WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Szkolne wieści

9 lutego 2012

Z cienia w blask teatralnych reflektorów

Szkoła Podstawowa 171 od lat realizuje projekty współpracy międzynarodowej Comenius. Obecnie wdrażany jest projekt pod hasłem „Z cienia w blask”. Celem projektu jest poznawanie własnej kultury i krajów współpracujących, pogłębianie znajomości języka angielskiego i innych języków.
2 lutego 2012

Wyczuj puls Mazowsza z Instytutem Centrum Zdrowia Dziecka

Drugi semestr w Zespole Szkół nr 78 w Intytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka zaczyna się mocnym biciem serca przyrody naszego regionu. W lutym rozpoczynamy realizację projektu "Wyczuj puls Mazowsza" ukierunkowanego na szerzenie wiedzy na temat regionu Mazowsza, jego kultury, przyrody i historii.
26 stycznia 2012

Nasz szkolny teatr - nasza pasja i radość

W środowisku tak małym jak Wesoła propozycja zabawy w teatr daje młodemu człowiekowi szanse na rozwój. Promowanie młodzieżowej twórczości amatorskiej jest alternatywą dla wielu uczniów, a jednocześnie dajemy sygnał w lokalnym środowisku, że gimnazjaliści mogą stworzyć pozytywny obraz młodego człowieka, rozwijać swoją wrażliwość artystyczną i zdolność kreowania świata.
18 stycznia 2012

Tolerancja i otwartość w Szkole Podstawowej nr 174

Szkoła Podstawowa Nr 174 w roku szkolnym 2011/2012 stawia na tolerancję i otwartość. Jesteśmy jedyną placówką w dzielnicy posiadającą klasy integracyjne, w których dzieci uczą się wraz z wspomagającymi nauczycielami. Podczas pracy z dziećmi uwzględniamy ich indywidualne potrzeby.
11 stycznia 2012

Anielskie sztuczki w Zespole Szkół Nr 116

Radość Narodzin Jezusa przeżywaliśmy w naszej szkole w poniedziałek 19 grudnia. Uczniowie od zerówki aż do szóstej klasy przygotowywali się na ten dzień przez wiele tygodni. Najmłodsi szlifowali tekst, starsi ćwiczyli grę sceniczną i taniec.
10 stycznia 2012

Adopcja na odległość w SP 174

Adopcja na odległość Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego to duchowa opieka nad najuboższymi dziećmi i młodzieżą z krajów misyjnych oraz pomoc materialna w ich kształceniu. W tym roku szkolnym SP 174 w Wesołej również włączyła się w program Adopcji na odległość.
4 stycznia 2012

III Wigilia Szczepowa w Zespole Szkół nr 111

16 grudnia w Zespole Szkół nr 111 odbyła się już po raz trzeci Wigilia Szczepu Wawer. Wigilię przygotowali harcerze 143. DH „Mafeking”, których opiekunem na terenie szkoły jest p. Iwona Myszkowska. Na uroczystość tłumnie stawili się zuchy, harcerze i ich rodzice.
2 stycznia 2012

Drużynowe mistrzostwa szkół w szachach

W grudniu 2011 r. w Gimnazjum nr 119 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. Uczniowie szkół dzielnicy Wesoła po raz kolejny pokazali wysoki poziom gry.
29 grudnia 2011

Jasełka w SP 171

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas cudów, niezwykłych przeżyć i cudowne święto rodzinne. Z tymi wyjątkowymi świętami związane są zwyczaje, obrzędy i bogate tradycje. W naszej szkole również poczuliśmy ich niezwykłą moc. 

29 grudnia 2011

Świąteczne anioły w Zespole Szkół nr 94

W Polsce i w wielu krajach święto Bożego Narodzenia ma szczególny charakter. Zazwyczaj jest śnieg, choinka i niepowtarzalny nastrój. To jedno z najpiękniejszych kalendarzowych świąt i zarazem najbardziej  oczekiwane. Symbolem świąt, prócz Św. Mikołaja, wigilii i szopki są również anioły.
22 grudnia 2011

„Książka dla szpitala” od dzieci z Ciuchci Puch Puch

W dniach od 21 listopada do 16 grudnia 2011 r. dzieci z przedszkoli Ciuchcia Puch Puch z Wawra, Bielan i Targówka wzięły udział w akcji „Książka dla szpitala”. 19 grudnia książki oficjalnie zostały przekazane warszawskiemu szpitalowi przy ul. Działdowskiej.
15 grudnia 2011

SP 171 z wizytą w telewizji

Każdy z nas marzy o tym, by znaleźć się na szklanym ekranie lub chociaż zobaczyć kulisy telewizyjne. Nam się to udało! Razem z panią Elą Główką pojechałyśmy do programu „Jaka to melodia?”.

14 grudnia 2011

V Biennale Plakatu Dziecięcego

Już od dziesięciu lat Przedszkole Integracyjne nr 86 czynnie angażuje się w propagowanie Konwencji o Prawach Dziecka. Z inicjatywy Grona Pedagogicznego organizowane jest Biennale Plakatu Dziecięcego, nawiązujące do poszczególnych artykułów Konwencji.
13 grudnia 2011

Dzień Misia w SP 174

28 listopada w SP 174 obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków i z klas I-III przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Najpierw odbyły się zajęcia z wychowawcami, potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej.
12 grudnia 2011

Echa Święta Niepodległości: Nauczmy się być Polakami!

Trudno młodych ludzi zachęcić do świętowania ważnych dla narodu rocznic, świąt państwowych, do śpiewania pieśni patriotycznych. Naszym rówieśnikom zdaje się, że to tylko dla dorosłych, dla urzędników państwowych, dla ważnych ludzi. W Szkole Podstawowej nr 171 staramy się zmienić ten stereotyp.
29 listopada 2011

Wesołowskie szkoły w projekcie „Od grosika do złotówki”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Fundacją Kronenberga po raz kolejny zorganizowała projekt „Od grosika do złotówki” dla uczniów II i III klas szkół podstawowych, mający na celu kształtowanie właściwych postaw i zachowań z zakresu gospodarowania finansami już od najmłodszych lat. Wesołowskie podstawówki chętnie włączyły się w tę inicjatywę edukacyjną.
18 listopada 2011

Mali patrioci w Przedszkolu 110 w Falenicy

W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu nr 110 im. Warszawskiej Syrenki odbyła się akademia patriotyczna „Polska - moja Ojczyzna”. Przedszkolaki deklamowały wiersze, odśpiewały hymn narodowy i odbyły pochód  pod pamiątkową tablicę poświęconą obrońcom Falenicy.
14 listopada 2011

V Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny

W październiku na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 70 przy ul. Bajkowej 17/21 Uczniowski Klub Sportowy WAWER ZS 70 zorganizował V Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny. Wzięło w nim udział 13 drużyn liczących 78 zawodników i zawodniczek z czterech wawerskich szkół podstawowych (SP 76, SP 124, SP 195, SP 204).

9 listopada 2011

Pamiętamy…

Szkoła Podstawowa nr 171 od lat sprawuje opiekę nad Pomnikiem Poświęconym Mieszkańcom Miasta Wesoła poległym w obronie Honoru, Wolności i Ojczyzny. W tym roku 28 października zgodnie z tradycją uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami uporządkowali otoczenie pomnika.
7 listopada 2011

Święto chleba w SP 86

Siedząc w ciepłym domu i jedząc kanapki na śniadanie czy kolację, rzadko zastanawiamy się nad pochodzeniem chleba i pracą włożoną w to, aby go upiec czy sprzedać. Tymczasem rola pieczywa w ludzkim życiu jest od wieków bardzo ważna, a proces jego powstawania ciekawy. To wszystko przybliżyliśmy dzieciom w projekcie edukacjnym pod hasłem "Święto chleba".
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o uproszczonych taryfach na 1 i 2 strefę komunikacji miejskiej?

Świetny pomysł! Teraz nie będzie chaosu z 1 i 2 strefą
Jestem bardzo zadowolona/zadowolony z tego pomysłu. Wreszcie jadąc poza Warszawę nie będę musiała/musiał kupować dodatkowego biletu
Nie odczuję różnicy. Podróżuję tylko w obrębie administracyjnym Warszawy
Nie jeżdżę komunikacją miejską
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń