WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 23 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach 2016 - wspaniałe sukcesy szkół dzielnicy Wesoła

Teresa Osypiuk  |  23 stycznia 2017

W sobotę 19 listopada 2016 r. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 119 odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. W turnieju rywalizowało około 600 szachistów z całego Mazowsza. Dzielnica Wesoła już po raz szósty była gospodarzem tak prestiżowej imprezy szachowej. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami rozgrywek byli Mazowiecki Związek Szachowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”- Wesoła. „Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2016” uroczyście otworzyli: Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady m.st. Warszawy Paweł Lech, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła Marian Mahor, Prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Delega oraz Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Ryszard Królikowski.

Dzielnicę Wesoła reprezentowało 8 drużyn szkolnych. Wspaniały sukces odniosła drużyna z Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, która grając w czołówce, uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal oraz tytuł Wicemistrza Mazowsza Szkół Gimnazjalnych. W składzie zwycięskiej drużyny zagrali: Przemysław Laszczak, Mariusz Woźnica, Zuzanna Łaszczuk, Zuzanna Kordula. W klasyfikacji indywidualnej na 3 szachownicy złoto wywalczyła również Zuzanna Łaszczuk. Najwyższy wynik tuż za podium na 6 miejscu wśród 94 drużyn szkół podstawowych osiągnęła pierwsza drużyna SP 353 im. Wielkich Odkrywców w składzie: Konrad Uziębło, Zofia Łaszczuk, Bernard Grudziński, Katarzyna Pastuszko. W klasyfikacji indywidualnej bardzo wysoko uplasowała się także zawodniczka drugiej drużyny SP 353 Marcelina Łaszczuk, która zajęła 4 miejsce wśród zawodniczek. Wysoki wynik uzyskała także pierwsza drużyna Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Wesołej, która wśród tak licznej obsady zdobyła 8 miejsce, w jej składzie zagrali: Marek Kycia, Michał Krasowski, Nataniel Krasowski, Wiktoria Krasowska, oraz druga drużyna tej szkoły, która zajęła 14 miejsce. Drużyna II wystąpiła w składzie Patryk Buliński, Franciszek Kycia, Antoni Getka, Natalia Skriabin. Również wysoko, na 15 miejscu uplasowała się pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich, w której składzie zagrali: Jakub Zimnicki, Grzegorz Kordula, Radosław Białczak, Amelia Jaworek.

Wszystkim drużynom gratulujemy osiągniętych wyników oraz wspaniałej rywalizacji.

W imieniu organizatorów turnieju dziękujemy sponsorom, którzy wsparli tak wspaniałe przedsięwzięcie w naszej dzielnicy: Firmie Cukiernie-Piekarnie „Putka”, K&M Delikatesy oraz sklepowi „Groszek” przy ulicy Jana Pawła II.

Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się na  www.chessarbiter.com. Transmisję z turnieju można obejrzeć na TVP 3 Warszawa, która objęła patronat medialny nad turniejem, pod linkiem https://warszawa.tvp.pl/27822595/19112016.

Projekt współfinansowany przez Dzielnicę Wesoła m.st. Warszawy.

Do zobaczenia za rok.

Tagi: Szybkie Szachy Mazowsza, szachy, turniej szachowy, mistrzostwa, Gimnazjum 119