WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Środa, 17 października 2018 r.
Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Sukces Pawła Wojdy z UKS Fuks Falenica podczas X World Games we Wrocławiu

UKS Fuks Falenica  |  28 września 2017

W dniach 10–30 lipca 2017 r. we Wrocławiu odbyła się największa światowa impreza sportowa organizowana kiedykolwiek w Polsce. Impreza ta zdecydowanie była i jest większa niż zimowe Igrzyska Olimpijskie, gdyż udział w niej brało ponad 3 500 sportowców ze 112 krajów. Wśród 29 dyscyplin sportowych, takich jak: karate, muay thai, gimnastyka, bieg na orientację, wspinaczka sportowa, futbol amerykański i inne, odbyły się w dniach 22-23.07.2017 również i Światowe Igrzyska The World Games w sumo, podczas których wawerczyk Paweł Wojda reprezentujący Polskę i UKS Fuks Falenica zdobył brązowy medal w kategorii do 85 kg. Należy podkreślić, że wynik ten należy do najlepszych wyników osiągniętych na World Games przez zawodnika polskiego w sumo w ciągu ostatnich 12 lat . Drugi brązowy medal w sumo zdobyła w kat. do 65 kg reprezentantka UKS Lubzina Magdalena Macios. Paweł Wojda w turnieju tym przegrał tylko z 7-krotnym mistrzem świata Batyrem Altajewem z Rosji, który na tych Igrzyskach po raz ósmy okazał się najlepszy na świecie i drugi w kategorii Open.

Paweł w decydujących walkach o medal między innymi wygrał z wielokrotnym medalistą ME i MŚ Ukraińcem K. Bułatowem oraz w finale z brązowym medalistą ostatnich MŚ Egipcjaninem F. Abouelrokbem.

Należy podkreślić, że trenerem Pawła jest jego ojciec Andrzej Wojda, radny dzielnicy Wawer, który sędziując po raz czwarty Światowe Igrzyska, został wyróżniony i zaszczycony złożeniem aktu ślubowania podczas ceremonii otwarcia X World Games w imieniu kilkuset biorących udział w Igrzyskach sędziów reprezentujących wszystkie dyscypliny sportowe. Tak więc obydwaj panowie zasłużyli na należne gratulacje.

Tagi: UKS Fuks Falenica, Paweł Wojda, X World Games, zawody, sumo