WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Szkolne wieści

20 marca 2012

Rozgrywki Szachowe w SP 173

W sobotę 3 marca br. w III Turnieju Szachowym z edycji Grand Prix SP 173 zagrało 73 zawodników. Zawody były kolejną okazją do wspaniałej rywalizacji pasjonatów gry w szachy. Grali duzi i mali.  Rozegrano 7 partii, a czas trwania jednej wynosił 15 minut na zawodnika.
16 marca 2012

Wyniki dzielnicowego konkursu „Chopin też mieszkał w Warszawie”

28 lutego 2012 r. w Zespole Szkół nr 111 przy ul. Poezji 5 w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy odbył się III Dzielnicowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie „Chopin też mieszkał w Warszawie”. W rywalizacji wystartowało 7 wawerskich szkół, reprezentujących imponujący poziom wiedzy o naszym wielkim kompozytorze.
12 marca 2012

„Omaha” zaprasza na obóz harcerski

420 WDH „Omaha” zaprasza młodzież powyżej 14 r.ż. na 24-dniowy harcerski obóz letni w terminie 6 - 29 lipca 2012r. na jeziorem Lubowisko w gminie Stężyca (województwo pomorskie, powiat kartuski). Koszt udziału – 1200 zł, zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia br.
9 marca 2012

Więcej niż 220 linii tekstu, ale warto je wszystkie przeczytać

Przeczytałam ciekawą książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. „220 linii”. Autorka powieści jest nie tylko utalentowaną pisarką, jest również historykiem teatru, scenarzystką filmową i dziennikarką. Napisała wiele ciekawych książek dla młodzieży, które zostały nagrodzone. Literatura Pani Małgorzaty podoba się nie tylko młodym czytelnikom, po jej książki chętnie sięgają nasi rodzice.
5 marca 2012

Zimowisko w Miłkowie

Tej zimy dzieci z SP 174 wyjechały w ferie do Miłkowa na aktywne zimowisko zorganizowane przez nauczyciela SP 174 Jolantę Ilewicz, instruktora Macieja Ilewicza i instruktora Michała Guzika. Pojechaliśmy razem – szkoły podstawowe i gimnazjum z Mińska Mazowieckiego, Sulejówka, dzielnicy Wesoła i innych części Warszawy, z Wrocławia i Jeleniej Góry.
29 lutego 2012

Zaproszenie na konkurs „Świat, który mnie otacza, zadziwia i fascynuje”

Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas IV- VI  i ich rodziców do udziału w konkursie literackim, plastycznym i fotograficznym pod ww. tytułem. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży i dorosłych do twórczej aktywności oraz uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie.
23 lutego 2012

Poetyckie ostatki w Przedszkolu 110

Dnia 21 lutego Przedszkole Nr 110 im. Warszawskiej Syrenki zorganizowało wieczórpoetycko-muzyczny pod hasłem „Polscy poeci dzieciom”. Współorganizatorem była Warszawska Spółdzielnia Handlowa „Fala”, która gościła uczestników spotkania w swojej sali widowiskowej.
13 lutego 2012

SP 171 na pierwszym miejscu!

W styczniu nasza szkoła wzięła udział w II Konkursie Piosenki Angielskiej „Act and sing in Winter” zorganizowanym przy współpracy Ambasady Amerykańskiej, Fundacji im. Gutenberga oraz Young Learners Resource Center. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6!

9 lutego 2012

Z cienia w blask teatralnych reflektorów

Szkoła Podstawowa 171 od lat realizuje projekty współpracy międzynarodowej Comenius. Obecnie wdrażany jest projekt pod hasłem „Z cienia w blask”. Celem projektu jest poznawanie własnej kultury i krajów współpracujących, pogłębianie znajomości języka angielskiego i innych języków.
2 lutego 2012

Wyczuj puls Mazowsza z Instytutem Centrum Zdrowia Dziecka

Drugi semestr w Zespole Szkół nr 78 w Intytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka zaczyna się mocnym biciem serca przyrody naszego regionu. W lutym rozpoczynamy realizację projektu "Wyczuj puls Mazowsza" ukierunkowanego na szerzenie wiedzy na temat regionu Mazowsza, jego kultury, przyrody i historii.
26 stycznia 2012

Nasz szkolny teatr - nasza pasja i radość

W środowisku tak małym jak Wesoła propozycja zabawy w teatr daje młodemu człowiekowi szanse na rozwój. Promowanie młodzieżowej twórczości amatorskiej jest alternatywą dla wielu uczniów, a jednocześnie dajemy sygnał w lokalnym środowisku, że gimnazjaliści mogą stworzyć pozytywny obraz młodego człowieka, rozwijać swoją wrażliwość artystyczną i zdolność kreowania świata.
18 stycznia 2012

Tolerancja i otwartość w Szkole Podstawowej nr 174

Szkoła Podstawowa Nr 174 w roku szkolnym 2011/2012 stawia na tolerancję i otwartość. Jesteśmy jedyną placówką w dzielnicy posiadającą klasy integracyjne, w których dzieci uczą się wraz z wspomagającymi nauczycielami. Podczas pracy z dziećmi uwzględniamy ich indywidualne potrzeby.
11 stycznia 2012

Anielskie sztuczki w Zespole Szkół Nr 116

Radość Narodzin Jezusa przeżywaliśmy w naszej szkole w poniedziałek 19 grudnia. Uczniowie od zerówki aż do szóstej klasy przygotowywali się na ten dzień przez wiele tygodni. Najmłodsi szlifowali tekst, starsi ćwiczyli grę sceniczną i taniec.
10 stycznia 2012

Adopcja na odległość w SP 174

Adopcja na odległość Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego to duchowa opieka nad najuboższymi dziećmi i młodzieżą z krajów misyjnych oraz pomoc materialna w ich kształceniu. W tym roku szkolnym SP 174 w Wesołej również włączyła się w program Adopcji na odległość.
4 stycznia 2012

III Wigilia Szczepowa w Zespole Szkół nr 111

16 grudnia w Zespole Szkół nr 111 odbyła się już po raz trzeci Wigilia Szczepu Wawer. Wigilię przygotowali harcerze 143. DH „Mafeking”, których opiekunem na terenie szkoły jest p. Iwona Myszkowska. Na uroczystość tłumnie stawili się zuchy, harcerze i ich rodzice.
2 stycznia 2012

Drużynowe mistrzostwa szkół w szachach

W grudniu 2011 r. w Gimnazjum nr 119 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. Uczniowie szkół dzielnicy Wesoła po raz kolejny pokazali wysoki poziom gry.
29 grudnia 2011

Jasełka w SP 171

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas cudów, niezwykłych przeżyć i cudowne święto rodzinne. Z tymi wyjątkowymi świętami związane są zwyczaje, obrzędy i bogate tradycje. W naszej szkole również poczuliśmy ich niezwykłą moc. 

29 grudnia 2011

Świąteczne anioły w Zespole Szkół nr 94

W Polsce i w wielu krajach święto Bożego Narodzenia ma szczególny charakter. Zazwyczaj jest śnieg, choinka i niepowtarzalny nastrój. To jedno z najpiękniejszych kalendarzowych świąt i zarazem najbardziej  oczekiwane. Symbolem świąt, prócz Św. Mikołaja, wigilii i szopki są również anioły.
22 grudnia 2011

„Książka dla szpitala” od dzieci z Ciuchci Puch Puch

W dniach od 21 listopada do 16 grudnia 2011 r. dzieci z przedszkoli Ciuchcia Puch Puch z Wawra, Bielan i Targówka wzięły udział w akcji „Książka dla szpitala”. 19 grudnia książki oficjalnie zostały przekazane warszawskiemu szpitalowi przy ul. Działdowskiej.
15 grudnia 2011

SP 171 z wizytą w telewizji

Każdy z nas marzy o tym, by znaleźć się na szklanym ekranie lub chociaż zobaczyć kulisy telewizyjne. Nam się to udało! Razem z panią Elą Główką pojechałyśmy do programu „Jaka to melodia?”.

wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń