WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

IV Hipodromowy Cross Biegowy w Wesołej

Cross Wesoła  |  9 czerwca 2017

IV Hipodromowy Cross Biegowy w Wesołej
Towarzystwo Narciarskie Biegówki zaprasza wszystkich Warszawiaków do udziału w IV edycji Hipodromowego Crossu Biegowego, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca, w godzinach 9.30-13.30 na Hipodromie w dzielnicy Wesoła (plac od ul. 1 Praskiego Pułku). Blisko dwustu zawodników, a wśród nich uczestnicy programu Aktywny Warszawiak, zmierzą się w następujących konkurencjach biegowych:
 
  • Bieg Przesilenia o dystansie około 10 km, rozgrywanego na trasie o podłożu suchym, z przewyższeniami do 20 m na każdej 2,5 km pętli, położonej w lesie (ok. 60%) i terenie otwartym z podłożem trawiastym (ok. 40%). Z uwagi na znaczny dystans i wymagający przebieg trasy, w tym znaczne przewyższenia, start w tym biegu rekomendujemy osobom o dobrym przygotowaniu wytrzymałościowym.
  • Bieg Sobótki to zmagania terenowe na dystansie około 2,5 km, rozgrywany na tej samej pętli co Bieg Przesilenia. Konkurencja przeznaczona jest dla wszystkich chętnych bez względu na poziom przygotowania sportowego.
  • Marsz Sobótki NW – to zmagania terenowe na dystansie około 5 km, także dla osób maszerujących z kijami nordic walking, dla których prowadzona będzie osobna klasyfikacja. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników biegu start tej grupy zawodników nastąpi minutę po starcie biegaczy.
  • Bieg Żuków – bieg terenowy na dystansie około 500 m, dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych,  rozgrywany na terenie otwartym z podłożem trawiastym. Młodym zawodnikom mogą towarzyszyć rodzice.

  • Sztafeta Świętojańska, czyli bieg drużyn 3- lub 4–osobowych, rozgrywany na dwóch oddzielnych pętlach różniących się długością i ukształtowaniem terenu. Długości pętli: 500 m (łatwa, płaska), 2,5 km (trudna, z przewyższeniami). Kolejność pokonywania pętli: 500 m; 2,5 km; 2,5 km; 500 m. Jeżeli sztafeta występuje w trzyosobowym składzie, pierwszą i czwartą pętlę pokonuje ten sam zawodnik. W skład drużyny musi wejść co najmniej jedna zawodniczka lub zawodnik w wieku 65+.
 
W ramach biegu prowadzona jest innowacyjna klasyfikacja pn. przenieś swoje kilogramy. Wygrywa w niej ta zawodniczka lub ten zawodnik, który uzyska najlepszy czas biegu w stosunku do swojej masy ciała. Zachęcamy Warszawiaków i Warszawianki do aktywności i wyrównujemy szanse w rywalizacji o podium. Jeśli ktoś ma nadwagę, oczywiście w granicach bezpieczeństwa dla stawów, i chce pobiec, to nie jest na straconej pozycji. Czas, jaki uzyska na trasie podzielimy przez kilogramy - im mniejszy wskaźnik, tym końcowy rezultat lepszy. W tej klasyfikacji, jeśli więc np. dwie osoby uzyskają taki sam czas, wygra osoba cięższa. Trasa jest wymagająca, najtrudniejszy jej fragment znajduje się w lesie. Są tam wzniesienia i podbiegi prowadzące przez wydmy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. W zależności od tego jaka jest wilgotność powietrza, może być też trochę piachu lub ciężkiej ziemi. Jak będzie sucho - podłoże nie będzie stabilne, łatwiej biega się tu po opadach deszczu.
 
Więcej informacji: http://crosswesola.blogspot.com

Tagi: Hipodromowy Cross Biegowy, biegi, bieganie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


2 - 17 grudnia 2017

Spotkanie Bożonarodzeniowe na pl. Szembeka

7 - 18 grudnia 2017

Sąsiedzkie spotkania przy choince

11 - 13 grudnia 2017

Warsztat: Jak skutecznie działać na rzecz swojej okolicy

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń