WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 28 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Sukces wawerskich zawodników na Mistrzostwach Europy w sumo

UKS Fuks Falenica  |  15 listopada 2017

Sukces wawerskich zawodników na Mistrzostwach Europy w sumo

W dniach 19-22 października br. w Wawrze w osiedlu Falenica w hali sportowej SP 76 przy ul. Poezji 5 zorganizowane zostały przez Andrzeja Wojdę, sekretarza generalnego PZSUMO, a zarazem radnego naszej dzielnicy, Mistrzostwa Europy w sumo w trzech grupach wiekowych: młodzików do lat 14, kadetów do lat 16 i juniorów do lat 18. W mistrzostwach startowało ponad 250 zawodników z 9 krajów: Rosji, Gruzji, Azerbejdżanu, Białorusi, Węgier, Niemiec, Estonii, Litwy i oczywiście z Polski. W każdej grupie wiekowej i kategorii wagowej poszczególne reprezentacje mogły wystawić po 2 zawodników. Polskę reprezentowało 83 zawodników, a wśród nich reprezentanci wawerskich klubów UKS Fuks i UKS Marysin Wawerski.

Polska reprezentacja odniosła wielki sukces, zdobywając w trzech grupach wiekowych 66 medali, w tym 9 złotych, co pod względem liczby medali uplasowało Polskę na pierwszym miejscu. Do tego sukcesu również przyczynili się wawerscy zawodnicy. Rewelacją tych mistrzostw okazał się 14-letni Hubert Niemczyk, który w swojej grupie wiekowej młodzików w najcięższej kategorii + 70, pokonując między innymi dwóch zawodników z Rosji, zdobył złoty medal i brązowy medal w drużynie. Zawodnik ten jako jedyny młodzik wystartował również w starszej grupie wiekowej, w kadetach, gdzie zdobył w kategorii + 95 brązowy medal, i był jedynym zawodnikiem, który podczas tych mistrzostw zdobył 3 medale. Drugi reprezentant UKS Fuks Robert Baca również wspaniale walczył i zdobył srebrny medal w grupie juniorów w kategorii do 70 kg. Należy zaznaczyć, że w drodze do finału Robert Baca pokonał dwukrotnego złotego medalistę ME Rosjanina Abdula-Zedę. W finale po bardzo zaciętej i wyrównanej walce nasz reprezentant uległ mistrzowi ME z 2016 roku Hubertowi Dęborowskiemu z UKS Lubzina.

Tak więc dwóch zawodników z UKS Fuks zdobyło 4 medale, co wiele dało satysfakcji i radości Pani Marii Maciak (Dyrektor SP 76 i prezes UKS Fuks ) oraz Andrzejowi Wojdzie, który jest trenerem medalistów.

Cieszył się również Leszek Blautenberg, trener UKS Marysin. Jego wychowanka Blanka Koszewska zdobyła srebrny medal w grupie młodziczek w kategorii do 40 kg.

Ceremonia otwarcia
Ceremonia otwarcia

Dekoracja - Hubert Niemczyk
Dekoracja - Hubert Niemczyk
Dekoracja - Robert Baca
Dekoracja - Robert Baca

Tagi: Mistrzostwa Europy Sumo, sumo, mistrzostwa sumo, zawody


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Mośibrody
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Mośibrody

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń