WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 20 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Cenna lekcja

Anna Niemiec  |  28 września 2017

Cenna lekcja

W sierpniu na kortach Legii odbyła się 50 edycja międzynarodowego turnieju Tomaszewski Cup. Juliusz Herok z Uczniowskiego Klubu Tenisowego Radość przebił się przez kwalifikacje i zadebiutował w tych prestiżowych zawodach.

Tenisista z Warszawy w eliminacjach rozegrał dwa dobre spotkania i awansował do turnieju głównego, w którym trafił na rozstawionego z numerem 8 Petera Fajtę. 14-latek z Radości nie przestraszył się starszego, wyżej sklasyfikowanego rywala i od początku meczu walczył z Węgrem jak równy z równym. Pierwszego seta Herok wygrał w tie-breaku, ale w drugim lepszy okazał się Fajta. Decydująca partia również nie rozpoczęła się dobrze dla polskiego zawodnika, która przegrywał w niej już 0:3. Julek nie zamierzał się jednak poddawać i dzięki bardzo agresywnej grze wygrał pięć następnych gemów. Przy wyniku 5:4 podopieczny trenera Michała miał cztery okazje, żeby zakończyć spotkanie. W tym momencie do głosu doszło jednak większe doświadczenie reprezentanta Węgier, który obronił wszystkie piłki meczowe w imponującym stylu i wyrównał stan rywalizacji. Dwa następne gemy również padły łupem Fajty i po trzech godzinach walki to on awansował do następnej rundy.

Jak się później okazało, to spotkanie spokojnie można było nazwać przedwczesnym finałem. Węgierski tenisista zwyciężył bowiem w 50 edycji Tomaszewski Cup. Co więcej, Peter Fajta w żadnym z kolejnych spotkań nie stracił więcej niż pięć gemów.

Ta bolesna, ale i cenna lekcja dla Julka Heroka zaprocentowała już tydzień później. Reprezentant UKT Radość szybko podniósł się po trudnej porażce i zwyciężył w turnieju rangi OTK 1 na kortach ST Tie-Break. 14-latek w drodze do finału stracił tylko osiem gemów, a w finale pokonał Adama Kuliga 7:6 6:2.

Tagi: UKT Radość 90, Uczniowski Klub Tenisowy Radość, Tomaszewski Cup, Juliusz Herok


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń