WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Szkolne wieści

22 marca 2013

Lekcja z udziałem burmistrz Wawra Jolantą Koczorowską

Lekcja z wykorzystaniem nowoczesnej tablicy interaktywnej z udziałem burmistrz dzielnicy Wawer Jolanty Koczorowskiej odbyła się w miniony piątek w wawerskiej Szkole Podstawowej nr 218. W zajęciach, które były poświęcone ekologii, uczestniczyły sześciolatki, które w tym roku po raz pierwszy poszły do pierwszej klasy.

20 marca 2013

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Bułhaku

W czwartek 24 stycznia Bułhaka odwiedził gość specjalny – sędzia Anna Maria Wesołowska. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać, na czym polega praca sędziego i z jakimi trudnymi sprawami ma do czynienia.


15 marca 2013

Stodwójka na EuroWeek - szkoła liderów

W dniach 19-23 stycznia grupa dziesięciu uczennic Gimnazjum nr 102 w Zespole Szkół nr 116 brała udział w obozie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów, w Długopolu Dolnym koło Bystrzycy Kłodzkiej. Obóz został zorganizowany przez Europejskie Forum Młodzieży i był współfinansowany przez Unię Europejską. Zajecia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z Austrii, Chin, Gruzji, Łotwy, Serbii i Turcji.
11 marca 2013

Kolejny sukces uczniów SP nr 353 w ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Olimpus

Zachęceni udanym startem w jesiennej sesji ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus 2012”, uczniowie SP nr 353 próbowali sprawdzić swoje umiejętności w kolejnej edycji konkursu, tym razem w sesji zimowej. Wyniki, w skali kraju, dają uczniom jeszcze większe powody do radości, ponieważ w porównaniu z rezultatami sesji jesiennej lista laureatów jest dłuższa, a uzyskane miejsca dużo wyższe.

8 marca 2013

Przegląd piosenki przedszkolnej „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”

22 lutego w Przedszkolu Nr 262 w Warszawie Wesołej odbył się po raz trzeci przegląd piosenki przedszkolnej. W tym roku hasłem przewodnim był temat „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”. W konkursie wzięło udział 5 przedszkoli z naszej dzielnicy: Przedszkole nr 259, Przedszkole nr 260, Przedszkole Nr 262, Niepubliczne Przedszkole „Robuś” oraz Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Łącznie swoje talenty zaprezentowało 15 dzieci.

 

8 marca 2013

Podróże w czasie - bal karnawałowy w SP 173

Karnawał to wspaniały czas na organizowanie zabaw zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dnia 12 lutego 2013 roku w SP nr 173 odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Podróż w czasie”. Uczniowie wraz z nauczycielami dołożyli wszelkich starań, by tego dnia sala gimnastyczna wyglądała zjawiskowo i zachęcała do wesołej zabawy.

6 marca 2013

Robuś w podróży po Arktyce, Antarktydzie i Chile

Dzięki interesującym zajęciom, które odbywają się w naszym przedszkolu co miesiąc, dzieci oczami wyobraźni zwiedzają inne kraje. W tym miesiącu przedszkolaki mogły znaleźć się na Antarktydzie – najzimniejszym kontynencie Ziemi. ,,Zwiedziły” północny obszar świata – Arktykę, by później móc ,,ogrzać się’’ w słonecznym państwie Ameryki Południowej – Chile.

5 marca 2013

IV edycja Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie w Zespole Szkół nr 111

26 lutego 2013 roku w Zespole Szkół nr 111 odbył się IV Dzielnicowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla klas I-III. Konkurs opracowała i przeprowadziła p. Iwona Myszkowska, a opiekunem medialnym była p. Sylwia Tarcz.
4 marca 2013

Status quo w falenickim liceum

Z ogromną radością informujemy, że w wyniku konsultacji z przedstawicielami władz gminnych, XXV L.O. im. Józefa Wybickiego przy ulicy Halnej 20 w Warszawie pozostaje samodzielną szkołą.

26 lutego 2013

Koło Wolontariuszy w SP 173 - Przytul futrzaka – dzień zwierzaka

Dzień 6 listopada (Międzynarodowy Dzień Zwierząt)  zapoczątkował w SP 173 wystawę fotografii ukochanych pupili naszych uczniów. Na zdjęciach widać było „uśmiechnięte” pyszczki kotków, piesków, papużek, świnek, chomiczków - wszystkie bardzo zadbane, kochane, dopieszczone. Tyle szczęścia nie mają zwierzęta w schronisku, dlatego oprócz  wystawy postawiliśmy na zbiórkę karmy, kocy i misek dla zwierząt mieszkających w schronisku.
1 lutego 2013

Bal karnawałowy dla najmłodszych

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch zaprasza dzieci w wieku od 1 do 4 lat, niebędące jeszcze przedszkolakami wraz z rodzicami na bal karnawałowy pod hasłem „Podróż dookoła świata”. Wybierzemy się w magiczną wyprawę po wszystkich kontynentach, pełną przygód i niespodzianek. W Ameryce nauczymy się tańca kowbojskiego, na Antarktydzie poznamy zwyczaje Eskimosów, a w Australii weźmiemy udział w konkursie skoków z kangurami.

 

25 stycznia 2013

Dzielnicowy konkurs plastyczny „Zaadoptuj psa ze schroniska na Paluchu"

Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych z dzielnicy Wesoła i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Celem konkursu było sporządzenie plakatu, który uwrażliwi nas na los bezdomnych zwierząt oraz zachęci do adopcji piesków ze schroniska na Paluchu. Powstały piękne plakaty, które z przyjemnością prezentujemy.

21 stycznia 2013

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Już po raz czwarty w XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki-Potockiego organizuje Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku tematem jest „Pół żartem, pół serio – o szkole”. Brać udział w konkursie mogą wszyscy chętni uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Warszawy i okolic.
16 stycznia 2013

STYPENDIUM „Posiłek Dla Ucznia”

We wrześniu ubiegłego roku  w dzielnicy Wesoła wprowadzono zmiany w systemie żywienia dzieci w stołówkach szkolnych. Reorganizację przeprowadzono we wszystkich szkołach publicznych. Działania praktyczne poprzedziły miesiące rozmów, dyskusji i polemik z partnerami w całej sprawie, czyli rodzicami, nauczycielami oraz samymi pracownikami stołówek szkolnych.
16 stycznia 2013

Mała Gioconda czyli przedszkolak w świecie obrazów

„Każdego dnia trzeba posłuchać choćby krótkiej piosenki, przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, a także, jeśli to możliwe powiedzieć parę rozsądnych słów” (J.W. Goethe)… a zwłaszcza wtedy, gdy jest się dzieckiem i poznaje się świat. Przedszkolaki poznają świat poprzez obserwację otaczającej je rzeczywistości, próbują dotknąć tego, co jest w zasięgu ich rączek.

9 stycznia 2013

Zimowe spotkanie z króliczkiem Puch Puch

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer, ul. Stradomska 12 zaprasza dzieci w wieku od 1 do 4 lat wraz z rodzicami, na wyjątkowe, zimowe spotkanie z Króliczkiem Puch Puch!

28 grudnia 2012

Twórcze warsztaty w Mostówce

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wybraliśmy się w ostatnich dniach przed świąteczną przerwą na twórcze warsztaty ceramiczne do Mostówki. To było cudowne przeżycie.

27 grudnia 2012

Zielony płomień

Harcerstwo pojawiło się na terenie Starej Miłosnej już w 1998, gdy powstała pierwsza męska drużyna.  Przez następne lata rozszerzaliśmy swoją działalność i obecnie działamy nie tylko na osiedlu, ale również w Wesołej i Zakręcie, a w skład szczepu wchodzi aktualnie 6 drużyn, w tym dwie gromady zuchowe.
24 grudnia 2012

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich

Barbórka – dzień niezwykle ważny dla każdego Ślązaka, dla każdego górnika i jego bliskich. Ten dzień, to również nasze święto – uczniów i pracowników szkoły, która ma zaszczyt nosić miano Górników Polskich. W tym roku Święto Szkoły nr 173 w Warszawie miało wyjątkowy wymiar – obchodziliśmy bowiem pięćdziesiątą rocznicę powstania budynku.
19 grudnia 2012

V Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

W dniu 8 listopada 2012 r. odbyło się w SP 216 V Wawerskie Forum Edukacyjne. Organizatorem tego spotkania nauczycieli była Pani Anna Wiśniewska. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało ,, Znam, wiem, potrafię– od rozbudzania zainteresowań do odkrywania zdolności”.

wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń