WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 20 października 2017 r.
Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Szkolne wieści

7 grudnia 2015

„Moje Przedszkole” – wystawa plastyczna

W Przedszkolu "Leśny Zakątek" w Międzylesiu pod koniec listopada odbyła się wystawa prac z dziewięciu wawerskich przedszkoli. Zadaniem dzieci było przygotowanie makiety swojego przedszkola. Każda z makiet jest wyjątkowa i bardzo dobrze oddaje charakter obrazowanej placówki.
4 grudnia 2015

Zabawka dla Ukrainy

W listopadowy długi weekend zostały zawiezione zabawki, które uczniowie SP nr 86 przynosili dla przedszkola „Kalinka” w Birkach na Ukrainie. Zostały uzbierane klocki, lalki, kolorowanki, samochodziki, zestawy, gry, puzzle i wiele innych wspaniałych pomocy dydaktycznych.
27 listopada 2015

Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 171

W tym roku w trakcie październikowych rozmów między członkami Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 171 w Wesołej padł pomysł zorganizowania szkolnych obchodów Dnia Niepodległości w innej niż zwykle formie. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny “Pocztówka na Dzień Niepodległości” z atrakcyjnymi nagrodami oraz spotkania ze wspólnym muzykowaniem przy gitarze.

19 listopada 2015

Zapraszamy na imprezę „Senior dla Juniora” w ZS 116

Zespół Szkół nr 116 przy ulicy Korynckiej 33 serdecznie zaprasza już po raz 12 na spotkanie „Senior dla Juniora”. Tym razem spotkamy się pod hasłem: „Nasze marzenia”. Już w tę sobotę, 21 listopada od 10 będzie można odwiedzić szkołę, obejrzeć przygotowane specjalnie na ten dzień występy dzieci i zaproszonych gości, skosztować smakołyków oraz wylosować wiele ciekawych niespodzianek.
19 listopada 2015

SAS w SP nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi

Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia 2015 r. nasza szkoła jest uczestnikiem programu SAS „Szkoły Aktywne w Społeczności”, którego celem jest upowszechnianie idei i rozwój placówek promujących partnerstwo między szkołą a społecznością lokalną. Tym samym staliśmy się uczestnikami międzynarodowego programu Community SchoolSzkoła jako centrum rozwoju społeczności lokalnej”.

16 listopada 2015

„Super Żłobek” jest na Gocławiu!

Pod koniec października Urząd m.st. Warszawy podał zwycięzców dziesiątej edycji konkursu „Super Żłobek”. W plebiscycie udział wzięły 52 żłobki publiczne i 9 miniżłobków, 35 żłobków niepublicznych oraz 18 dziennych opiekunów. Tytuł „Super Żłobka 2015” otrzymała placówka numer 31 znajdująca się przy ulicy Motorowej 5.
12 listopada 2015

Pasowanie na ucznia w SP 353

29 października 2015 r. o godzinie 17:00 w szkole panowała cisza. Jedynie w sali gimnastycznej piękna dekoracja – łodzie z żaglami, na pokładzie których płyną dzieci z klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If i Ig – zapowiadała, że za chwilę zdarzy się tu coś ważnego. Przed godziną 18:00 zaczęli schodzić się goście i główni bohaterowie zbliżającej się uroczystości Pasowania na Ucznia SP 353 – Pierwszaki.
3 listopada 2015

Wieści ze Szkoły Podstawowej nr 86

Na początku października odbyło się podsumowanie przeprowadzanej corocznie akcji „Pola Nadziei”. Dzieci wysłuchały prelekcji o działaniach charytatywnych i edukacyjnych podejmowanych przez Ośrodek Hospicjum Domowe Księży Marianów, a także sadziły cebulki żonkili, które były symbolem nadziei dla chorych i cierpiących. W Dzień Edukacji Narodowej dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie pasowane przez Dyrektora placówki na uczniów Szkoły Podstawowej nr 86.
28 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej w liceum Mickiewicza

14 października świętowaliśmy w liceum Mickiewicza Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nagradzani są najbardziej wyróżniający się nauczyciele, którzy w swoją pracę wkładają serce i dużo wysiłku. W tym też dniu Minister Edukacji wręcza nauczycielom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej i nagrody Ministra Edukacji Narodowej.
20 października 2015

SP 173 gościła „Pytanie na śniadanie”

O bezpieczeństwie w szkole rozmawiają wszyscy, ale jak rozmawiać z dziećmi, aby nauczyć je bezpiecznego zachowania? Nauczyciele SP 173 lekcje na ten temat organizują często. 12 października lekcja o bezpieczeństwie była wyjątkowa - gościliśmy w naszej szkole telewizję publiczną z programem "Pytanie na śniadanie".
16 października 2015

Apel w IV LO upamiętniający poległych w czasie II wojny światowej

W 76. Rocznicę napadu ZSRR na Polskę został zorganizowany w IV LO im. Adama Mickiewicza uroczysty apel ku czci tych, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny. Montaż słowno-muzyczny zatytułowany „1939 – rok pokoju, rok wojny” przygotowały klasy II i III.
8 października 2015

Integracja pierwszoklasistów z Gim 119

16 września 2015 roku wszystkie klasy pierwsze z Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Starej Miłosnej spotkały się rano przed szkołą, by wyruszyć autokarami do Lidzbarka Welskiego i wspólnie spędzić trzy dni na wyjeździe integracyjnym na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego. Po sprawdzeniu list zajęliśmy swoje miejsca i wyruszyliśmy, pod opieką wychowawców, nauczycieli wychowania fizycznego i pedagogów wspomagających, w tajemnicze miejsce nad jeziorem. Droga minęła dość szybko.
1 października 2015

Międzynarodowy Dzień Pokoju w SP 353 im. Wielkich Odkrywców

21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju. W tym roku szkolnym koordynatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju w naszej szkole była biblioteka. Jak przystało na szkołę odkrywców, działania uczniów tego dnia koncentrowały się wokół poszukiwań odpowiedzi na pytanie „Jak możemy budować pokojowe relacje w najbliższym środowisku?”.
29 września 2015

Bułhak żegna się z latem

Uśmiechnięci uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Emanuela Bułhaka wrócili we wrześniu pełni energii i ochoty do wytężonej pracy przez kolejne dziesięć wyjątkowych miesięcy. Chociaż na ich buziach wciąż widać opaleniznę, a na przerwach nieustannie opowiadają sobie o tym, gdzie byli i co widzieli, przyszedł czas, żeby oficjalnie rozstać się z wakacjami. W słoneczną sobotę 19 września uczniowie, rodzice i nauczyciele pożegnali lato, a powitali jesień.  

25 września 2015

Nowy rok szkolny – nowe wyzwania

Wrzesień to dla większości uczniów czas powrotu do szkoły. Nowy rok szkolny – nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe możliwości. W Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1 również zmiany – od tego roku nasi uczniowie mogą kontynuować naukę w Dwujęzycznym Gimnazjum nr 1.
15 września 2015

Stypendyści z Gimnazjum nr 120

W roku szkolnym 2014/15 w Gimnazjum nr 120 zostały przyznane dwa stypendia naukowe w ramach regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Otrzymali je: Maria Wzorek z klasy II oraz Jura Panasevich z klasy III. Jest to projekt systemowy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

11 września 2015

Europejskie spotkanie młodzieży

Krzyżowa – maleńka wieś na Dolnym Śląsku, kiedyś majątek rodziny Jamesa von Moltke. W czasach nazizmu działała tu grupa opozycyjna „Krąg z Krzyżowej”. Członkowie grupy sprzeciwiali się dyktaturze hitlerowskiej i z narażeniem własnego życia planowali demokratyczne i pokojowe Niemcy, zintegrowane z Europą. 

7 września 2015

Kolejna edycja Lata w mieście w SP 353 za nami…

Za nami trzy tygodnie zabawy z „Latem w mieście” w SP 353. Dzieci brały udział w zajęciach organizowanych na terenie naszej szkoły, która była wakacyjną placówką edukacyjną (WPE), oraz w wycieczkach i warsztatach organizowanych poza nią. Przez trzy tygodnie akcji dzieci z naszej WPE wzięły udział w 34 wycieczkach.

2 września 2015

Kolejny rok szkolny przed nami!

Dopiero zabrzmiał ostatni dzwonek, młodzież wybiegła z Mickiewicza w poszukiwaniu wakacyjnych przygód, a już znowu jest wrzesień, szkolne ławy zapełnią się po raz 119. W tym roku szkolnym naukę rozpocznie młodzież w sześciu klasach pierwszych.

25 sierpnia 2015

Certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” dla SP nr 173

W dniu 15 czerwca 2015 r. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy wręczyło placówkom oświatowym certyfikaty "Varsavianistyczna Szkoła". Aby otrzymać certyfikat szkoła musiała wykazać się działaniami, które promują Warszawę. W związku z tym w roku szkolnym 2014/15 nauczyciele zaplanowali szereg działań, aby upowszechnić wśród uczniów wiedzę o Warszawie. Rozbudzić ich aktywność w poznaniu miasta, zachęcić do współpracy i działań na rzecz miasta oraz w sposób ciekawy zaprezentować historię miasta (przeszłość i teraźniejszość). 
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


20 - 22 października 2017

Mistrzostwa Europy juniorów, kadetów i młodzików w sumo w Falenicy

Piątek, 20 października 2017

Koncert Piotra Machalicy ku pamięci Wojciecha Młynarskiego

Piątek, 20 października 2017

Pierwszy w historii półmaraton perkusyjny

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Wrzesień/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Czas powrotu do szkoły
Czas powrotu do pracy
Powrót korków na ulicach i tłoku w autobusach
Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu, cały świat zaczyna "nowy sezon", "nowy rok szkolny", co napędza i mnie do nowego początku
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń