WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

Jeździ Jurek, jeździ Jerzy, pojedź i Ty!

Jan Cegiełka  |  30 kwietnia 2018

Jeździ Jurek, jeździ Jerzy, pojedź i Ty!

Już trzy rundy Pucharu oraz jedna runda Pucharu Mazowsza w Maratonach w Rowerowej Jeździe na Orientację zostały rozegrane w tym roku. Tym razem podczas II rundy rozegranej w Lasach Chotomowskich w dniu 15.04.2018 wystartowało ponad sześćdziesięciu uczestników.

Najmłodszy z nich, Jurek Zwoliński z Warszawy-Wesołej, w tym roku będzie obchodził trzecie urodziny, a najstarszy, też Jurek, ale Kalinowski z warszawskiej Pragi, czeka w tym roku na swoje siedemdziesiąte piąte urodziny. Jak widać, jest to naprawdę sposób aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury dla wszystkich. Czy najmłodszych, czy też starszych. Sposób ten jest o tyle wyjątkowy, że nie jedziemy po wyznaczonej w terenie wstążkami przez organizatora trasie, tylko na starcie każdy uczestnik otrzymuje bardzo dokładną mapę terenu, na której są zaznaczone wszystkie, nawet najmniejsze ścieżki i drogi, polanki, wzniesienia, świeże nasadzenia lasu, cieki wodne itp. szczegóły terenu. Na mapie w zależności od wybranego koloru trasy (zielona, niebieska, czerwona i czarna) w danym dniu uczestnik ma naniesione punkty kontrolne, do których musi dotrzeć samemu, wybierając według własnej oceny najlepszy wariant dojazdu. Przy lampionie znajduje się perforator, którym potwierdza się swoją obecność w danym miejscu. Start jest interwałowy, czyli praktycznie pokonujemy samemu trasę w terenie. Można by tu dużo pisać na ten temat teorii i zasad, ale tak naprawdę tylko przyjazd na zawody i udział w nich pozwoli nam docenić wspaniałości i piękno, jakie daje nam orientacja w terenie.

Dzięki rozgrywaniu od 15 lat na Mazowszu zawodów w RJnO powstała naprawdę spora grupa osób, która traktuje start w tych imprezach w sposób prestiżowy i walczy o jak najlepszy wynik. Są to głównie zawodnicy startujący na trasie czarnej i czerwonej. Wśród nich jest kilku byłych, jak i obecnych reprezentantów naszego kraju w tej dyscyplinie sportu. Największą jednak grupę stanowią uczestnicy z trasy zielonej i tu zawsze wszyscy docierają do mety, odnajdując punkty kontrolne w terenie, i każdy z nich jest zwycięzcą. Warto dodać, że można na każdej trasie startować w zespole – czyli po 2 do nawet 5 osób. Zawsze na początek jest to łatwiejsze wejście w temat czytania mapy w terenie.

W pierwszy weekend majowy rusza rywalizacja w ostatnim już cyklu, ale bardzo prestiżowym - Grand Prix Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w Rowerowej Jeździe na Orientację. Ten cykl jest najkrótszy ze wszystkich, bowiem liczy tylko trzy rundy zaliczane do klasyfikacji końcowej oraz rundę finałową, podczas której jest także start oraz uroczyste podsumowanie cyklu połączone z wręczeniem medali, dyplomów i nagród ufundowanych przez Dzielnicę Wawer. Warto więc już zaplanować udział w pierwszej rundzie w dniach 5-6.05.2018. W sobotę start i meta będą zlokalizowane w Szkole Podstawowej numer 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47, a na najmłodszych uczestników jako dodatkowa atrakcja pomiędzy startami czeka plac zabaw. W niedzielę rywalizacja przenosi się do Józefowa na ul. Aleksandra Puszkina 27. Mieszkańcy dzielnicy Wawer mają start bez żadnych opłat w tej imprezie – trzeba jednak pamiętać, aby dokonać zgłoszenia na zawody do piątku 4.05.2018 do godziny 14:00.

Kolejny weekend majowy to drugi już maraton w ramach rozgrywanych co roku zawodów Dymno. Tutaj najdłuższa trasa będzie liczyć 100 km, średnia 50 km, a najkrótsza 20 km. Miejsce rozegrania maratonu to okolice Broku, czyli bardzo urokliwe miejsce do jazdy na rowerze. Szczegóły na stronie http://dymno.pl/. Jak komuś by było za mało kilometrów, to w niedzielę 13.05.2018 w warszawskich Białobrzegach zapraszamy do startu w V Rundzie Pucharu. Maj jest miesiącem obfitującym w sporą liczbę startów, bowiem odbędzie się jeszcze VI runda Pucharu w dniach 19-20.05.2018 – w Kobyłce oraz następnego dnia w Wołominie. Już teraz serdecznie zapraszam do udziału. Wszystkie szczegóły o imprezach na stronie www.orienteering.waw.pl.

Przygotowania do startu
Przygotowania do startu
Julia i Piotr Gębarowscy na starcie
Julia i Piotr Gębarowscy na starcie
Ania, Szymon i Marcin Pilipczuk przygotowywują się do startu na trasie zielonej
Ania, Szymon i Marcin Pilipczuk przygotowywują się do startu na trasie zielonej
Paweł Rozwadowski potwierdza kolejny punkt kontrolny na trasie
Paweł Rozwadowski potwierdza kolejny punkt kontrolny na trasie

Tagi: rower, Rowerowa Jezda na Orientację 2018, rower zawody, rower jazda na orientację


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Luty 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 22 lutego 2019

Kurs Podstawy Ms Office

Sobota, 23 lutego 2019

Smyki na Kępie

Niedziela, 24 lutego 2019

188. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń