WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Szkolne wieści

4 stycznia 2012

III Wigilia Szczepowa w Zespole Szkół nr 111

16 grudnia w Zespole Szkół nr 111 odbyła się już po raz trzeci Wigilia Szczepu Wawer. Wigilię przygotowali harcerze 143. DH „Mafeking”, których opiekunem na terenie szkoły jest p. Iwona Myszkowska. Na uroczystość tłumnie stawili się zuchy, harcerze i ich rodzice.
2 stycznia 2012

Drużynowe mistrzostwa szkół w szachach

W grudniu 2011 r. w Gimnazjum nr 119 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. Uczniowie szkół dzielnicy Wesoła po raz kolejny pokazali wysoki poziom gry.
29 grudnia 2011

Jasełka w SP 171

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas cudów, niezwykłych przeżyć i cudowne święto rodzinne. Z tymi wyjątkowymi świętami związane są zwyczaje, obrzędy i bogate tradycje. W naszej szkole również poczuliśmy ich niezwykłą moc. 

29 grudnia 2011

Świąteczne anioły w Zespole Szkół nr 94

W Polsce i w wielu krajach święto Bożego Narodzenia ma szczególny charakter. Zazwyczaj jest śnieg, choinka i niepowtarzalny nastrój. To jedno z najpiękniejszych kalendarzowych świąt i zarazem najbardziej  oczekiwane. Symbolem świąt, prócz Św. Mikołaja, wigilii i szopki są również anioły.
22 grudnia 2011

„Książka dla szpitala” od dzieci z Ciuchci Puch Puch

W dniach od 21 listopada do 16 grudnia 2011 r. dzieci z przedszkoli Ciuchcia Puch Puch z Wawra, Bielan i Targówka wzięły udział w akcji „Książka dla szpitala”. 19 grudnia książki oficjalnie zostały przekazane warszawskiemu szpitalowi przy ul. Działdowskiej.
15 grudnia 2011

SP 171 z wizytą w telewizji

Każdy z nas marzy o tym, by znaleźć się na szklanym ekranie lub chociaż zobaczyć kulisy telewizyjne. Nam się to udało! Razem z panią Elą Główką pojechałyśmy do programu „Jaka to melodia?”.

14 grudnia 2011

V Biennale Plakatu Dziecięcego

Już od dziesięciu lat Przedszkole Integracyjne nr 86 czynnie angażuje się w propagowanie Konwencji o Prawach Dziecka. Z inicjatywy Grona Pedagogicznego organizowane jest Biennale Plakatu Dziecięcego, nawiązujące do poszczególnych artykułów Konwencji.
13 grudnia 2011

Dzień Misia w SP 174

28 listopada w SP 174 obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych sześciolatków i z klas I-III przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Najpierw odbyły się zajęcia z wychowawcami, potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej.
12 grudnia 2011

Echa Święta Niepodległości: Nauczmy się być Polakami!

Trudno młodych ludzi zachęcić do świętowania ważnych dla narodu rocznic, świąt państwowych, do śpiewania pieśni patriotycznych. Naszym rówieśnikom zdaje się, że to tylko dla dorosłych, dla urzędników państwowych, dla ważnych ludzi. W Szkole Podstawowej nr 171 staramy się zmienić ten stereotyp.
29 listopada 2011

Wesołowskie szkoły w projekcie „Od grosika do złotówki”

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Fundacją Kronenberga po raz kolejny zorganizowała projekt „Od grosika do złotówki” dla uczniów II i III klas szkół podstawowych, mający na celu kształtowanie właściwych postaw i zachowań z zakresu gospodarowania finansami już od najmłodszych lat. Wesołowskie podstawówki chętnie włączyły się w tę inicjatywę edukacyjną.
18 listopada 2011

Mali patrioci w Przedszkolu 110 w Falenicy

W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu nr 110 im. Warszawskiej Syrenki odbyła się akademia patriotyczna „Polska - moja Ojczyzna”. Przedszkolaki deklamowały wiersze, odśpiewały hymn narodowy i odbyły pochód  pod pamiątkową tablicę poświęconą obrońcom Falenicy.
14 listopada 2011

V Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny

W październiku na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 70 przy ul. Bajkowej 17/21 Uczniowski Klub Sportowy WAWER ZS 70 zorganizował V Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny. Wzięło w nim udział 13 drużyn liczących 78 zawodników i zawodniczek z czterech wawerskich szkół podstawowych (SP 76, SP 124, SP 195, SP 204).

9 listopada 2011

Pamiętamy…

Szkoła Podstawowa nr 171 od lat sprawuje opiekę nad Pomnikiem Poświęconym Mieszkańcom Miasta Wesoła poległym w obronie Honoru, Wolności i Ojczyzny. W tym roku 28 października zgodnie z tradycją uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami uporządkowali otoczenie pomnika.
7 listopada 2011

Święto chleba w SP 86

Siedząc w ciepłym domu i jedząc kanapki na śniadanie czy kolację, rzadko zastanawiamy się nad pochodzeniem chleba i pracą włożoną w to, aby go upiec czy sprzedać. Tymczasem rola pieczywa w ludzkim życiu jest od wieków bardzo ważna, a proces jego powstawania ciekawy. To wszystko przybliżyliśmy dzieciom w projekcie edukacjnym pod hasłem "Święto chleba".
27 października 2011

Pokaz rugby na wózkach w SP 173

20.10. do Szkoły Podstawowej nr 173 zawitali zawodnicy Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach „Four Kings”. Uczniowie klas szóstych mieli okazję obejrzeć filmy ukazujące trening graczy, posłuchać ich wypowiedzi, a także spróbować jazdy na wózku.
25 października 2011

Dzień Edukacji Narodowej w Dzielnicy Wesoła

W dniu 13 października br. odbyły się w Wesołej dzielnicowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość, zorganizowaną w Urzędzie Dzielnicy Wesoła, zostali zaproszeni nauczyciele, dyrektorzy oraz pracownicy administracji i obsługi wszystkich placówek oświatowych naszej dzielnicy, w tym placowek niepublicznych, Radni Dzielnicy Wesoła oraz przedstawiciele branżowych związków zawodowych.
25 października 2011

Honorowe krwiodawstwo w XXV LO w Falenicy

Na początku października w XXV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się zbiórka krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dokonało poboru krwi w specjalnie do tego celu przeznaczonym autobusie. Udało się zebrać prawie 7 litrów krwi.
20 października 2011

Święto szkoły z tradycjami – Dzień Edukacji Narodowej w SP 109

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej dla Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Zerzniu był wyjątkowy – tego dnia odbył się jubileusz 50-lecia szkoły. Jego doskonale przygotowane obchody były prawdziwym świętem dla wszystkich, którzy mówią o SP 109 "nasza szkoła".
20 października 2011

Święto Drzewa w Przedszkolu Nr 110

10 października br. Przedszkole Nr 110 im. Warszawskiej Syrenki po raz pierwszy uczestniczyło w akcji "Święto Drzewa" organizowanej przez Klub Gaja. Dzieci dowiedziały się wiele na temat ochrony środowiska i posadziły sadzonki sosen w przyprzedszkolnym ogrodzie.
12 października 2011

Być szczęśliwym – tego trzeba się uczyć

Pani Katarzyna Hall – minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2011/2012 „Rokiem z pasją”. Dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 173 oznacza to kontynuację wcześniej już realizowanych projektów - w naszej szkole od dawna pracujemy z pasją i z zaangażowaniem.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń