WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 18 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Sukces wawerskich zawodników na Mistrzostwach Europy w sumo

UKS Fuks Falenica  |  15 listopada 2017

Sukces wawerskich zawodników na Mistrzostwach Europy w sumo

W dniach 19-22 października br. w Wawrze w osiedlu Falenica w hali sportowej SP 76 przy ul. Poezji 5 zorganizowane zostały przez Andrzeja Wojdę, sekretarza generalnego PZSUMO, a zarazem radnego naszej dzielnicy, Mistrzostwa Europy w sumo w trzech grupach wiekowych: młodzików do lat 14, kadetów do lat 16 i juniorów do lat 18. W mistrzostwach startowało ponad 250 zawodników z 9 krajów: Rosji, Gruzji, Azerbejdżanu, Białorusi, Węgier, Niemiec, Estonii, Litwy i oczywiście z Polski. W każdej grupie wiekowej i kategorii wagowej poszczególne reprezentacje mogły wystawić po 2 zawodników. Polskę reprezentowało 83 zawodników, a wśród nich reprezentanci wawerskich klubów UKS Fuks i UKS Marysin Wawerski.

Polska reprezentacja odniosła wielki sukces, zdobywając w trzech grupach wiekowych 66 medali, w tym 9 złotych, co pod względem liczby medali uplasowało Polskę na pierwszym miejscu. Do tego sukcesu również przyczynili się wawerscy zawodnicy. Rewelacją tych mistrzostw okazał się 14-letni Hubert Niemczyk, który w swojej grupie wiekowej młodzików w najcięższej kategorii + 70, pokonując między innymi dwóch zawodników z Rosji, zdobył złoty medal i brązowy medal w drużynie. Zawodnik ten jako jedyny młodzik wystartował również w starszej grupie wiekowej, w kadetach, gdzie zdobył w kategorii + 95 brązowy medal, i był jedynym zawodnikiem, który podczas tych mistrzostw zdobył 3 medale. Drugi reprezentant UKS Fuks Robert Baca również wspaniale walczył i zdobył srebrny medal w grupie juniorów w kategorii do 70 kg. Należy zaznaczyć, że w drodze do finału Robert Baca pokonał dwukrotnego złotego medalistę ME Rosjanina Abdula-Zedę. W finale po bardzo zaciętej i wyrównanej walce nasz reprezentant uległ mistrzowi ME z 2016 roku Hubertowi Dęborowskiemu z UKS Lubzina.

Tak więc dwóch zawodników z UKS Fuks zdobyło 4 medale, co wiele dało satysfakcji i radości Pani Marii Maciak (Dyrektor SP 76 i prezes UKS Fuks ) oraz Andrzejowi Wojdzie, który jest trenerem medalistów.

Cieszył się również Leszek Blautenberg, trener UKS Marysin. Jego wychowanka Blanka Koszewska zdobyła srebrny medal w grupie młodziczek w kategorii do 40 kg.

Ceremonia otwarcia
Ceremonia otwarcia

Dekoracja - Hubert Niemczyk
Dekoracja - Hubert Niemczyk
Dekoracja - Robert Baca
Dekoracja - Robert Baca

Tagi: Mistrzostwa Europy Sumo, sumo, mistrzostwa sumo, zawody


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 18 listopada 2018

Lubię gadać z Leonardem

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Punkt konsultacyjny w dzielnicy Praga-Południe

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Rejsy po literaturze i nie tylko: Wiesław Myśliwski

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń