WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Poniedziałek, 26 czerwca 2017 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Złote dzieci z Wesołej

Centrum Sztuk Walk TKD Wesoła   |  6 czerwca 2017

Nasi wojownicy znowu z medalami i rekordem klubu po Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Halinowie

22 kwietnia w Halinowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF, na które przyjechało ok. 400 najlepszych zawodników z całej Polski. Ok. godz. 7.15 ekipa z Centrum Sztuk Walk Wesoła w składzie 16 osób stawiła się w Hali Sportowej na tradycyjną „wagę”.

W pierwszej kolejności rozpoczęli swoje konkurencje debiutanci, którzy po raz pierwszy startowali w zawodach, a w klubie trenują zaledwie od kilku miesięcy. Aleksander Bomersbach, który był najmłodszym i najmniejszym zawodnikiem turnieju (5 lat i 115 cm wzrostu), wywalczył złoty krążek za techniki specjalne. Kolejne rewelacyjne debiuty to Zuzanna Tomczyk i Oliwia Kowalczyk, które w konkurencji układów formalnych juniorek młodszych (10-6 cup) zdeklasowały swoje konkurentki i zdominowały podium, zdobywając dwa krążki: Zuzia złoty, a Oliwka brązowy. W debiutach turniejowych bardzo dobrze wypadli także Kacper Grabarczyk (junior młodszy) oraz Janek Pałdyna (kadet), którzy dosłownie otarli się o strefę medalową w swoich konkurencjach (bardzo mocno obsadzone – po 20 przeciwników), zajmując odpowiednio 6 miejsca w technikach specjalnych.

W grupie „weteranów” klubowych dobrą passę rozpoczął młodszy brat walecznych Sikorów – Jaś (kadet młodszy – 8 lat), zdobywając w technikach specjalnych srebrny medal. Nie zawiedli także kolejni wspaniali zawodnicy (juniorzy młodsi): Igor Kałabun i Bartosz Siwek, którzy zajęli dwa stopnie na podium w układach formalnych. Igor zdobył złoto (układy) i brąz (semi-contact), a Bartek brąz (układy). Ogromnym duchem walki i determinacją wykazał się także Dominik Rybarczyk, który stoczył świetne i bardzo trudne pojedynki w kategorii semi-contact, ostatecznie ulegając przeciwnikowi w finale, i tym samym zdobył tytuł wicemistrza Polski. Na wyróżnienie za determinację pomimo bardzo trudnych przeciwników zasługuje także Stanisław Łepkowski, który dał z siebie 200% w pojedynkach w light-contakcie. Bardzo dobrze spisała się też jego siostra Marysia Łepkowska, wywalczyła ona brązowy medal w technikach specjalnych, oraz Staś Piórek, który zajął 5 miejsce.

I ostatnia czwórka naszych „fighterów” to już po raz kolejny mistrzowie Polski Taekwondo ITF w formule walk ciągłych: Franciszek Sikora (kat. 47 kg), Kacper Gadomski (kat. 52 kg), Leon Czarnecki (kat. 58 kg) i trenerka Diana Skuibida (kat. 70 kg). Większość walk w ich wykonaniu kończyła się poddaniem przeciwników.

- Franek wywalczył w technikach specjalnych oraz light-contact dwa złota oraz brąz w konkurencji semi-contact.
- Kacper w technikach specjalnych w kategorii wyższej (+ 175 cm) zdobył brązowy medal, skacząc na wysokość 263 cm, i tym samym po raz kolejny pobił swój życiowy i klubowy rekord oraz zdobył tytuł mistrza Polski w light-contact.
- Leon w konkurencji light-contact zdobył tytuł mistrza Polski, nokautując przeciwnika w finale, oraz brązowy medal w semi-contact.
- Diana po raz kolejny wywalczyła potrójny tytuł mistrza Polski (w konkurencjach semi-, light-contact układy formalne) oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju w kat. senior.

„Podsumowując całą imprezę: poziom mega wysoki, a wszystkie konkurencje bardzo mocno obstawione, świetna organizacja oraz bardzo profesjonalni sędziowie. A my jako drużyna, pomimo iż było nas tylko 16 zawodników, uplasowaliśmy się na 6 pozycji w ogólnopolskim rankingu najlepszych drużyn w Polsce” – powiedziała Patrycja Gadomska z Centrum Sztuk Walk TKD Wesoła.

Tagi: Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF, taekwondo, Centrum Sztuk Walk Wesoła, TKD Wesoła