WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Sobota, 23 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Chłopaki na brąz

Anna Niemiec  |  26 października 2017

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Tenisowego Radość zostali brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 14. W Olsztynie trzecie miejsce pod wodzą trenera Michała Niemca wywalczyli Juliusz Herok, Jakub Tomczyk, Oskar Karos, Ignacy Skarżyński, Mateusz Szabatin oraz wypożyczony z Klubu Miedzeszyn Jerzy Ohme.

Na Mazurach młodzi tenisiści z Warszawy zmagania w gronie ośmiu najlepszych ekip w Polsce rozpoczęli od pojedynku z gospodarzami, czyli drużyną KS Budowlani Olsztyn. 14-latkowie z Radości pokonali miejscowych 4:2, dzięki czemu zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce zawodów.

W półfinale podopiecznym trenera Niemca przyszło się zmierzyć z faworytami turnieju WKS Flotą Gdynia. „Radościanie” walczyli dzielnie, ale ostatecznie przegrali z ekipą z Trójmiasta 2:4 i pozostała im walka o brązowy medal z KS Górnik Bytom.

Młodzicy reprezentującay UKT Radość 90 byli bardzo zdeterminowani, żeby nie wyjeżdżać z Olsztyna z pustymi rękoma, i w decydującym pojedynku dali z siebie wszystko. Ambitna postawa się opłaciła, warszawiacy pokonali drużynę ze Śląska 5:1 i tym samym zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Mistrzami Polski zostali gdynianie, którzy w finale okazali się lepsi od KKT Wrocław.

Na zdjęciu są brązowi medaliści DMP wraz z trenerem Michałem Niemcem.

Tagi: UKT Radość 90, tenis, klub tenisowy, drużynowe mistrzostwa polski, brązowy medal