WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 19 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

IV Hipodromowy Cross Biegowy w Wesołej

Cross Wesoła  |  9 czerwca 2017

IV Hipodromowy Cross Biegowy w Wesołej
Towarzystwo Narciarskie Biegówki zaprasza wszystkich Warszawiaków do udziału w IV edycji Hipodromowego Crossu Biegowego, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca, w godzinach 9.30-13.30 na Hipodromie w dzielnicy Wesoła (plac od ul. 1 Praskiego Pułku). Blisko dwustu zawodników, a wśród nich uczestnicy programu Aktywny Warszawiak, zmierzą się w następujących konkurencjach biegowych:
 
  • Bieg Przesilenia o dystansie około 10 km, rozgrywanego na trasie o podłożu suchym, z przewyższeniami do 20 m na każdej 2,5 km pętli, położonej w lesie (ok. 60%) i terenie otwartym z podłożem trawiastym (ok. 40%). Z uwagi na znaczny dystans i wymagający przebieg trasy, w tym znaczne przewyższenia, start w tym biegu rekomendujemy osobom o dobrym przygotowaniu wytrzymałościowym.
  • Bieg Sobótki to zmagania terenowe na dystansie około 2,5 km, rozgrywany na tej samej pętli co Bieg Przesilenia. Konkurencja przeznaczona jest dla wszystkich chętnych bez względu na poziom przygotowania sportowego.
  • Marsz Sobótki NW – to zmagania terenowe na dystansie około 5 km, także dla osób maszerujących z kijami nordic walking, dla których prowadzona będzie osobna klasyfikacja. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników biegu start tej grupy zawodników nastąpi minutę po starcie biegaczy.
  • Bieg Żuków – bieg terenowy na dystansie około 500 m, dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych,  rozgrywany na terenie otwartym z podłożem trawiastym. Młodym zawodnikom mogą towarzyszyć rodzice.

  • Sztafeta Świętojańska, czyli bieg drużyn 3- lub 4–osobowych, rozgrywany na dwóch oddzielnych pętlach różniących się długością i ukształtowaniem terenu. Długości pętli: 500 m (łatwa, płaska), 2,5 km (trudna, z przewyższeniami). Kolejność pokonywania pętli: 500 m; 2,5 km; 2,5 km; 500 m. Jeżeli sztafeta występuje w trzyosobowym składzie, pierwszą i czwartą pętlę pokonuje ten sam zawodnik. W skład drużyny musi wejść co najmniej jedna zawodniczka lub zawodnik w wieku 65+.
 
W ramach biegu prowadzona jest innowacyjna klasyfikacja pn. przenieś swoje kilogramy. Wygrywa w niej ta zawodniczka lub ten zawodnik, który uzyska najlepszy czas biegu w stosunku do swojej masy ciała. Zachęcamy Warszawiaków i Warszawianki do aktywności i wyrównujemy szanse w rywalizacji o podium. Jeśli ktoś ma nadwagę, oczywiście w granicach bezpieczeństwa dla stawów, i chce pobiec, to nie jest na straconej pozycji. Czas, jaki uzyska na trasie podzielimy przez kilogramy - im mniejszy wskaźnik, tym końcowy rezultat lepszy. W tej klasyfikacji, jeśli więc np. dwie osoby uzyskają taki sam czas, wygra osoba cięższa. Trasa jest wymagająca, najtrudniejszy jej fragment znajduje się w lesie. Są tam wzniesienia i podbiegi prowadzące przez wydmy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. W zależności od tego jaka jest wilgotność powietrza, może być też trochę piachu lub ciężkiej ziemi. Jak będzie sucho - podłoże nie będzie stabilne, łatwiej biega się tu po opadach deszczu.
 
Więcej informacji: http://crosswesola.blogspot.com

Tagi: Hipodromowy Cross Biegowy, biegi, bieganie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń