WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Szkolne wieści

31 października 2016

Akcja "Bezpieczny przejazd" w SP nr 124

W ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj!”  29 września w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z pracownikami PKP, którzy w oparciu o prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne przybliżyli zebranym zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.
28 października 2016

Piknik średniowieczny dla pacjentów CZD

W dniu 10.09.2016 na terenie Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” odbył się piknik historyczny dla pacjentów Instytutu. Piknik nawiązywał do klimatów średniowiecza i był częścią projektu "Od Mieszka I do Polaka współczesnego" - 1050 rocznica Chrztu Polski realizowanego w Zespole Szkół Specjalnych nr 78 w IPCZD w Warszawie.
27 października 2016

„Do widzenia, szkoło” – mówi po latach pani Basia Gawryszewska

Jak trzeba kochać pracę, ludzi, a w tym przypadku i dzieci, by wytrwać tyle lat w jednym miejscu? Najpierw jako uczennica – Basia Zadrożna w latach 50., a potem jako pracownik administracji – od 1961 r. To miejsce to całe jej życie – i zawodowo i prywatnie. Chodzi oczywiście o panią Barbarę Gawryszewską – wieloletnią pracownicę sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 109 na Przygodnej 2.
26 października 2016

Zaczytani

W dniu 8 września 2016 roku uczniowie klas 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 171 zostali zaproszeni przez Fundację „Zaczytani” na bajkowo-literackie spotkanie przy „zaczytanej ławce” Edwarda Stachury na placu Szembeka.
25 października 2016

Rozpoczęcie roku w SP 353

1 września 2016 r. uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie spotkali się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie na inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor Katarzyna Głusek-Wojciechowicz ogłosiła, że tegorocznym patronem będzie wielki hiszpański artysta – Pablo Picasso.
24 października 2016

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 173 w Warszawie

Rozpoczął się rok szkolny i przed społecznością szkolną nowe wyzwania. Na hasło przewodnie roku 2016/2017 wybraliśmy myśl: „Człowiek to skarbnica wartości”. Będziemy rozmawiać z uczniami, rodzicami i nauczycielami, jakimi zasadami kierować się, idąc przez życie, i jak być dobrym człowiekiem. Jak co roku i to hasło realizujemy metodą projektu. 
20 października 2016

Lato w Mieście 2016 w SP 174

Tegoroczne Lato w Mieście w naszej szkole odbyło się w terminie od 1 do 12 sierpnia 2016. Jak co roku dla uczestników została przygotowana ciekawa oferta zajęć stacjonarnych i wyjazdowych. Dzieci miały zapewnione codzienne zajęcia sportowe prowadzone w sali, jak i na świeżym powietrzu. Na wspólne spędzanie czasu składały się zajęcia plastyczne, gry i zabawy.
19 października 2016

Zostań harcerzem „Wagabundy”!

420 Warszawska Drużyna Harcerska (WDH) „Wagabunda” serdecznie zaprasza dzieci z klas 4-6 do rozpoczęcia harcerskiej przygody! Zbiórki odbywają się w piątki w godzinach 17:30-19:00 w schronie koło sklepiku, w Szkole Podstawowej nr 217, przy ul. Paderewskiego 45.
19 października 2016

Na początek integracja

Każdego roku we wrześniu w IV Liceum im. Adama Mickiewicza organizowane są czterodniowe wyjazdy integracyjne dla klas pierwszych. Ich celem – oprócz oczywiście dobrej zabawy – jest wzajemne poznanie się wychowawców i uczniów w sytuacjach innych niż podczas lekcji.
18 października 2016

Dzień Kropki w SP nr 86

Dzień Kropki to tak naprawdę Międzynarodowe Święto Talentów, które już po raz drugi w SP nr 86 obchodzono 15 września 2016 r. Przygotowały go nauczycielki Dorota Ząberg i Joanna Walczyk.
18 października 2016

SP nr 86 uczciła Międzynarodowy Dzień Pokoju

21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma za zadanie wzmocnić ideę pokoju na świecie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 86 uczcili ten dzień w szczególny sposób.
13 października 2016

Europejski Dzień Języków Obcych w SP nr 86

Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 86 to już tradycja. W tym roku hasłem przewodnim było „Języki to nasza siła”.
3 października 2016

Zbieraj z klasą w Sulejówku

W piątek 23 września na terenie Centrum Artystycznego Scena w Sulejówku odbyły się wydarzenia organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Akcja polega na zbiórce zużytych baterii oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego w szkołach i placówkach oświatowych.
4 lipca 2016

Nasza szkoła w pierwsze dziesiątce „Rowerowego maja”

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców reprezentowała dzielnicę Wesoła w programie „Rowerowy Maj”. Kampania ta, promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower jako środek transportu odbyła się w Warszawie po raz pierwszy, a przystąpiło do niej niemal 50 stołecznych szkół. Znaleźliśmy się w TOP 10!
4 lipca 2016

Czerwiec w SP 174

11 czerwca 2016 r. odbył się szkolny turniej korfballu w kategoriach klas 1-2, 3-4, i mono korfball klas 5-6, 16 czerwca 2016 roku gościliśmy żołnierzy armii amerykańskiej, którzy stacjonują w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, a 18 czerwca 2016 r. po raz kolejny „otworzyliśmy serca” dla naszego ucznia Władka, na pomoc i ochronę zdrowia. Zorganizowany został Piknik Rodzinny połączony z akcją charytatywną.
24 czerwca 2016

Zagłosuj na fizyka ze Sternika!

Przez dwa ostatnie tygodnie czerwca lekcje poprowadzą uczniowie – przynajmniej w internecie. Do 30 czerwca br. w internecie trwa głosowanie na najlepsze 3-minutowe filmy edukacyjne przygotowane i przedstwione przez uczniów z gimnazjów i liceów z całej Polski. Nagrodą jest nowoczesne wyposażenie laboratorium o wartości 10 000 zł dla zwycięskiej szkoły. Dlaczego o tym piszemy? W konkusie bierze udział szkoła z Międzylesia! Podarujcie im swój głos.
21 czerwca 2016

Młodzi muzycy z Niepołomickiej coraz częściej na podium

Rok temu z przyjemnością pisaliśmy o sukcesach wychowanków pani Kamili Wyrzykowskiej, kształcących swoje muzyczne zdolności w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej przy ul. Niepołomickiej 26. Dziś, z jeszcze większą przyjemnością, chcemy napisać, że klasa wiolonczelowa Pani Kamili zdobywa coraz większe uznanie. W tym roku zdobycze konkursowe podopiecznych mgr Kamili Wyrzykowskiej przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

6 czerwca 2016

Żywa historia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r.

Społeczność Gimnazjum nr 102 świętowała kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym uroczystym dniu młodzież paradowała w strojach historycznych. Ponadto w sali gimnastycznej na tle obrazu Jana Matejki przestawiającego uchwalenie Konstytucji 3 maja powstał „żywy obraz” z postaciami z obrazu, ubranymi w historyczne kostiumy z epoki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
1 czerwca 2016

Relacja z pierwszych Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjów Pragi Południe w grze w Scrabble

7 maja br. w Gimnazjum nr 28 przy ul. Umińskiego 11 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów Pragi Południe w Grze w Scrabble. Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw był senator Marek Borowski, o organizacyjnie i merytorycznie turniej wsparli: Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz Polska Federacja Scrabble.
30 maja 2016

Wielki Finał Projektu Antydyskryminacyjnego „Kalejdoskop” w Stacji Falenica

22 kwietnia w przestrzeniach falenickiej kinokawiarni odbył się finał Projektu „Kalejdoskop”, poświęconego zagadnieniom praw człowieka, tolerancji, dyskryminacji, mowy nienawiści i rozwiązywaniu konfliktów bez użycia przemocy, zorganizowanego przez Fundację Mederi w partnerstwie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Fundacją Edukacyjną Jacka Kuronia.
wiadomości archiwalne
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń