WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Szkolne wieści

28 czerwca 2012

Warszawa bez elektrośmieci – szkoły z cennymi nagrodami!

Ponad 140 szkół biorących udział w programie, 100 ton zebranych elektrośmieci, atrakcyjne nagrody, przeprowadzone działania edukacyjne w zakresie postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Oto tylko niektóre efekty zakończonego właśnie programu „Warszawa bez elektrośmieci” zorganizowanego przez, działającą na zasadach not-for-profit, organizację odzysku ElektroEko.
28 czerwca 2012

Finał konkursu „25 lat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka”

W poniedziałek 18 czerwca na terenie siedziby Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Otwocku odbył się finał przyrodniczego konkursu dla szkół „25 lat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka”. W imprezie wzięło udział 200 osób, a łącznie do konkursu przystąpiło ok. 1500 osób z 38 szkół.
27 czerwca 2012

Sport szkół podstawowych w Wesołej

Zakończyliśmy zmagania sportowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych osiągając dobre, bardzo dobre i wysokie wyniki. Ucząc się wielu dyscyplin sportowych, a następnie uczestnicząc w zawodach w etapach: mistrzostw dzielnicy, rozgrywek międzydzielnicowych i powiatowych poznają smak sportowej rywalizacji, budują swoje pasje i rozumieją potrzebę aktywnego trybu życia.
26 czerwca 2012

Bajki inaczej - Teatr Rodzicielski w Przedszkolu nr 261

W dniu 1 czerwca po raz kolejny rodzice z Przedszkola nr 261 przygotowali dla dzieci niespodziankę. Bajkowe przedstawienie teatralne, pełne humoru, wspaniałych strojów, muzyki i tańca. Spektakl opowiadał o tym, jak postacie ze znanych dzieciom bajek opuściły swoje miejsce na kartach ksiąg, zmieniając ich treść.
14 czerwca 2012

Międzynarodowy Dzień Rodziny w SP 173

W maju br. w SP 173 odbyło się wiele ciekawych zajęć, których celem było pogłębianie szacunku i miłości do najbliższych członków rodziny oraz wskazywanie na ważną rolę babć i dziadków w życiu rodzinnym, ich wiedzę i doświadczenie.  
4 czerwca 2012

Kolorowy Festyn Rodzinny na Żwarnowieckiej

W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 105 i Prywatnym Gimnazjum nr 8 im. Astrid Lindgren przy Żwanowieckiej odbyło się coroczne wielkie święto z okazji Dni Mamy i Taty: Kolorowy Festyn Rodzinny.  Uczestniczyły w nim całe rodziny – rodzice, rodzeństwo, a niekiedy i dziadkowie uczniów.
3 czerwca 2012

Święto szkoły w rytmach Euro

2 czerwca 2012 SP 216 kolejny raz obchodziła Święto Szkoły - tym razem oczywiście w rytmach Euro. Dominowały kolory: biały i czerwony. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali się w strojach narodowych. Były występy, rozgrywki sportowe i stoisko z domowymi specjałami kulinarnymi.
1 czerwca 2012

Dlaczego kochamy konie?

Wiosna w szkole  to czas wycieczek. Dzieci chętnie przebywają na świeżym powietrzu, bawiąc się z rówieśnikami. Pogoda sprzyja i zachęca do uprawiania czynnego wypoczynku. Dlatego klasy III a i I a z Zespołu Szkół nr 94 wybrały się na wycieczkę do stadniny koni.
28 maja 2012

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 86 im. Bronisława Czecha

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 86, mieszcząca się przy ul. Korynckiej 33, świętuje wspaniały jubileusz – 50-lecia istnienia. Powstała jako jedna z „tysiąclatek” w 1962 roku. 12 maja 2012 r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu.
27 maja 2012

Euromajówka w SP 109

Szkoła 109 im. Batalionów Chłopskich po raz 23 obchodziła rocznicę nadania szkole imienia. 10 maja odbyły się uroczystości oficjalne, a na sobotę zaplanowano - jak co roku - festyn szkolny na powietrzu. Zła pogoda wcale nie pokrzyżowała nam planów - przenieśliśmy się do szkoły, gdzie naprawdę dużo się działo, a piłkarskie emocje nadawały ton całej imprezie.
16 maja 2012

Spotkania z kulturą Bułgarii i Turcji

Szkoła Podstawowa Nr 171 od 1 sierpnia 2011 realizuje dwuletni projekt współpracy międzynarodowej Comenius "Z cienia w blask". W ramach projektu w kwietniu klasa VI a została zaproszona na spotkanie w Bułgarskim Instytucie Kultury, a uczniowie klas IV a i IV b gościli w Instytucie Dialogu Dunaj.
10 maja 2012

Planszówkowe szaleństwo w SSP 12

Pokazać, że planszówki są dalej niż Chińczyk i Grzybobranie. Mało, są dalej niż Scrabble. Taki cel przyświecał całodziennej imprezie poświęconej grom planszowym, która odbyła się w Społecznej Szkole Podstawowej nr 12.
9 maja 2012

Majówkowy piknik w SP 109

Szkoła Podstawowa nr 109 zaprasza 12 maja 2012 r. w godzinach 10:00 – 14:00 na majówkę pełną atrakcji. W programie m.in. pokazy sportowe, wystawy kolekcjonerskie, XII Rodzinne Mistrzostwa Osiedlowe w koszykówce i wiele innych atrakcji.

8 maja 2012

Zapraszamy na 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 86

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 86 im. Bronisława Czecha  w Warszawie serdecznie zapraszają  absolwentów, nauczycieli, uczniów  i wszystkich przyjaciół szkoły  na uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia, które odbędą się dnia 12 maja 2012 r. w godzinach 10:00 – 16:30.
4 maja 2012

Grand Prix 2012 zakończone, Puchar Dyrektora wręczony

W sobotę 21 kwietnia br. w Szkole Podstawowej  nr 173 został rozegrany coroczny, już IX Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 173.Turniej ten był jednocześnie ostatnim z edycji Grand Prix 2012. Grono entuzjastów szachów z roku na rok powiększa się, a poziom ich gry jest coraz wyższy.
30 kwietnia 2012

Atom i cząsteczka – finał w Gimnazjum 102

VIII Warszawski Konkurs Chemiczny ,,Atom i cząsteczka” dla gimnazjalistów rozstrzygnięty. Do konkursu przystąpiły 42 gimnazja z Warszawy i woj. mazowieckiego, do finału zakwalifikowano 30 szkół - 111 uczniów. Nagrodzono 18 uczniów, a 23 wyróżniono.
29 kwietnia 2012

Przemiły czas spędzony na szkolnej świetlicy w SP 171

W minionym miesiącu przed Wielkanocą w świetlicy naszej szkoły trwały gorączkowe przygotowania do zbliżających się świąt. Dzieciaki zorganizowały kiermasz, na którym sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby. Były zajączki-pacynki, baranki-wycinanki, baranki z masy solnej, kartki świąteczne, palmy, drzewka z kolorowymi jajkami, pisanki z masy solnej.
25 kwietnia 2012

„Czyste lasy - szczęśliwe Eko-Asy” – szkolny turniej ekologiczny

Z okazji Dnia Ziemi w SP 173 odbyła się kolejna edycja Turnieju Ekologicznego pod hasłem „Czyste lasy-szczęśliwe Eko-Asy”. W piątek 20 kwietnia spotkały się eko drużyny z SP 171, SP 172, SP 173 i SP 174. Dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich walczyły o tytuł Eko-Asa.
25 kwietnia 2012

„Z bajką przez Europę” - Przegląd Przedszkolnej Twórczości Artystycznej

Przedszkole nr 107 już od 16 lat jest inicjatorem i gospodarzem Wawerskiego Przeglądu Przedszkolnej Twórczości Artystycznej „Co potrafią przedszkolaki”. Każdy z przeglądów ma niepowtarzalną atmosferę, styl i tematykę, a dzieci z wawerskich przedszkoli mogą wykazać się różnymi umiejętnościami artystycznymi, dostarczając widzom wielu pozytywnych wrażeń.
23 kwietnia 2012

U nas było inaczej

W SP 216 Święto Wiosny przywitaliśmy w nietypowy sposób - w naszej szkole odbył się Dzień Języków. Poszczególne klasy przedstawiły pomysłowe inscenizacje historyczno-geograficzne, dzięki którym poznawaliśmy świat zupełnie inaczej niż na lekcjach.
19 kwietnia 2012

Koncert uczniów wesołowskiej szkoły muzycznej

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Wesołej zaprasza 21 kwietnia o godz. 12:00 na ul. Armii Krajowej 9 na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów. Uczniowie klasy fortepianu i perkusji wykonają utwory J. S. Bacha, G. F. Haendla, L. van Beethovena, G. Rossiniego, P. Czajkowskiego,  M. Clementiego, J. Garści. Wstęp wolny.
3 kwietnia 2012

Przegląd Piosenki Zimowej w Przedszkolu 262

W Przedszkolu Nr 262 przy ul. Wilanowskiej 3 odbył się „Przegląd Piosenki Zimowej”, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich publicznych przedszkoli z dzielnicy Wesoła i niepublicznego przedszkola „Robuś”.
2 kwietnia 2012

Literackie wspomnienie o Janie Pawle II

W Gimnazjum nr 120 im. Noblistów Polskich wśród literackich konkursów bibliotecznych pojawiła się również kategoria wierszy o Janie Pawle II. W związku z obchodzoną dziś 7. rocznicą śmierci Papieża Jana Pawła II chcemy zaprezentować Państwu wiersz autorstwa Katarzyny Kozik z klasy II a pt. "Spotkanie".
1 kwietnia 2012

Szkolny festiwal talentów w Zespole Szkół 94

Pierwszy dzień wiosny jest dniem wyjątkowym. Od wieków praktykuje się różne rytuały pożegnania zimy i powitania wiosny. W polskiej tradycji jedną z nich jest topienie Marzanny, inną Dzień Wagarowicza, ponieważ tego dnia nikt nie chce siedzieć w ławkach. A my, Zespół Szkół 94 w Warszawie zapoczątkowaliśmy inny zwyczaj.
30 marca 2012

SP 173 gasi światło!

Już wiemy dlaczego co roku przeprowadzana jest akcja „Godzina dla Ziemi”. Mieliśmy na ten temat ciekawe zajęcia. Na pytanie czy chcemy włączyć się w reklamowanie „Godziny dla Ziemi” odpowiedzieliśmy - „Oczywiście, że chcemy!”

29 marca 2012

Ścieżka przyrodnicza na terenie szpitala w IPCZD ma już swoje logo i nazwę!

No i stało się – 19 marca oficjalnie zainaugurowaliśmy projekt „Wyczuj puls Mazowsza” - rozstrzygnięciem Dzielnicowego Konkursu Plastycznego na „Logo i nazwę ścieżki przyrodniczej”, która powstanie na terenie Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.
26 marca 2012

Bal karnawałowy naszych przedszkolaków

Przedszkolaki z Przedszkola Nr 262 w karnawale bawiły się na balu pn.: "Bajkowy Świat Zwierząt" zorganizowanym przez nauczycielki z naszej placówki. Impreza odbyła się w sali Pprafialnej, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Józefa Skarpetowskiego. 
20 marca 2012

Rozgrywki Szachowe w SP 173

W sobotę 3 marca br. w III Turnieju Szachowym z edycji Grand Prix SP 173 zagrało 73 zawodników. Zawody były kolejną okazją do wspaniałej rywalizacji pasjonatów gry w szachy. Grali duzi i mali.  Rozegrano 7 partii, a czas trwania jednej wynosił 15 minut na zawodnika.
16 marca 2012

Wyniki dzielnicowego konkursu „Chopin też mieszkał w Warszawie”

28 lutego 2012 r. w Zespole Szkół nr 111 przy ul. Poezji 5 w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy odbył się III Dzielnicowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie „Chopin też mieszkał w Warszawie”. W rywalizacji wystartowało 7 wawerskich szkół, reprezentujących imponujący poziom wiedzy o naszym wielkim kompozytorze.
12 marca 2012

„Omaha” zaprasza na obóz harcerski

420 WDH „Omaha” zaprasza młodzież powyżej 14 r.ż. na 24-dniowy harcerski obóz letni w terminie 6 - 29 lipca 2012r. na jeziorem Lubowisko w gminie Stężyca (województwo pomorskie, powiat kartuski). Koszt udziału – 1200 zł, zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia br.
wiadomości archiwalne
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń