WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Pierwsze sukcesy międzynarodowe

Anna Niemiec  |  12 lipca 2017

Bardzo udanie sezon letni rozpoczął Juliusz Herok. Reprezentant Uczniowskiego Klubu Tenisowego Radość 90 w maju zdecydował się na udział w pierwszych zawodach na szczeblu międzynarodowym i była to udana próba. 

Warszawianin zadebiutował w turnieju z cyklu Tennis Europe w Opalenicy. Julek w Wielkopolsce musiał przebijać się przez kwalifikacje i zrobił to skutecznie, w dwóch meczach tracąc tylko cztery gemy. W pierwszej rundzie imprezy głównej nasz zawodnik pokonał Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego, a w następnym meczu nie dał większych szans rozstawionemu z numerem 8 Łotyszowi, Renardsowi Skutelsowi. W pojedynku o półfinał Julek po trzysetowej walce przegrał z turniejową „czwórką”, Marcelem Kamrowskim. 
Czasu na rozpamiętywanie porażki nie było zbyt wiele, ponieważ po kilku dniach treningu w Warszawie Herok rozpoczął rywalizację w kolejnych międzynarodowych zawodach, tym razem w Łodzi. „Radościanin” mocnym uderzeniem zainaugurował występ na kortach MKT i w pierwszej rundzie oddał tylko dwa gemy Litwinowi, Taurasowi Mickusowi. W następnej fazie łódzkiej imprezy Julek zmierzył się z rozstawionym z numerem 6 Karolem Tomańskim. Walka w tym pojedynku do końca była bardzo wyrównana, ale w końcówce trochę więcej zimnej krwi zachował wyżej sklasyfikowany z zawodników i to on awansował dalej. Porażkę w singlu 14-latek z Warszawy powetował sobie w deblu, w którym razem z Michałem Dójczyńskim zajął drugie miejsce. Dopiero w finale duet łódzko-warszawski musiał uznać wyższość Marcela Kamrowskiego i Karola Tomańskiego. 

W maju 14-latkowie z Radości rozpoczęli rywalizację w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Podopieczni Michała Niemca w decydującym pojedynku na szczeblu wojewódzkim pokonali ekipę ST Tie-Break Warszawa 4:2. Drużyna UKT Radość 90 wystąpiła w składzie Julek Herok, Jakub Tomczyk, Ignacy Skarżyński, Oskar Karos oraz wypożyczony z Klubu Miedzeszyn Jurek Ohme. 

Na zdjęciu jest drużyna UKT Radość 90 z trenerem Michałem Niemcem.

Tagi: UKT Radość 90, UKT Radość, tenis, klub tenisowy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń