WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Szabliści MUKS „VICTOR” w tym roku na piątkę!!! Historyczny sukces!

Krzysztof Grzegorek, Trener koordynator   |  3 lipca 2017

Pierwsza połowa sezonu 2017 zbliża się do końca. Pierwsze półrocze naszpikowane było imprezami mistrzowskimi w szermierce. Szabliści Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „VICTOR” zdali egzamin w tych imprezach na piątkę, zdobywając 5 medali. Zaczynając od mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do lat 17 w Drzonkowie (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), gdzie srebrny medal zdobył Jakub Broniszewski. Był bardzo blisko złota. W walce o pierwsze miejsce uległ starszemu o rok zawodnikowi KKSz Konin jednym trafieniem 14 : 15.
 
Kolejny sukces odnotowaliśmy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23. W turnieju indywidualnym brązowy medal zdobył Mikołaj Grzegorek, a drużyna w składzie Mikołaj Grzegorek, Cezary Białecki, Michał Kisiel i Jakub Broniszewski zajęła drugie miejsce, zdobywając srebro.  
W ostatnią sobotę i niedzielę na warszawskim AWF w hali gier odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski w szabli w kategorii seniorów. 
Bardzo dobrze pokazali się w nich nasi zawodnicy, zdobywając dwa medale, w tym pierwszy raz złoty medal w tej kategorii.
 
W turnieju indywidualnym brązowy medal zdobył Mikołaj Grzegorek, przegrywając pucharową walkę o finał z mistrzem Polski Jakubem Ocińskim z AWF Katowice. Dużą, a dla nas miłą niespodzianką było miejsce w finałowej ósemce tego turnieju naszego osiemnastolatka Czarka Białeckiego, który stoczył ostry bój w walce o czwórkę z późniejszym tryumfatorem tego turnieju.
 
Bardzo dobrze walczył też w turnieju Adam Sęczek, ale drogę do wyższych lokat przeciął mu w walce o ósemkę także Jakub Ociński, późniejszy złoty medalista Mistrzostw Polski Seniorów. Mieliśmy, jak widać, mało szczęścia w rozstawieniu w tych zawodach. Nasi zawodnicy przegrali swoje walki, trafiając w pucharowych walkach na najlepszego aktualnie zawodnika w tej konkurencji w Polsce.
Drugiego dnia zawodów w turnieju drużynowym szabliści MUKS „VICTOR” pokazali, że są najlepsi jako zespół, i wygrali zawody drużynowe, pokonując w walce o czwórkę AZS AWF Warszawa 45 : 32. W meczu o finał wygrali z Fortis Sosnowiec 45 : 41. 
 
W spotkaniu finałowym pokonaliśmy KKSz Konin 45 : 42, choć przed ostatnią walką przegrywaliśmy 37 : 40. Bohaterem tej ostatniej walki był Mikołaj Grzegorek, który wytrzymał obciążenie psychiczne, mimo że przeciwnik zadał pierwsze trafienie i powiększył przewagę do czterech trafień. Końcówka walki należała do naszego zawodnika, który ten fragment wygrał  8 : 1, zapewniając swojej drużynie złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów. Należy podkreślić, że złoty medal w kategorii seniorów jest pierwszym w historii naszej sekcji szermierczej MUKS „VICTOR”. Drużynę w klubie prowadzą trenerzy: Krzysztof Grzegorek i Bartłomiej Olejnik.
 
Nasza ekipa prezentowała się okazale na tych zawodach w czasie prezentacji medalowej. Pierwszy raz ubrana była w piękne stroje reprezentacyjne ufundowane przez sponsora, firmę Winterhalter reprezentowaną przez jej Prezesa Wojciecha Chojnackiego. 
 
Oby tak dalej!
 

Tagi: MUKS Victor, szabliści, szabla, mistrzostwa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń