WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Szkolne wieści

3 kwietnia 2012

Przegląd Piosenki Zimowej w Przedszkolu 262

W Przedszkolu Nr 262 przy ul. Wilanowskiej 3 odbył się „Przegląd Piosenki Zimowej”, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich publicznych przedszkoli z dzielnicy Wesoła i niepublicznego przedszkola „Robuś”.
2 kwietnia 2012

Literackie wspomnienie o Janie Pawle II

W Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich wśród literackich konkursów bibliotecznych pojawiła się również kategoria wierszy o Janie Pawle II. W związku z obchodzoną dziś 7. rocznicą śmierci Papieża Jana Pawła II chcemy zaprezentować Państwu wiersz autorstwa Katarzyny Kozik z klasy II a pt. "Spotkanie".
1 kwietnia 2012

Szkolny festiwal talentów w Zespole Szkół 94

Pierwszy dzień wiosny jest dniem wyjątkowym. Od wieków praktykuje się różne rytuały pożegnania zimy i powitania wiosny. W polskiej tradycji jedną z nich jest topienie Marzanny, inną Dzień Wagarowicza, ponieważ tego dnia nikt nie chce siedzieć w ławkach. A my, Zespół Szkół 94 w Warszawie zapoczątkowaliśmy inny zwyczaj.
30 marca 2012

SP 173 gasi światło!

Już wiemy dlaczego co roku przeprowadzana jest akcja „Godzina dla Ziemi”. Mieliśmy na ten temat ciekawe zajęcia. Na pytanie czy chcemy włączyć się w reklamowanie „Godziny dla Ziemi” odpowiedzieliśmy - „Oczywiście, że chcemy!”

29 marca 2012

Ścieżka przyrodnicza na terenie szpitala w IPCZD ma już swoje logo i nazwę!

No i stało się – 19 marca oficjalnie zainaugurowaliśmy projekt „Wyczuj puls Mazowsza” - rozstrzygnięciem Dzielnicowego Konkursu Plastycznego na „Logo i nazwę ścieżki przyrodniczej”, która powstanie na terenie Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.
26 marca 2012

Bal karnawałowy naszych przedszkolaków

Przedszkolaki z Przedszkola Nr 262 w karnawale bawiły się na balu pn.: "Bajkowy Świat Zwierząt" zorganizowanym przez nauczycielki z naszej placówki. Impreza odbyła się w sali Pprafialnej, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Józefa Skarpetowskiego. 
20 marca 2012

Rozgrywki Szachowe w SP 173

W sobotę 3 marca br. w III Turnieju Szachowym z edycji Grand Prix SP 173 zagrało 73 zawodników. Zawody były kolejną okazją do wspaniałej rywalizacji pasjonatów gry w szachy. Grali duzi i mali.  Rozegrano 7 partii, a czas trwania jednej wynosił 15 minut na zawodnika.
16 marca 2012

Wyniki dzielnicowego konkursu „Chopin też mieszkał w Warszawie”

28 lutego 2012 r. w Zespole Szkół nr 111 przy ul. Poezji 5 w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy odbył się III Dzielnicowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie „Chopin też mieszkał w Warszawie”. W rywalizacji wystartowało 7 wawerskich szkół, reprezentujących imponujący poziom wiedzy o naszym wielkim kompozytorze.
12 marca 2012

„Omaha” zaprasza na obóz harcerski

420 WDH „Omaha” zaprasza młodzież powyżej 14 r.ż. na 24-dniowy harcerski obóz letni w terminie 6 - 29 lipca 2012r. na jeziorem Lubowisko w gminie Stężyca (województwo pomorskie, powiat kartuski). Koszt udziału – 1200 zł, zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia br.
9 marca 2012

Więcej niż 220 linii tekstu, ale warto je wszystkie przeczytać

Przeczytałam ciekawą książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt. „220 linii”. Autorka powieści jest nie tylko utalentowaną pisarką, jest również historykiem teatru, scenarzystką filmową i dziennikarką. Napisała wiele ciekawych książek dla młodzieży, które zostały nagrodzone. Literatura Pani Małgorzaty podoba się nie tylko młodym czytelnikom, po jej książki chętnie sięgają nasi rodzice.
5 marca 2012

Zimowisko w Miłkowie

Tej zimy dzieci z SP 174 wyjechały w ferie do Miłkowa na aktywne zimowisko zorganizowane przez nauczyciela SP 174 Jolantę Ilewicz, instruktora Macieja Ilewicza i instruktora Michała Guzika. Pojechaliśmy razem – szkoły podstawowe i gimnazjum z Mińska Mazowieckiego, Sulejówka, dzielnicy Wesoła i innych części Warszawy, z Wrocławia i Jeleniej Góry.
29 lutego 2012

Zaproszenie na konkurs „Świat, który mnie otacza, zadziwia i fascynuje”

Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas IV- VI  i ich rodziców do udziału w konkursie literackim, plastycznym i fotograficznym pod ww. tytułem. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży i dorosłych do twórczej aktywności oraz uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie.
23 lutego 2012

Poetyckie ostatki w Przedszkolu 110

Dnia 21 lutego Przedszkole Nr 110 im. Warszawskiej Syrenki zorganizowało wieczórpoetycko-muzyczny pod hasłem „Polscy poeci dzieciom”. Współorganizatorem była Warszawska Spółdzielnia Handlowa „Fala”, która gościła uczestników spotkania w swojej sali widowiskowej.
13 lutego 2012

SP 171 na pierwszym miejscu!

W styczniu nasza szkoła wzięła udział w II Konkursie Piosenki Angielskiej „Act and sing in Winter” zorganizowanym przy współpracy Ambasady Amerykańskiej, Fundacji im. Gutenberga oraz Young Learners Resource Center. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6!

9 lutego 2012

Z cienia w blask teatralnych reflektorów

Szkoła Podstawowa 171 od lat realizuje projekty współpracy międzynarodowej Comenius. Obecnie wdrażany jest projekt pod hasłem „Z cienia w blask”. Celem projektu jest poznawanie własnej kultury i krajów współpracujących, pogłębianie znajomości języka angielskiego i innych języków.
2 lutego 2012

Wyczuj puls Mazowsza z Instytutem Centrum Zdrowia Dziecka

Drugi semestr w Zespole Szkół nr 78 w Intytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka zaczyna się mocnym biciem serca przyrody naszego regionu. W lutym rozpoczynamy realizację projektu "Wyczuj puls Mazowsza" ukierunkowanego na szerzenie wiedzy na temat regionu Mazowsza, jego kultury, przyrody i historii.
26 stycznia 2012

Nasz szkolny teatr - nasza pasja i radość

W środowisku tak małym jak Wesoła propozycja zabawy w teatr daje młodemu człowiekowi szanse na rozwój. Promowanie młodzieżowej twórczości amatorskiej jest alternatywą dla wielu uczniów, a jednocześnie dajemy sygnał w lokalnym środowisku, że gimnazjaliści mogą stworzyć pozytywny obraz młodego człowieka, rozwijać swoją wrażliwość artystyczną i zdolność kreowania świata.
18 stycznia 2012

Tolerancja i otwartość w Szkole Podstawowej nr 174

Szkoła Podstawowa Nr 174 w roku szkolnym 2011/2012 stawia na tolerancję i otwartość. Jesteśmy jedyną placówką w dzielnicy posiadającą klasy integracyjne, w których dzieci uczą się wraz z wspomagającymi nauczycielami. Podczas pracy z dziećmi uwzględniamy ich indywidualne potrzeby.
11 stycznia 2012

Anielskie sztuczki w Zespole Szkół Nr 116

Radość Narodzin Jezusa przeżywaliśmy w naszej szkole w poniedziałek 19 grudnia. Uczniowie od zerówki aż do szóstej klasy przygotowywali się na ten dzień przez wiele tygodni. Najmłodsi szlifowali tekst, starsi ćwiczyli grę sceniczną i taniec.
10 stycznia 2012

Adopcja na odległość w SP 174

Adopcja na odległość Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego to duchowa opieka nad najuboższymi dziećmi i młodzieżą z krajów misyjnych oraz pomoc materialna w ich kształceniu. W tym roku szkolnym SP 174 w Wesołej również włączyła się w program Adopcji na odległość.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń