WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Czwartek, 13 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2017

Teresa Osypiuk  |  5 stycznia 2018

W sobotę 18 listopada 2017r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 385 odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. W turnieju rywalizowało około 500 szachistów z całego Mazowsza. Dzielnica Wesoła już po raz siódmy była gospodarzem tak prestiżowej imprezy szachowej. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami rozgrywek byli Mazowiecki Związek Szachowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”- Wesoła. Uroczystego otwarcia Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2017 dokonali Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła Marian Mahor, Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Robert Krasiewicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 385 Izabela Nowacka.

Dzielnicę Wesoła reprezentowało 8 drużyn szkolnych. Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego reprezentowany był w składzie: Maciej Trzeciak, Mariusz Woźnica, Zuzanna Łaszczuk. Zawodnicy tej drużyny osiągnęli wspaniałe sukcesy w klasyfikacji indywidualnej: Zuzanna Łaszczuk zdobyła złoty medal na 3 szachownicy, a Mariusz Woźnica uplasował się na II miejscu, zdobywającsrebro na 2 szachownicy.

Wśród 78 drużyn szkół podstawowych na 6 miejscu uplasowała się pierwsza drużyna Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Wesołej w składzie Marek Kycia, Patryk Buliński, Nataniel Krasowski, Wiktoria Krasowska.Wysokie 13 miejsce zdobyła również pierwsza drużyna SP 353 im. Wielkich Odkrywców w składzie: Konrad Uziębło, Zofia Łaszczuk, Bernard Grudziński, Katarzyna Pastuszko. W klasyfikacji indywidualnej bardzo wysokie miejsce zdobyła zawodniczka drugiej drużyny SP 353 Marcelina Łaszczuk, która zajęła 5 miejsce wśród zawodniczek.

Bardzo równo zagrały dwie drużyny Szkoły Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich, plasując się w połowie tabeli. Drużyny szkół ponadpodstawowych reprezentowane były również przez absolwentów Gimnazjum 119, którzy w klasyfikacji indywidualnej uzyskali bardzo wysokie noty: złoty medal na 2 szachownicy wywalczył Przemysław Laszczak, a brązowy medal na 4 szachownicy zdobyła Alicja Woźnica.

Wszystkim drużynom gratulujemy osiągniętych wyników i wspaniałej rywalizacji.

W imieniu organizatorów turnieju dziękujemy sponsorom, którzy wsparli tak wspaniałe przedsięwzięcie w naszej dzielnicy: Firmie Cukiernie-Piekarnie „Putka”, K&M Delikatesy oraz sklepowi „Groszek” przy ulicy Jana Pawła II.