WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Szkolne wieści

15 marca 2013

Stodwójka na EuroWeek - szkoła liderów

W dniach 19-23 stycznia grupa dziesięciu uczennic Gimnazjum nr 102 w Zespole Szkół nr 116 brała udział w obozie edukacyjnym EuroWeek - Szkoła Liderów, w Długopolu Dolnym koło Bystrzycy Kłodzkiej. Obóz został zorganizowany przez Europejskie Forum Młodzieży i był współfinansowany przez Unię Europejską. Zajecia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z Austrii, Chin, Gruzji, Łotwy, Serbii i Turcji.
11 marca 2013

Kolejny sukces uczniów SP nr 353 w ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Olimpus

Zachęceni udanym startem w jesiennej sesji ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus 2012”, uczniowie SP nr 353 próbowali sprawdzić swoje umiejętności w kolejnej edycji konkursu, tym razem w sesji zimowej. Wyniki, w skali kraju, dają uczniom jeszcze większe powody do radości, ponieważ w porównaniu z rezultatami sesji jesiennej lista laureatów jest dłuższa, a uzyskane miejsca dużo wyższe.

8 marca 2013

Przegląd piosenki przedszkolnej „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”

22 lutego w Przedszkolu Nr 262 w Warszawie Wesołej odbył się po raz trzeci przegląd piosenki przedszkolnej. W tym roku hasłem przewodnim był temat „Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki”. W konkursie wzięło udział 5 przedszkoli z naszej dzielnicy: Przedszkole nr 259, Przedszkole nr 260, Przedszkole Nr 262, Niepubliczne Przedszkole „Robuś” oraz Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Łącznie swoje talenty zaprezentowało 15 dzieci.

 

8 marca 2013

Podróże w czasie - bal karnawałowy w SP 173

Karnawał to wspaniały czas na organizowanie zabaw zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dnia 12 lutego 2013 roku w SP nr 173 odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Podróż w czasie”. Uczniowie wraz z nauczycielami dołożyli wszelkich starań, by tego dnia sala gimnastyczna wyglądała zjawiskowo i zachęcała do wesołej zabawy.

6 marca 2013

Robuś w podróży po Arktyce, Antarktydzie i Chile

Dzięki interesującym zajęciom, które odbywają się w naszym przedszkolu co miesiąc, dzieci oczami wyobraźni zwiedzają inne kraje. W tym miesiącu przedszkolaki mogły znaleźć się na Antarktydzie – najzimniejszym kontynencie Ziemi. ,,Zwiedziły” północny obszar świata – Arktykę, by później móc ,,ogrzać się’’ w słonecznym państwie Ameryki Południowej – Chile.

5 marca 2013

IV edycja Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie w Zespole Szkół nr 111

26 lutego 2013 roku w Zespole Szkół nr 111 odbył się IV Dzielnicowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla klas I-III. Konkurs opracowała i przeprowadziła p. Iwona Myszkowska, a opiekunem medialnym była p. Sylwia Tarcz.
4 marca 2013

Status quo w falenickim liceum

Z ogromną radością informujemy, że w wyniku konsultacji z przedstawicielami władz gminnych, XXV L.O. im. Józefa Wybickiego przy ulicy Halnej 20 w Warszawie pozostaje samodzielną szkołą.

26 lutego 2013

Koło Wolontariuszy w SP 173 - Przytul futrzaka – dzień zwierzaka

Dzień 6 listopada (Międzynarodowy Dzień Zwierząt)  zapoczątkował w SP 173 wystawę fotografii ukochanych pupili naszych uczniów. Na zdjęciach widać było „uśmiechnięte” pyszczki kotków, piesków, papużek, świnek, chomiczków - wszystkie bardzo zadbane, kochane, dopieszczone. Tyle szczęścia nie mają zwierzęta w schronisku, dlatego oprócz  wystawy postawiliśmy na zbiórkę karmy, kocy i misek dla zwierząt mieszkających w schronisku.
1 lutego 2013

Bal karnawałowy dla najmłodszych

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch zaprasza dzieci w wieku od 1 do 4 lat, niebędące jeszcze przedszkolakami wraz z rodzicami na bal karnawałowy pod hasłem „Podróż dookoła świata”. Wybierzemy się w magiczną wyprawę po wszystkich kontynentach, pełną przygód i niespodzianek. W Ameryce nauczymy się tańca kowbojskiego, na Antarktydzie poznamy zwyczaje Eskimosów, a w Australii weźmiemy udział w konkursie skoków z kangurami.

 

25 stycznia 2013

Dzielnicowy konkurs plastyczny „Zaadoptuj psa ze schroniska na Paluchu"

Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych z dzielnicy Wesoła i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Celem konkursu było sporządzenie plakatu, który uwrażliwi nas na los bezdomnych zwierząt oraz zachęci do adopcji piesków ze schroniska na Paluchu. Powstały piękne plakaty, które z przyjemnością prezentujemy.

21 stycznia 2013

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Już po raz czwarty w XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki-Potockiego organizuje Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku tematem jest „Pół żartem, pół serio – o szkole”. Brać udział w konkursie mogą wszyscy chętni uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Warszawy i okolic.
16 stycznia 2013

STYPENDIUM „Posiłek Dla Ucznia”

We wrześniu ubiegłego roku  w dzielnicy Wesoła wprowadzono zmiany w systemie żywienia dzieci w stołówkach szkolnych. Reorganizację przeprowadzono we wszystkich szkołach publicznych. Działania praktyczne poprzedziły miesiące rozmów, dyskusji i polemik z partnerami w całej sprawie, czyli rodzicami, nauczycielami oraz samymi pracownikami stołówek szkolnych.
16 stycznia 2013

Mała Gioconda czyli przedszkolak w świecie obrazów

„Każdego dnia trzeba posłuchać choćby krótkiej piosenki, przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, a także, jeśli to możliwe powiedzieć parę rozsądnych słów” (J.W. Goethe)… a zwłaszcza wtedy, gdy jest się dzieckiem i poznaje się świat. Przedszkolaki poznają świat poprzez obserwację otaczającej je rzeczywistości, próbują dotknąć tego, co jest w zasięgu ich rączek.

9 stycznia 2013

Zimowe spotkanie z króliczkiem Puch Puch

Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Wawer, ul. Stradomska 12 zaprasza dzieci w wieku od 1 do 4 lat wraz z rodzicami, na wyjątkowe, zimowe spotkanie z Króliczkiem Puch Puch!

28 grudnia 2012

Twórcze warsztaty w Mostówce

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wybraliśmy się w ostatnich dniach przed świąteczną przerwą na twórcze warsztaty ceramiczne do Mostówki. To było cudowne przeżycie.

27 grudnia 2012

Zielony płomień

Harcerstwo pojawiło się na terenie Starej Miłosnej już w 1998, gdy powstała pierwsza męska drużyna.  Przez następne lata rozszerzaliśmy swoją działalność i obecnie działamy nie tylko na osiedlu, ale również w Wesołej i Zakręcie, a w skład szczepu wchodzi aktualnie 6 drużyn, w tym dwie gromady zuchowe.
24 grudnia 2012

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich

Barbórka – dzień niezwykle ważny dla każdego Ślązaka, dla każdego górnika i jego bliskich. Ten dzień, to również nasze święto – uczniów i pracowników szkoły, która ma zaszczyt nosić miano Górników Polskich. W tym roku Święto Szkoły nr 173 w Warszawie miało wyjątkowy wymiar – obchodziliśmy bowiem pięćdziesiątą rocznicę powstania budynku.
19 grudnia 2012

V Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

W dniu 8 listopada 2012 r. odbyło się w SP 216 V Wawerskie Forum Edukacyjne. Organizatorem tego spotkania nauczycieli była Pani Anna Wiśniewska. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało ,, Znam, wiem, potrafię– od rozbudzania zainteresowań do odkrywania zdolności”.

17 grudnia 2012

Włącz się w XXI Finał WOŚP w Gimnazjum 119

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku odbędzie się XXI Finał WOŚP pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów”. Tradycyjnie na naszym osiedlu „Orkiestra gra” w Gimnazjum nr 119 przy ul. Klimatycznej 1 w Warszawie. Zapraszamy chętnych do współpracy w zakresie organizacji koncertu, kącików kulinarnych, aukcji i niespodzianek.
6 grudnia 2012

Zapraszamy na Wielki Kiermasz Świąteczny w SP 143

Szkoła Podstawowa im. Stefana Starzyńskiego serdecznie zaprasza w piątek 7 grudnia w godzinach 17:00-20:00 na Wielki Kiermasz Świąteczny pełen atrakcji. W programie m.in. jasełka i wspólne kolędowanie, konkursy z nagrodami, świąteczna kawiarenka.
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń