WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Wystartował zimowy cykl imprez na orientację

Jan Cegiełka  |  13 lutego 2018

Wystartował zimowy cykl imprez na orientację

Już stało się tradycją, że rozgrywaniu pierwszej rundy cyklu imprez na orientację pod nazwą FalInO  towarzyszy zimowa aura. W tym roku było dokładnie tak samo i mimo dość późnego terminu przeprowadzenia zawodów (20.01.2018) dookoła było biało - dokładnie tak, jakby zima czekała na nas. Wygląda na to, że można będzie przepowiadać nadejście pierwszych opadów śniegu w przyszłych latach, korzystając z kalendarza falenickich zawodów na orientację.

Niestety urok przepięknego białego puchu nas otaczającego nie trwał zbyt długo i powróciła ponownie wiosenna aura tej zimy. Nie udało się rozegrać jeszcze zawodów na nartach biegowych, ale jeśli wierzyć  prognozom pogody, to jest taka szansa w drugiej połowie lutego. Ma być mroźno, ale jak będzie z pokrywą śnieżną, nie wiadomo. Dlatego na razie pozostaje nam udział w niezagrożonym warunkami atmosferycznymi cyklu imprez na orientację FalInO 2018. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery rundy, z czego aż trzy odbędą się w lutym. 3, 17 i 24.02.2018 to terminy najbliższych imprez, na które serdecznie zapraszamy. Mamy jak zawsze do zaoferowania fajne trasy wokół falenickiej wydmy, a dla najmłodszych super zabawę z odnajdywaniem lampioników i ich potwierdzaniem perforatorem na terenie Szkoły Podstawowej numer 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47 w warszawskiej Falenicy, gdzie także znajduje się centrum zawodów. Dla dzieciaków jest to naprawdę niesamowite przeżycie i radość z odnalezienia i potwierdzenia punktów kontrolnych na karcie startowej – bez względu na panujące warunki atmosferyczne na zewnątrz. Starsi natomiast mają kilka tras do wyboru, gdzie punkty stoją już w większości w lesie otaczającym szkołę, ale też zaglądamy często na teren Parafii, gdzie zazwyczaj znajduje się jeden punkt kontrolny. Oczywiście podczas każdej rundy lokalizacja punktów w terenie jest inna i nigdy się nie powtarza, dzięki czemu możemy naprawdę bardzo dokładnie poznać te przepiękne okolice.

Podczas I rundy frekwencja, pomimo trwających ferii zimowych, była dość wysoka. Niewątpliwą atrakcją dla pokonujących trasy było stado dzików chodzące pomiędzy punktami. Dziki nie wyglądały na bardzo przestraszone, w odróżnieniu od niektórych uczestników imprezy, którzy je spotykali. Po zakończeniu zmagań na wszystkich czeka ciepły napój, dodatkowo można było skorzystać z bufetu w świetlicy szkolnej i skosztować miejscowych smakołyków. Informacje o kolejnych rundach i zgłoszenia na nie (tu należy pamiętać o tym obowiązku, aby organizator mógł przygotować odpowiednią liczbę map) znajdują się na stronie www.orienteering.waw.pl.

Fot. Tomasz Nitsch

Tagi: bieg na orientację, falino


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2018
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 19 kwietnia 2018

„Mali Wielcy Artyści” - spektakl

Piątek, 20 kwietnia 2018

O Wandzie Polańskiej z Pawłem Świętoreckim

Piątek, 20 kwietnia 2018

Opowieści improwizowane Rozdział VI: Roz-wiązania

Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń