WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Szabliści MUKS „VICTOR” coraz bliżej czołówki światowej!!!

Krzysztof Grzegorek trener koordynator MUKS VICTOR  |  5 lutego 2017

Zakończył się 2016 rok. Nadszedł czas na podsumowanie rocznego dorobku sekcji szermierczej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „VICTOR”.
 
Zdobyliśmy w zakończonym w czerwcu sezonie cztery medale w Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także kilka medali w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Poprzeczka została zawieszona wysoko. W okresie letnim nasi szabliści ciężko pracowali na zgrupowaniach w Giżycku i Człuchowie, podnosząc swoją sprawność fizyczną i umiejętności techniczne.
 
Nowy sezon zaczął się dla nas pozytywnie. W ogólnopolskich zawodach we wrześniu zobaczyliśmy, że praca wykonana w ośrodkach szkoleniowych przynosi efekty. Szabliści naszego klubu we wszystkich kategoriach wiekowych należą do czołówki krajowej. Aktualnie na listach rankingowych Polskiego Związku Szermierczego widzimy na czołowych lokatach nazwiska z naszego klubu. W kategorii juniora młodszego do lat 17 przewodzi na liście nasz zawodnik Jakub Broniszewski , a jego klubowy kolega Piotr Szczepanik jest czwarty. Kuba jest już pewnym kandydatem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Kadetów. Natomiast Piotr też ma duże szanse na znalezienie się w składzie reprezentacji. Te zawody mistrzowskie odbędą się na początku marca 2017 r. (Mistrzostwa Europy Kadetów) i na początku kwietnia (Mistrzostwa Świata Kadetów).
 
Mikołaj Grzegorek to aktualny reprezentant Polski w kategorii młodzieżowej do lat 23 i w kategorii seniora. Jest duże prawdopodobieństwo, że wystąpi w reprezentacji na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w drugiej połowie kwietnia 2017 r. Aktualnie jest na drugim miejscu listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego młodzieżowców i na czwartym miejscu w kategorii seniorów. Mamy nadzieję, że wraz z kolegami z reprezentacji będą pracowali nad podniesieniem formy sportowej tak, aby mieć szanse na zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.
 
Największe jednak postępy wynikowe zrobił w tym roku szkoleniowym nasz junior, siedemnastolatek Cezary Białecki. Przypomnę, że w czerwcu tego roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (do lat 17) Czarek zdobył srebrny medal, przegrywając zresztą o złoto z byłym swoim kolegą klubowym, a dzisiaj zawodnikiem AZS AWF Warszawa Karolem Lademannem. Siedemnastoletni Czarek Białecki zadziwił swoimi akcjami grono polskich trenerów w październiku na Pucharze Świata Juniorów (do lat 19). Prowadząc walki na bardzo wysokim poziomie technicznym, idąc od zwycięstwa do zwycięstwa, zakwalifikował się do pierwszej ósemki tego turnieju, pokonując w walce bezpośredniej czołowego szablistę świata Amerykanina Andew Dodo.
 
Czarek też jest pewnym kandydatem do reprezentacji na Mistrzostwa Świata do lat 20. Na tym nie koniec sukcesów jesiennych Cezarego Białeckiego. W Soczi, w Rosji, w listopadzie odbył się turniej Pucharu Świata Juniorów w konkurencji drużynowej. Drużyna polskich juniorów, w której składzie był Czarek, po raz pierwszy od kilku lat zajęła wysokie drugie miejsce.
 
Wszystko to dzieje się dzięki ciężkiej, pełnej poświęcenia pracy trenerów klubowych: Krzysztofa Grzegorka, Bartłomieja Olejnika i Adama Sęczka. Do tej pracy potrzebne są środki finansowe. Sprzęt szermierczy, wyjazdy na zawody i praca trenerów – to wszystko kosztuje. Pod względem finansowym był to dla nas trudny rok. Biuro Sportu Miasta st. Warszawy potraktowało nas bardzo niekorzystnie w tym roku. Przeżyliśmy dzięki zrozumieniu i wsparciu głównego sponsora – władz dzielnicy Wesoła oraz pomocy Prezesa firmy Winterhalter, która też nas wspomogła w trudnych chwilach.
Z okazji zaczynającego się 2017 roku życzymy wszystkim sympatykom szermierki i naszym sponsorom wszystkiego dobrego. Zapraszamy chętnych na salę szermierczą i zachęcamy do uprawiania tej pięknej i czystej, nie skażonej dopingiem dyscypliny sportowej.
 
 
 
 
 
 
 

Tagi: MUKS VICTOR, szabliści, szermierka, podsumowanie roku 2016


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń