznajemy talenty gimnazjalistów i nie tylko!

Każdy z nas ma jakiś talent. Jedni już go w sobie odkryli, inni muszą dopiero odkryć. Właśnie odkrywaniem talentów postanowiła zająć się pani Iwona Kardynał. 22 stycznia 2016 roku, już po raz kolejny, zorganizowała wraz z grupą uczniów konkurs po tytułem „Masz talent”.
15 marca 2016

Pierwsza klasa piłkarska w Warszawie, a druga w Polsce!

Jako pierwsi w Warszawie i drudzy w Polsce otwieramy w SP nr 138 klasę piłkarską! Jest to szansa dla małych dzieci, żeby jak najwcześniej zacząć przygodę z piłką nożną. Aby rozpocząć naukę w klasie sportowej, dziecko musi być zakwalifikowane przez lekarza medycyny sportowej (15 kwietnia) i przejść próbę sprawności fizycznej (19 kwietnia).
10 marca 2016

Z Borsukiem bezpieczniej

W ostatnim dniu nauki, tuż przed rozpoczynającymi się feriami, czyli w piątek 29 stycznia 2016 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I -III  Szkoły Podstawowej nr 86 w ZS 116, mieli przyjemność spotkać się z wyjątkowym gościem… Borsukiem. Jest on maskotką warszawskiej Policji i realizuje szczytny cel, jakim jest edukacja dla bezpieczeństwa.
8 marca 2016

Drugi etap konkursu Dreimal Deutsch 2016

Mazowiecki konkurs wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego „Dreimal Deutsch” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych stolicy. W tym roku organizowany jest już po raz czwarty.
7 marca 2016

Zostań naukowcem! Bezpłatne warsztaty w laboratorium klinicznym

W środę 23 marca uczniowie II i III klas szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, w czasie których poznają pracę w laboratorium klinicznym i własnoręcznie przeprowadzą testy immunologiczne. ADAMED SmartUP Academy pozwoli Wam doświadczyć fasycnującego świata nauki i jej praktycznych zastosowań. Obowiązują zapisy.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń