WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 24 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Victoria CUP na Zerzeniu!

Oskar Murawski  |  5 stycznia 2018

Victoria CUP na Zerzeniu!

W listopadzie PKS Victoria Zerzeń rozpoczęła kolejny cykl turniejów Victoria CUP – czyli turniejów piłkarskich organizowanych przez nasz klub dla dzieci. W tym roku drużyny z całej Polski rywalizują o puchar firmy Mediq Group - głównego partnera turnieju.

18 listopada jako pierwsi halowe turnieje zainaugurowali najmłodsi piłkarze, czyli zawodnicy z roczników 2012 i 2011! Przyjechały do nas takie zespoły jak AP Radość, Progres Garwolin, TKM Kąty, Wicher Kobyłka, KS Las, UKS G-81 Bemowo, Bór Regut. W obu kategoriach wiekowych udział wzięło po 6 drużyn, które zagrały w formule każdy z każdym. Mogliśmy obejrzeć mnóstwo pięknych bramek i akcji. Dzieciaki świetnie się bawiły, a przy okazji zebrały nowe doświadczenie. Na koniec każdy dostał pamiątkowy medal i dyplom, a z nieba spadły baloniki J. 

Dzień później przyszła pora na turniej starszych piłkarzy, czyli 10-latków z rocznika 2007. W tej kategorii udział wzięło 12 drużyn, które podzieliliśmy na dwie grupy po 6. Dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinałów. Warto dodać, że obsada była naprawdę imponująca, gościliśmy szkółkę Jagiellonii Białystok – MOSP Białystok, Legion Głowaczów, Deltę Warszawa, Progres Garwolin, Józefovię, PKS Radość, KS Activum Sports (drużyna z Mińska), Piorun Warszawa, a także zespoły Junaka i Orląt Czosnów. W finale zagrały zespoły MOSP-u Białystok oraz Delty, po zaciętym meczu zwycięstwo w Victoria CUP mogli świętować goście z Białegostoku.

25 listopada zorganizowaliśmy jeszcze turnieje dla roczników 2010 i 2008, w których wzięły udział zespoły Królewskich Płock, WAPN, Progresu Garwolin, AP Młody Orlik, AP Radość oraz AP 11 Legionowo. Zawody miały podobną formułę jak te dla najmłodszych – 6 zespołów, które zagrały każdy z każdym w formule ligowej. Zwycięzcami w roczniku 2010 zostali piłkarze WAPN, którzy wyprzedzili Progres Garwolin oraz naszą Victorię, a w roczniku 2008 wygrał Progres Garwolin, zostawiając w tyle drugi i trzeci zespół turnieju, czyli odpowiednio Królewskich Płock i AP Młodego Orlika. Na koniec dzieci dostały pamiątkowe nagrody.

Bardzo nas cieszy, że co roku zainteresowanie Victoria CUP jest coraz większe, nasze turnieje mają bardzo dobrą renomę, dzięki czemu miejsca na nie zajmowane są od razu po ogłoszeniu terminów. Cieszymy się, że możemy przysparzać dzieciakom wiele radości i stwarzać im możliwość do rozwoju. W grudniu planujemy jeszcze zawody dla rocznika 2006 i 2009, a w nowym roku dla roczników 2005, 2004, 2010 i 2009. 

Na koniec chciałbym podziękować firmom Mediq Group i Agida Sport, Dzielnicy Wawer, Dyrekcji  SP nr 76 w Warszawie z Panią Dyrektor Marią Maciak, obecnym na turniejach drużynom oraz naszym trenerom za pomoc w organizacji Victoria CUP.
 

                                                               Oskar Murawski - Prezes PKS Victoria Zerzeń

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń