WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Szkolne wieści

29 listopada 2013

Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich zostało laureatem Certyfikatu WARS i SAWA

28 października 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik już po raz czwarty zostały wręczone Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Przyznawanie wybranym szkołom Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA jest potwierdzeniem osiągnięcia przez określone placówki pożądanego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych.

28 listopada 2013

Technical Kids w SP173 – Kreatywne Dzieciaki

Zaczęło się niepozornie: pani napisała projekt, dzieciom pomysł przypadł do gustu i już można było zaczynać. Dzieci z klas IV SP173 postanowiły zaangażować się w zmiany, jakie zachodzą w naszej szkole.

25 listopada 2013

Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 102

29 października uczestnicy Projektu „Stefan Starzyński – Warszawiak ponad wszystko!”, którego organizatorem jest Fundacja BO WARTO przy wsparciu miasta st. Warszawy i DK Dorożkarnia z warszawskich Siekierek, odebrali nagrody rzeczowe. Natomiast szkolne koordynatorki projektu panie Wioletta Pawlak i Małgorzata Rodak odebrały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane na rzecz szkoły.

15 listopada 2013

Klip "Szkoły Marzeń"

Prawie wszyscy uczniowie (a nawet i absolwenci), prawie całe wnętrze szkoły, radość, zabawa, i odpowiednio dobrana muzyka - to przepis na lipdub, który wciąga widza i zaraża radością! W ten właśnie sposób społeczność SP 353 postawnowiła uczcić i podsumować pierwszy rok działalności nowej wesołowskiej podstawówki.
15 listopada 2013

Dzień Nauczyciela i ślubowanie w SP 216

W Dniu Edukacji Narodowej w szkole „Klonowego Liścia” odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Nasi pierwszoklasiści pojawili się w szkole ubrani na galowo i z bardzo przejętymi minami. Oczywiście nie przybyli sami – tym razem towarzyszyli im rodzice.

6 listopada 2013

Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 102

29 października uczestnicy Projektu „Stefan Starzyński – Warszawiak ponad wszystko!”, którego organizatorem jest Fundacja BO WARTO przy wsparciu miasta st. Warszawy i DK Dorożkarnia z warszawskich Siekierek, odebrali nagrody rzeczowe. Natomiast szkolne koordynatorki projektu paniom Wioletcie Pawlak i Małgorzacie Rodak odebrały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane na rzecz szkoły.

28 października 2013

Kosmos w Robusiu, Robusiaki w kosmosie :)

Wrzesień upłynął w ROBUSIU pod hasłem „Kosmos”. Dzięki temu przedszkole miało niepowtarzalną możliwość gościć przenośne planetarium. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych.
23 października 2013

Warsztaty malarskie z Józefem Wilkoniem

Dom Artysty Plastyka na Mazowieckiej jest miejscem, które bardzo dobrze znają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 171. Zazwyczaj mają przyjemność oglądać tam wystawy malarstwa, rzeźby, grafiki czy fotografii.

18 października 2013

Podarować odrobinę radości

Pogodzili się z mijającym czasem, bo i tak nie mają na niego wpływu, ze zmarszczkami na ciele, z  pochyloną postawą, ale nie dają się starości. To nic, że chodzą z laską, pewnie nawet o tym nie myślą, tak musi być i już.  Są starsi, ale i teraz mają swoje marzenia, nadzieje. Potrafią czekać, tęsknią .

14 października 2013

Święto przedszkolaka w SP 216

Dzień 20 września w Szkole Podstawowej nr 216 Klonowego Liścia należał do najmłodszych dzieci – przedszkolaki obchodziły swoje święto! Czekało na nie wiele atrakcji. Świętowanie rozpoczęło się od pokazu multimedialnego.

5 października 2013

Święto Patrona Szkoły 13 DPSK – 19 września 2013 roku

74 lata temu 13 Dywizja Piechoty Strzelców Kresowych, idąc na pomoc walczącej Warszawie, stoczyła ostatnią walkę w Falenicy. Tutaj też wielu żołnierzy pozostało na zawsze. W dowód pamięci za waleczną postawę żołnierzy II wojny światowej co roku uroczyście obchodzimy Święta Patrona naszej szkoły.

4 października 2013

W nowy rok szkolny z nową dyrekcją

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół nr 94 w Zielonej było dla jego uczniów i grona pedagogicznego wydarzeniem szczególnym. Od 2 września b.r. obowiązki dyrektora przejęła bowiem pani dr Iwona Wróbel, natomiast nową wicedyrektor została pani Joanna Radomyska.

27 września 2013

Warsztaty malarskie z Józefem Wilkoniem

Dom Artysty Plastyka na Mazowieckiej jest miejscem, które bardzo dobrze znają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 171. Zazwyczaj mają przyjemność oglądać tam wystawy malarstwa, rzeźby, grafiki czy fotografii. Tym razem spotkanie ze sztuką nabrało bardziej twórczego charakteru. Uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach z wybitnym malarzem - panem Józefem Wilkoniem. 

5 września 2013

Dni otwarte MathRiders w Wawrze i Wesołej

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, Centra MathRiders w Wawrze i Wesołej organizują 6 i 7 września dni otwarte. Dodatkowo, przez cały wrzesień, będą  odbywać się lekcje pokazowe. W ich ramach dzieci od 4 do 18 roku życia będą mogły bezpłatnie skorzystać z niekonwencjonalnych zajęć z matematyki.
6 sierpnia 2013

Nowy rok szkolny - nowa klasa w SP 138

Od września br. uczniów Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta w Międzylesiu czkają duże zmiany. Dzieci, które otrzymały promocję do klas czwartych nie będą się uczyć w tych samych klasach integracyjnych. Powód? Spadek liczby wychowanków w obecnych klasach trzecich, w tym również uczniów niepełnosprawnych.
20 czerwca 2013

Nowa hala sportowa w XXIII LO

14 czerwca 2013 r. o godz. 11.00  rozpoczęły się uroczystości związane z otwarciem nowej hali sportowej na Pradze Południe. Przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Kluś, absolwentka szkoły i Radna Dzielnicy Bożena Manarczyk oraz oczywiście Dyrektor XXIII LO Grażyna Bakunowska. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do wnętrza nowo wybudowanej hali sportowej.
12 czerwca 2013

„MiniCiuchcia” - zajęcia adaptacyjne dla dzieci w sobotę 15.06.13

Niepubliczne Przedszkole Ciuchcia Puch Puch w Wawrze zaprasza w sobotę 15 czerwca w godzinach 10.00-12.00 dzieci w wieku od 1 do 4 lat, niebędące jeszcze przedszkolakami, wraz z rodzicami na wielką wyprawę do Afryki, gdzie powitają nas paluszkowe małpki. W programie liczne gry i zabawy. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
7 czerwca 2013

Kolejny sukces uczniów SP173

W środę 29 maja 2013 r. odbył się dzielnicowy finał II edycji Konkursu Języka Angielskiego „I can do it”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów szóstej klasy i dwóch z nich zdobyło najwyższe miejsca w tym konkursie – I miejsce zdobył Albert Giedgafow, a II miejsce wywalczył Andrzej Znidericz.
3 czerwca 2013

Cudowni Rodzice w niezwykłych rolach

Pośród wiecznie zielonych  sosen w Międzylesiu przy ul. Przedwiośnie 1 istnieje niezwykłe miejsce- Zespół Szkół Specjalnych nr 102. Wśród radości, ale i trudów, zdobywają tu umiejętności potrzebne do życia -w rodzinie i społeczeństwie -osoby o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej, ruchowej, często z różnymi schorzeniami towarzyszącymi.
3 czerwca 2013

Zaśpiewaj na Francuskiej

Urząd Dzielnicy Praga Południe i Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie wokalnym. Do wygrania weekend dla dwóch osób w Paryżu! Finaliści zabawy wystąpią podczas koncertu w dniu Święta Narodowego Francji 14 lipca br. na ul. Francuskiej na Saskiej Kępie.
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń