WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 lipca 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Zakończenie sezonu RJnO 2017

Jan Cegiełka, zdjęcia: Andrzej Krochmal  |  29 listopada 2017

Zakończenie sezonu RJnO 2017

Dobiegła końca rywalizacja w tegorocznym cyklu Grand Prix Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. W tym roku odbyły się aż cztery rundy, bowiem teren wokół dzielnic Wawer i Wesoła należy do najbardziej wymagających i najciekawszych w okolicach Warszawy i nie tylko:

I Runda          18-19.03.2017 Warszawa-Falenica

II Runda         17-18.06.2017 Warszawa-Anin i Michalin

III Runda       9-10.09.2017 Warszawa-Radość

IV Runda       21-22.10.2017 Warszawa-Międzylesie

W rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba uczestników: 145 osób. Najbardziej jednak cieszy, że znaczną większość stanowiły rodziny wraz ze swoimi pociechami, a najmłodsza z nich to czteroletnia Kinga Bernady startująca ze swoją starszą o trzy lata siostrą Kamilą. Siostry jednak nie chcą startować razem i zawsze jest podział: każda z nich raz jedzie ze swoim tatą, a raz z mamą i nieraz przy tej okazji wynika konflikt, z kim kto ma pojechać, jak to w rodzinie, bez tego życie byłoby nudne. Naprawdę wielkie brawa i podziw dla dzieciaków, które pokonywały wszystkie trudności terenowe i zawsze docierały wraz z rodzicami z kompletem potwierdzonych punktów kontrolnych na metę. Na pewno żadne choroby nie będą im straszne i ich organizmy będą bardziej odporne na wszelkiego rodzaju wirusy.

Rywalizacja o medale, dyplomy i cenne nagrody trwała do ostatniego startu w poszczególnych kategoriach wiekowych, a różnice punktowe były naprawdę niewielkie. Bardzo dużym atutem tegorocznego cyklu był start wielu nowych osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z odnajdywaniem biało-pomarańczowych lampioników w terenie. Najważniejsze jednak jest to, że wszystkim się to bardzo spodobało i nawet pomimo dużych trudności z pokonaniem krótkiej trasy wracają do nas na kolejne starty. Wrażenia z odnajdywaniem kolejnych punktów w terenie nie są łatwe do opisania i aby to zrozumieć, trzeba podjąć rękawicę, przyjechać i wystartować. Dla przykładu każdy z nas 5 km na rowerze przejedzie bez problemu po szlaku w ciągu 15-20 minut. Na podobnym dystansie, na którym należy odnaleźć od 6 do 9 punktów kontrolnych, najlepszym zajmuje to właśnie 20-25 minut, a innym nawet do dwóch godzin i tu właśnie jest cały urok tego pokonywania trasy w terenie z mapą. Uroczyste podsumowanie sezonu wraz z wręczeniem medali, dyplomów i nagród odbędzie się 5 listopada w siedzibie firmy Wheeler Polska w Majdanie. Oczywiście będzie także w tym dniu start w zawodach. Ostateczne wyniki tegorocznej rywalizacji są dostępne na stronie www.orienteering.waw.pl. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Wawra i Wesołej. W kategorii M17 wygrał Tomasz Nitsch z Wesołej przed Bartoszem Niebielskim z Radości, Szymon Synaszko z Wesołej triumfował w kategorii M14. Główną kategorię Pucharu M21 wygrał mieszkaniec dzielnicy Wawer Marcin Krasuski, no i najważniejsze: startujący w kategorii M60 Jacek Sadomski, pracownik Wydziału Sportu Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, zajął pierwsze miejsce (w roku ubiegłym był na trzeciej pozycji). Jak widać, niektórym bardzo pomaga znajomość terenu, gdzie mieszkają, ale też nie zawsze oni byli na czołowych miejscach podczas tegorocznych startów.

Już teraz serdecznie zachęcamy do korzystania z map, jakie są zamieszczone na stronie cyklu, aby się zapoznać z terenem i nauczyć się czytania mapy.Kamila z Krzysztofem Bernady na finiszu

oboje oddają karty startowe na mecie

widok mety, wiata przy Czarnym Stawie

Tagi: RJnO, rowerowa jazda na orientację, zawody, rower, zakończenie sezonu


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń