WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Szkolne wieści

21 maja 2013

Strażnik Pikoro w Przedszkolu abc

„Kto to jest Strażnik Pikoro?” szyscy z zaciekawieniem czekali w przedszkolu na przyjazd gościa o tajemniczej nazwie. Tymczasem w drzwiach stanęło dwóch panów w mundurach! Wszyscy pomyśleli, że coś się stało… Na szczęście okazało się, że byli to panowie ze Straży Miejskiej. To właśnie z nimi przyjechał do przedszkola Pikoro – czyli chłopczyk-pacynka, który przez trzy kolejne dni uczył wszystkie dzieci zasad ruchu drogowego.

17 maja 2013

Turniej Szachowy w SP 353

W Szkole Podstawowej nr 353 w dniu 23 marca został rozegrany III Turniej Szachowy Grand Prix SP 353. Pomimo niskiej temperatury za oknem na sali gry panowała gorąca atmosfera. Rozgrywane partie były pełne emocji i zaskakujących wariantów. Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”-Wesoła oraz Szkoła Podstawowa nr 353.

15 maja 2013

Szkolna dżungla – majówka w ZS 70 na Bajkowej

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Zespołu  Szkół nr 70 w Radości serdecznie zapraszają 18 maja 2013 r. w godzinach 15.00 – 19.00 na majówkę pod hasłem  „Szkolna dżungla” . W programie m.in.: występy naszych uczniów, twórcze wizualizacje i zakamarki szkolnej dżungli, konkurencje sportowe, loteria, ciekawe wystawy, bufet z tradycyjnymi pierogami, słodkimi wypiekami, lodami i napojami czy bezpłatne badania medyczne.
13 maja 2013

„Dreimal Deutsch” w IV LO

W XXI wieku coraz chętniej uczymy się języków i podróżujemy po krajach europejskich, poszerzając swoje horyzonty.  W związku z tym Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego i IV LO im. Adama Mickiewicza zorganizował konkurs wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego pn.  „Dreimal Deutsch”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Tomasz Kucharski.

10 maja 2013

Dzień Otwartych Drzwi w SP 353

W sobotę 9 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 353 zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać jej uczniami, oraz ich rodziców. Głównym celem spotkania było zapoznanie z placówką, jej bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną.
8 maja 2013

Dzień Kobiet w Dwujęzycznej

Niby wszyscy się znamy, widujemy się niemal codziennie, przecież dzieci chodzą do tej samej szkoły lub przedszkola. A jednak czas ucieka, ciągle gdzieś gonimy i okazji do rozmowy jest coraz mniej. Dlatego postanowiłyśmy wykorzystać to szczególne święto, Dzień Kobiet, i zaprosić wszystkie Mamy naszych uczniów i przedszkolaków do spędzenia czasu razem, tylko w kobiecym gronie.
8 maja 2013

Brawa dla Weroniki

16 marca 2013 r. zdobyła brąz w Pucharze Polski Juniorek w Judo; zawody odbywały się w Luboniu. Weronika Banaszek – to szczupła, zgrabna, skromna dziewczyna, uczennica II klasy Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich. Aż trudno uwierzyć, patrząc na nią, że jest wielokrotną medalistką Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w judo (w kategorii młodzików i juniorek).
7 maja 2013

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 w Warszawie

Święto Szkoły Podstawowej nr 171 im. Stanisława Staszica to dzień, w którym oddajemy hołd wielkiemu polskiemu uczonemu, myślicielowi, działaczowi społecznemu, człowiekowi, który większą część swojego życia związał z naszym pięknym miastem – Warszawą, i którego zaszczytne imię od siedmiu dziesięcioleci inspiruje kolejne pokolenia pracowników i uczniów naszej szkoły do poszukiwania prawdy, mądrości, poszerzania swoich horyzontów i odkrywania tego, co dla innych pozostaje niewidoczne. 

2 maja 2013

Finał wojewódzki XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Dnia 4 kwietnia 2013 roku w Osiecku na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka odbył się IV etap XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W tym roku koordynatorem ogólnopolskim jest Brodnicki Park Krajobrazowy (województwo kujawsko pomorskie).
30 kwietnia 2013

Drużyna z SP 353 mistrzem dzielnicy szkół w szachach

W poniedziałek 18 lutego w Urzędzie Dzielnicy Wesoła rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych naszej dzielnicy w szachach. W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół podstawowych, każda z nich wytypowała jedną czteroosobową drużynę. Turniej zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Dzielnicy Wesoła Edward Kłos, Wiceburmistrz Marian Mahor oraz senator RP Marek Borowski.

28 kwietnia 2013

SP 109 zaprasza na piknik rodzinny „Bajkowy świat 109-tej”

Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Zerzniu serdecznie zaprasza na piknik pod hasłem "Bajkowy świat 109-tej", który odbędzie się 11.05.2013 w godzinach 10:00-14:00. W programie liczne atrakcje, m.in. konkursy artystyczne i sportowe, zabawy dla maluchów, loteria z atrakcyjnymi nagrodami.
16 kwietnia 2013

Spotkanie wielkanocne u Sybiraków w SP 173

W dniu 23 marca 2013 r. na zaproszenie Zarządu Koła Praga Południe Związku Sybiraków, zgodnie z wieloletnią tradycją, delegacja naszej Szkoły pod przewodnictwem nauczyciel historii Pani Alicji Napiórkowskiej uczestniczyła w Spotkaniu Wielkanocnym Sybiraków, które odbyło się w Sali Katechetycznej kościoła Świętych Męczenników na Pradze-Płd.

15 kwietnia 2013

Obiekty sakralne na Pradze Południe - dzielnicowy konkurs fotograficzny

Sztuka fotografowania to przyjemność i wyzwanie. Może również być środkiem komunikacji kulturowej, do czego zachęca Zespół Szkół Nr 84 w Warszawie przy ul. Zwycięzców 44. Placówka zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z dzielnicy Praga – Południe do udziału w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym „Obiekty sakralne na Pradze Południe”.
10 kwietnia 2013

Koło Scrabble w SP 173

Grę Scrabble można spotkać w wielu domach. Często jednak, z braku czasu lub partnerów do słownych zmagań, zostaje odłożona na półkę z innymi grami i rzadko po nią sięgamy. Myślę, że warto przypomnieć, ile walorów, poza świetną rozrywką, posiada ta popularna gra słowna. 

3 kwietnia 2013

Dosięgnąć gwiazd

23 stycznia uczniowie SP 174 uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu, mogli „dosięgnąć gwiazd”. Przyjechało do nas objazdowe Planetarium AstroPark z odpowiednio przygotowanymi pokazami dla klas młodszych i starszych. Pod miękką kopułą uczniowie mogli odbyć fascynującą podróż w kosmos.

 

2 kwietnia 2013

Dzień Otwartych Drzwi w SP 353

W sobotę 9 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 353 zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać jej uczniami, oraz ich rodziców. Głównym celem spotkania było zapoznanie z placówką, jej bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną.

29 marca 2013

Od grosika do złotówki w SP 171

W naszej szkole od kilku lat realizowany jest projekt edukacji finansowej Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Kronenberga przy banku Citi Handlowy dla uczniów pierwszego etapu kształcenia. Jest to ważne dla dzieci doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy oraz gospodarowaniu innymi zasobami.
29 marca 2013

Ciekawe filmy w Gimnazjum nr 120

W roku szkolnym 2012/2013 współpracujemy z Akademią Planete+ Doc organizującą od lat festiwal filmów dokumentalnych w Warszawie. W ubiegłym roku Akademia po raz pierwszy zaproponowała szkołom elementarze filmowe – zestawy obejmujące filmy i propozycje tematów do dyskusji (prowadzonych przez zaproszone osoby: psychologów, socjologów, ludzi związanych z różnymi instytucjami kulturalnymi i pozarządowymi).
22 marca 2013

Lekcja z udziałem burmistrz Wawra Jolantą Koczorowską

Lekcja z wykorzystaniem nowoczesnej tablicy interaktywnej z udziałem burmistrz dzielnicy Wawer Jolanty Koczorowskiej odbyła się w miniony piątek w wawerskiej Szkole Podstawowej nr 218. W zajęciach, które były poświęcone ekologii, uczestniczyły sześciolatki, które w tym roku po raz pierwszy poszły do pierwszej klasy.

20 marca 2013

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Bułhaku

W czwartek 24 stycznia Bułhaka odwiedził gość specjalny – sędzia Anna Maria Wesołowska. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać, na czym polega praca sędziego i z jakimi trudnymi sprawami ma do czynienia.


wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń