WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 18 listopada 2017 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Rowerowa jazda na orientację w trybie wakacyjnym – sprawdź się w terenie poza zawodami

Jan Cegiełka  |  17 lipca 2017

Rozgrywki Pucharu Warszawy i Mazowsza oraz Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację właśnie przekroczyły półmetek. Po raz pierwszy zostały rozegrane dwie rundy jedna po drugiej i okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem wystartowało ponad stu miłośników spędzania wolnego czasu na łonie przyrody z mapą na rowerze. Prawie 40% uczestników zmagań to rodziny wraz ze swoimi pociechami oraz dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Ta grupa rywalizuje na trasach o kolorze zielonym i jest to jedyna trasa, gdzie nie zanotowano żadnych dyskwalifikacji – to znaczy wszyscy potwierdzili swoje punkty kontrolne. W terenie podczas każdej rundy ustawiamy około 40 biało-pomarańczowych lampionów, które mają oznaczenie kodowe – każdy inne - oraz perforator, służący do potwierdzenia obecności na danym punkcie. Oznaczenie kodowe jest podane na mapie przy każdym punkcie i należy sprawdzić, czy dotarło się właśnie do swojego punktu kontrolnego. Dodatkowym plusem była bardzo ładna pogoda podczas obu rund oraz aż trzy nowe mapy terenu, na których do tej pory nie były jeszcze rozgrywane zawody. Najbardziej uczestnikom spodobał się teren w okolicach Michalina – dużo ścieżek, do tego część trasy przebiegała przez teren zabudowany, a etap składał się z dwóch startów, które następowały jeden po drugim. Była to kolejna nowość, która bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom. Jako pierwszą trasę pokonywano dystans sprinterski na mapie o skali 1:7 500, po jej zakończeniu uczestnicy otrzymywali drugą mapę już w skali 1:10 000 z dystansem średnim i rozszerzonym terenem rywalizacji. W sumie czas pokonania obu dystansów to około 86 minut i to na każdym kolorze trasy. Zawodnicy pokonujący trasę zieloną mogli zrobić sobie przerwę pomiędzy poszczególnymi odcinkami i większość z tego korzystała i słusznie. Na półmetku mamy już sklasyfikowanych 181 uczestników, naprawdę sporo, i liczymy nadal na nowe osoby, które podejmą rękawicę i spróbują swoich sił w rywalizacji z mapą w terenie.

Wszystkim osobom, które jeszcze nie startowały, a chciałyby spróbować i zobaczyć, na czym to polega, proponuję pobranie dowolnej mapy z trasą ze strony www.orienteering.waw.pl. W zakładce Pucharu są bowiem publikowane wszystkie mapy z poszczególnych rund (trasa zielona, niebieska, czerwona i czarna), można wtedy dobrać sobie teren blisko swojego zamieszkania i spróbować pokonać trasę – niestety nie ma w terenie lampioników, bowiem zawsze je zbieramy po imprezie i zostawiamy po sobie nienaganny porządek. Jest to jednak znakomity trening, który pozwoli nam zapoznać się z orientacją w terenie. Na początek bez względu na umiejętności polecam przejazd z mapą zieloną, a później dopiero podnosimy sobie poprzeczkę.

Teraz mamy okres letniej kanikuły i związaną z tym przerwę w rozgrywkach, ale od razu w pierwszy weekend września ruszamy z VIII i IX rundą w okolicach Chotomowa, Regutu i Otwocka – serdecznie zapraszamy nowe osoby, naprawdę nie jest to takie trudne, ale satysfakcja, jaką mamy po pokonaniu trasy, nie może się równać z niczym innym – powoduje ją w 75% fakt odnalezienia w terenie wszystkich punktów kontrolnych i możemy się po części poczuć jak Krzysztof Kolumb odkrywający Amerykę. 
 
Zdjęcia autorstwa Piotra JanowskiegoTagi: RJnO, Rowerowa Jazda na Orientację, rower


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2017
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 18 listopada 2017

Wystawa malarstwa "Inspiracje"

18 - 19 listopada 2017

Przegląd Piosenki Europejskiej i koncert Jacka Dewódzkiego i zespołu Kontraband

Sobota, 18 listopada 2017

7. urodziny Biblioteki w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dotyczących obwodnicy śródmiejskiej przebiegającej przez rondo Wiatraczna?

Tak, bo chcę wyrazić swoją opinię
Tak, bo jednostki administracyjne powinny znać zdanie mieszkańców stolicy
Tak, bo wierzę, że mój głos ma znaczenie
Nie, bo i tak jednostki administracyjne zrobią, co uważają za stosowne
Nie, bo nie obchodzi mnie ta inwestycja
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń