WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Szkolne wieści

3 czerwca 2013

Zaśpiewaj na Francuskiej

Urząd Dzielnicy Praga Południe i Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie wokalnym. Do wygrania weekend dla dwóch osób w Paryżu! Finaliści zabawy wystąpią podczas koncertu w dniu Święta Narodowego Francji 14 lipca br. na ul. Francuskiej na Saskiej Kępie.
25 maja 2013

Teatr na Straży dla uczniów SP 171 i SP 174

Od wielu lat Szkoła Podstawowa nr 171 i Szkoła Podstawowa nr 174 współpracują ze Strażą Miejską realizując programy profilaktyczne. Tym razem uczniowie klas drugich obydwu szkół mieli przyjemność wziąć udział w interaktywnym spektaklu przygotowanym przez zaprzyjaźnionych strażników.
21 maja 2013

Strażnik Pikoro w Przedszkolu abc

„Kto to jest Strażnik Pikoro?” szyscy z zaciekawieniem czekali w przedszkolu na przyjazd gościa o tajemniczej nazwie. Tymczasem w drzwiach stanęło dwóch panów w mundurach! Wszyscy pomyśleli, że coś się stało… Na szczęście okazało się, że byli to panowie ze Straży Miejskiej. To właśnie z nimi przyjechał do przedszkola Pikoro – czyli chłopczyk-pacynka, który przez trzy kolejne dni uczył wszystkie dzieci zasad ruchu drogowego.

17 maja 2013

Turniej Szachowy w SP 353

W Szkole Podstawowej nr 353 w dniu 23 marca został rozegrany III Turniej Szachowy Grand Prix SP 353. Pomimo niskiej temperatury za oknem na sali gry panowała gorąca atmosfera. Rozgrywane partie były pełne emocji i zaskakujących wariantów. Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”-Wesoła oraz Szkoła Podstawowa nr 353.

15 maja 2013

Szkolna dżungla – majówka w ZS 70 na Bajkowej

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Zespołu  Szkół nr 70 w Radości serdecznie zapraszają 18 maja 2013 r. w godzinach 15.00 – 19.00 na majówkę pod hasłem  „Szkolna dżungla” . W programie m.in.: występy naszych uczniów, twórcze wizualizacje i zakamarki szkolnej dżungli, konkurencje sportowe, loteria, ciekawe wystawy, bufet z tradycyjnymi pierogami, słodkimi wypiekami, lodami i napojami czy bezpłatne badania medyczne.
13 maja 2013

„Dreimal Deutsch” w IV LO

W XXI wieku coraz chętniej uczymy się języków i podróżujemy po krajach europejskich, poszerzając swoje horyzonty.  W związku z tym Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego i IV LO im. Adama Mickiewicza zorganizował konkurs wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego pn.  „Dreimal Deutsch”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Tomasz Kucharski.

10 maja 2013

Dzień Otwartych Drzwi w SP 353

W sobotę 9 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 353 zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać jej uczniami, oraz ich rodziców. Głównym celem spotkania było zapoznanie z placówką, jej bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną.
8 maja 2013

Dzień Kobiet w Dwujęzycznej

Niby wszyscy się znamy, widujemy się niemal codziennie, przecież dzieci chodzą do tej samej szkoły lub przedszkola. A jednak czas ucieka, ciągle gdzieś gonimy i okazji do rozmowy jest coraz mniej. Dlatego postanowiłyśmy wykorzystać to szczególne święto, Dzień Kobiet, i zaprosić wszystkie Mamy naszych uczniów i przedszkolaków do spędzenia czasu razem, tylko w kobiecym gronie.
8 maja 2013

Brawa dla Weroniki

16 marca 2013 r. zdobyła brąz w Pucharze Polski Juniorek w Judo; zawody odbywały się w Luboniu. Weronika Banaszek – to szczupła, zgrabna, skromna dziewczyna, uczennica II klasy Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich. Aż trudno uwierzyć, patrząc na nią, że jest wielokrotną medalistką Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w judo (w kategorii młodzików i juniorek).
7 maja 2013

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 w Warszawie

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica to dzień, w którym oddajemy hołd wielkiemu polskiemu uczonemu, myślicielowi, działaczowi społecznemu, człowiekowi, który większą część swojego życia związał z naszym pięknym miastem – Warszawą, i którego zaszczytne imię od siedmiu dziesięcioleci inspiruje kolejne pokolenia pracowników i uczniów naszej szkoły do poszukiwania prawdy, mądrości, poszerzania swoich horyzontów i odkrywania tego, co dla innych pozostaje niewidoczne. 

2 maja 2013

Finał wojewódzki XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Dnia 4 kwietnia 2013 roku w Osiecku na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka odbył się IV etap XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W tym roku koordynatorem ogólnopolskim jest Brodnicki Park Krajobrazowy (województwo kujawsko pomorskie).
30 kwietnia 2013

Drużyna z SP 353 mistrzem dzielnicy szkół w szachach

W poniedziałek 18 lutego w Urzędzie Dzielnicy Wesoła rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych naszej dzielnicy w szachach. W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół podstawowych, każda z nich wytypowała jedną czteroosobową drużynę. Turniej zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Dzielnicy Wesoła Edward Kłos, Wiceburmistrz Marian Mahor oraz senator RP Marek Borowski.

28 kwietnia 2013

SP 109 zaprasza na piknik rodzinny „Bajkowy świat 109-tej”

Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Zerzniu serdecznie zaprasza na piknik pod hasłem "Bajkowy świat 109-tej", który odbędzie się 11.05.2013 w godzinach 10:00-14:00. W programie liczne atrakcje, m.in. konkursy artystyczne i sportowe, zabawy dla maluchów, loteria z atrakcyjnymi nagrodami.
16 kwietnia 2013

Spotkanie wielkanocne u Sybiraków w SP 173

W dniu 23 marca 2013 r. na zaproszenie Zarządu Koła Praga Południe Związku Sybiraków, zgodnie z wieloletnią tradycją, delegacja naszej Szkoły pod przewodnictwem nauczyciel historii Pani Alicji Napiórkowskiej uczestniczyła w Spotkaniu Wielkanocnym Sybiraków, które odbyło się w Sali Katechetycznej kościoła Świętych Męczenników na Pradze-Płd.

15 kwietnia 2013

Obiekty sakralne na Pradze Południe - dzielnicowy konkurs fotograficzny

Sztuka fotografowania to przyjemność i wyzwanie. Może również być środkiem komunikacji kulturowej, do czego zachęca Zespół Szkół Nr 84 w Warszawie przy ul. Zwycięzców 44. Placówka zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z dzielnicy Praga – Południe do udziału w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym „Obiekty sakralne na Pradze Południe”.
10 kwietnia 2013

Koło Scrabble w SP 173

Grę Scrabble można spotkać w wielu domach. Często jednak, z braku czasu lub partnerów do słownych zmagań, zostaje odłożona na półkę z innymi grami i rzadko po nią sięgamy. Myślę, że warto przypomnieć, ile walorów, poza świetną rozrywką, posiada ta popularna gra słowna. 

3 kwietnia 2013

Dosięgnąć gwiazd

23 stycznia uczniowie SP 174 uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu, mogli „dosięgnąć gwiazd”. Przyjechało do nas objazdowe Planetarium AstroPark z odpowiednio przygotowanymi pokazami dla klas młodszych i starszych. Pod miękką kopułą uczniowie mogli odbyć fascynującą podróż w kosmos.

 

2 kwietnia 2013

Dzień Otwartych Drzwi w SP 353

W sobotę 9 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 353 zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać jej uczniami, oraz ich rodziców. Głównym celem spotkania było zapoznanie z placówką, jej bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną.

29 marca 2013

Od grosika do złotówki w SP 171

W naszej szkole od kilku lat realizowany jest projekt edukacji finansowej Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Kronenberga przy banku Citi Handlowy dla uczniów pierwszego etapu kształcenia. Jest to ważne dla dzieci doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy oraz gospodarowaniu innymi zasobami.
29 marca 2013

Ciekawe filmy w Gimnazjum nr 120

W roku szkolnym 2012/2013 współpracujemy z Akademią Planete+ Doc organizującą od lat festiwal filmów dokumentalnych w Warszawie. W ubiegłym roku Akademia po raz pierwszy zaproponowała szkołom elementarze filmowe – zestawy obejmujące filmy i propozycje tematów do dyskusji (prowadzonych przez zaproszone osoby: psychologów, socjologów, ludzi związanych z różnymi instytucjami kulturalnymi i pozarządowymi).
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń