WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Szkolne wieści

29 maja 2014

Wyprawa w głąb lasów

W Szkole Podstawowej nr 171 im Stanisława Staszica często organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem do naszej szkoły przyszli myśliwi. Dowiedzieliśmy się, że nie zajmują się tylko polowaniem na zwierzęta. Zaskoczyło nas to, że dbają o nie, dokarmiają i opiekują się zagrożonymi gatunkami.  

23 maja 2014

Wieczór naszych Mam

„Wieczór naszych Mam", czyli litracko-muzyczno-poetycki prezent z okazji Dnia Mamy, przygotowany przez uczestników projektu Audiobook "Nasza mama czarodziejka" odbędzie się 26 maja o godzinie 18:15. Przy tej okazji odbędzie się również premiera audiobooka, który został wydany na pięknym albumie płytowym.

22 maja 2014

Dzielnicowy ekologiczny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W obliczu rosnących cen zakupu podręczników odsprzedaż książek po zakończeniu roku szkolnego staje się wręcz koniecznością. Współcześnie obrót używanymi podręcznikami oprócz korzystnego aspektu finansowego, zbawiennego dla portfeli rodziców, zyskuje coraz mocniej na znaczeniu ekologicznym. O upowszechnienie dobrej praktyki wieloletniego używania podręczników stara się zadbać wesołowska oświata.

20 maja 2014

Z wiosną graj w zielone

Wiosna na dobre rozgościła się w przyrodzie i w naszych sercach. Wraz z początkiem astronomicznej wiosny uczniowie klas młodszych świętowali przyjście tej upragnionej pory roku. W tym dniu obowiązywał w garderobie kolor zielony. Każda z klas przygotowała piosenkę lub wiersz. Były zabawy i tańce. Odbył się również konkurs na najpiękniejsze wiosenne nakrycie głowy. 

15 maja 2014

Święto szkoły w Radości, święto Radości w szkole

17 maja 2014 r nasza szkoła ZS 120 ul. Wilgi 19, Warszawa-Radość  organizuje piknik rodzinny pt. “Święto szkoły w Radości, święto Radości w szkole”. Przy okazji tej imprezy będziemy organizować zbiórkę elektro śmieci, za które nasza szkoła otrzyma kupony, a następnie będziemy mogli wymienić je na różne pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal lekcyjnych, tablice multimedialne i wiele innych.

12 maja 2014

Zaproszenie na rocznicę Szkoły nr 76

Dyrekcja Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół nr 111 w Warszawie, przy ul. Poezji 5 serdecznie zapraszają na 85-lecie Szkoły Podstawowej nr 76 im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych 24 maja 2014 r. W programie imprezy przewidziane są występy uczniów i absolwentów oraz zawody sportowe.  

5 maja 2014

Uczniowie Gimnazjum nr 120 wciąż kręcą...

...i nakręcili swoje 30 sekund filmu zaagażowanego! W niedzielę 6 kwietnia spędziliśmy 8 godzin w Warszawskiej Szkole Filmowej. Razem z licealistami z Jaworzna stworzyliśmy dwie grupy i pracowaliśmy nad 30-sekundowymi filmami. Uczono nas, jak napisać scenariusz, jak stworzyć historię za pomocą obrazu, jak zagrać, jak reżyserować i jak montować.

29 kwietnia 2014

W "Atenach nad Szprewą"

Wczesnym rankiem 8 kwietnia 2014 roku, uczniowie klas I f,g i II c pod opieką nauczycieli: p.K. Szlejzer, p.J. Kowalik, p.B. Nikiforuk, p.K. Trembeckiej wyjechali na trzydniową wycieczkę do Berlina i Poczdamu zorganizowaną przez firmę Fokus.

22 kwietnia 2014

V Dzielnicowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie „Chopin też mieszkał w Warszawie”

18 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 111 odbył się, już po raz piąty, konkurs wiedzy o wybitnym polskim kompozytorze – Fryderyku Chopinie. W tym roku do konkursu zgłosiło się pięć szkół. Wszyscy uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą o artyście – świetnie odpowiadali na pytania i rozwiązywali postawione zadania. Doskonale też potrafili rozpoznać największe dzieła muzyczne Fryderyka Chopina.

17 kwietnia 2014

Rekolekcyjne dni skupienia

W dniach 24-25.03.2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 w Warszawie przeżywali swoje rekolekcyjne dni skupienia. Miejscem spotkań był kościół parafialny pod wezwaniem Chrystusa Króla Pokoju przy ul. Skaryszewskiej 12. Rekolekcje organizował katecheta ks. Kazimierz Radzik SAC, który prowadzi lekcje religii dla młodzieży tych szkół.

8 kwietnia 2014

Piątoklasiści z Zespołu Szkół nr 94 na planie filmowym

Niedawno braliśmy udział w ciekawej wycieczce na wystawę „Plan Filmowy – Miasto 44” w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Mieliśmy niepowtarzalną okazję poczuć się jak twórcy filmu, zobaczyć oryginalną scenografię filmu „Miasto 44” i zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla osób spoza ekipy filmowej.

4 kwietnia 2014

Ogólnopolska Kampania Społeczna - Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa

To się dzieje z dnia na dzień, kroczek za kroczkiem A ponieważ dzieje się powoli, to nie zauważamy tego co już niebawem może być niepokojącym faktem. Zanosi się bowiem na to, że jeżeli szybko nie zostaną podjęte działania mające zatrzymać ten proces, to pojawienie się pierwszego pokolenia małych Polek i Polaków, którzy nie będą znać smaku życiodajnego chleba, jest tylko kwestią czasu.  9.04. o godz 10.45 Pan Kanapka po raz pierwszy przyjedzie do Warszawy. Odwiedzi on dzieci z klas 1-2 w szkole podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej przy ul. Krótkiej 1 w Wesołej.

1 kwietnia 2014

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 104

Gimnazjum nr 104, mieszczące się przy ulicy Wilgi 19 o godzinie 11:00 zaprasza rodziców i uczniów klas szóstych na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klasy pierwszej gimnazjum. Podczas tego spotkania prezentować się będzie Grupa Teatralna Assunta.  

27 marca 2014

Ciekawe lekcje w SP 174

Dzięki współpracy rodziców i wychowawcy, uczniowie klasy II co miesiąc mogą uczestniczyć w ciekawych lekcjach – warsztatach. W listopadzie dzieci miały „kanapkową lekcję”. Odwiedził ich prawdziwy kucharz, z którym przygotowywali drugie śniadanie. Pan Piotr uczył dzieci jak zrobić „rzodkiewkowe kwiaty”.  

26 marca 2014

Projektowanie przyszłości

Jak ważna jest we współczesnym świecie znajomość języków obcych, nikogo przekonywać nie trzeba. To podstawa dobrego wykształcenia oraz konieczność wynikająca z życia w zglobalizowanym środowisku. O wykształcenie językowe swoich uczniów postanowili zadbać nauczyciele Zespołu Szkół nr 120 w Radości przystępując we wrześniu 2013 r. do projektu Doskonalenie kompetencji językowych i międzykulturowych w szkole w ramach programu Comenius Regio.

20 marca 2014

Dinozaury wyginęły, ale wpadliśmy na ich trop!

Żyły ponad 230 milionów lat temu. Wszystko co o nich wiemy możemy odczytać z ich szczątków i innych skamieniałości. Rzadko udaje się odkopać w pełni zachowany szkielet dinozaura. A jednak: King Cross wpadł na ich trop! A pomóc mu mogą najlepsi paleontolodzy czyli dzieci!

 

19 marca 2014

Grupa Teatralna Assunta podbija serca widzów

W dniach 14-15 marca br. odbyła się V edycja Grochowskich Spotkań Teatralnych "Na Rogatkach" organizowanych przez LO im. J.Jasińskiego. Grupa Teatralna Assunta ponownie znalazła się wśród zakwalifikowanych zespołów i stanęła w szranki z najlepszymi teatrami młodzieżowymi w Warszawie.

17 marca 2014

Zaczarowanym pociągiem w świat bajki

12 lutego br. szkolna grupa teatralna z Gimnazjum nr 102 wystąpiła gościnnie w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Korynckiej. Młodzież przybyła na zaproszenie pani B. Chrzanowskiej - bibliotekarki i z okazji pasowania na czytelnika uczniów klas 1 zaprezentowała mini-sztukę pt. ,,Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”.

13 marca 2014

Festiwal Talentów

Każdy ma jakiś talent, ale nie zawsze o niego dba. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 86 udowodnili na Festiwalu Talentów, że warto inwestować w swoje zdolności. Jako wzór mieli patrona swojej szkoły – wszechstronnie utalentowanego Bronisława Czecha.

4 marca 2014

Ile "lajków" jest warte dla Ciebie ludzkie życie?

Jak bardzo ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia wie każdy. Jednak nie każdy stosuje się do zasady, że życie innego człowieka jest warte tyle samo co jego własne. Jesteśmy uczniami gimnazjum nr 30 na Pradze-Północ i chcemy zwrócić Państwa uwagę na zobojętnienie społeczeństwa wobec ludzkiej krzywdy.
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń