WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Wystartował zimowy cykl imprez na orientację

Jan Cegiełka  |  13 lutego 2018

Wystartował zimowy cykl imprez na orientację

Już stało się tradycją, że rozgrywaniu pierwszej rundy cyklu imprez na orientację pod nazwą FalInO  towarzyszy zimowa aura. W tym roku było dokładnie tak samo i mimo dość późnego terminu przeprowadzenia zawodów (20.01.2018) dookoła było biało - dokładnie tak, jakby zima czekała na nas. Wygląda na to, że można będzie przepowiadać nadejście pierwszych opadów śniegu w przyszłych latach, korzystając z kalendarza falenickich zawodów na orientację.

Niestety urok przepięknego białego puchu nas otaczającego nie trwał zbyt długo i powróciła ponownie wiosenna aura tej zimy. Nie udało się rozegrać jeszcze zawodów na nartach biegowych, ale jeśli wierzyć  prognozom pogody, to jest taka szansa w drugiej połowie lutego. Ma być mroźno, ale jak będzie z pokrywą śnieżną, nie wiadomo. Dlatego na razie pozostaje nam udział w niezagrożonym warunkami atmosferycznymi cyklu imprez na orientację FalInO 2018. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery rundy, z czego aż trzy odbędą się w lutym. 3, 17 i 24.02.2018 to terminy najbliższych imprez, na które serdecznie zapraszamy. Mamy jak zawsze do zaoferowania fajne trasy wokół falenickiej wydmy, a dla najmłodszych super zabawę z odnajdywaniem lampioników i ich potwierdzaniem perforatorem na terenie Szkoły Podstawowej numer 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47 w warszawskiej Falenicy, gdzie także znajduje się centrum zawodów. Dla dzieciaków jest to naprawdę niesamowite przeżycie i radość z odnalezienia i potwierdzenia punktów kontrolnych na karcie startowej – bez względu na panujące warunki atmosferyczne na zewnątrz. Starsi natomiast mają kilka tras do wyboru, gdzie punkty stoją już w większości w lesie otaczającym szkołę, ale też zaglądamy często na teren Parafii, gdzie zazwyczaj znajduje się jeden punkt kontrolny. Oczywiście podczas każdej rundy lokalizacja punktów w terenie jest inna i nigdy się nie powtarza, dzięki czemu możemy naprawdę bardzo dokładnie poznać te przepiękne okolice.

Podczas I rundy frekwencja, pomimo trwających ferii zimowych, była dość wysoka. Niewątpliwą atrakcją dla pokonujących trasy było stado dzików chodzące pomiędzy punktami. Dziki nie wyglądały na bardzo przestraszone, w odróżnieniu od niektórych uczestników imprezy, którzy je spotykali. Po zakończeniu zmagań na wszystkich czeka ciepły napój, dodatkowo można było skorzystać z bufetu w świetlicy szkolnej i skosztować miejscowych smakołyków. Informacje o kolejnych rundach i zgłoszenia na nie (tu należy pamiętać o tym obowiązku, aby organizator mógł przygotować odpowiednią liczbę map) znajdują się na stronie www.orienteering.waw.pl.

Fot. Tomasz Nitsch

Tagi: bieg na orientację, falino


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia

Kalendarz Imprez

Luty 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 19 lutego 2018

Migiem na Meissnera 5 ... do biblioteki

19 - 20 lutego 2018

Warszataty kulinarne i ekologiczne dla dzieci

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Warsztaty naukowe dla dzieci w Aninie - trwają zapisy

Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń