WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 sierpnia 2018 r.
Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

5. Półmaraton Praski, czyli szybki bieg wieczorową porą

Anna Kalinowska  |  22 maja 2018

5. Półmaraton Praski, czyli szybki bieg wieczorową porą
Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa, czyli warunki idealne do biegu. Tak zapowiada się 5. Wieczorny Półmaraton Praski, który odbędzie się 1 września.

Płaska trasa, wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom, to już tradycja Półmaratonu Praskiego. Po niezwykle pozytywnych ubiegłorocznych komentarzach i wzorem wielkich światowych imprez w tym roku nie zmieniono jej przebiegu, dając uczestnikom szansę nie tylko na życiówkę, ale również możliwość sprawdzenia swojego progresu. Będzie toniepowtarzalna okazja do przetestowania formy i porównania jejsprzed roku. Łatwa i płaska trasa będzie także doskonała nażyciówkę czy debiut w półmaratonie.

Ponownie start usytuowany będzie na oświetlonych błoniach PGE Narodowego, skąd o godz. 20.30 półmaratończycy ruszą w ul. Grochowską.Na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona, następnie pokonają klimatyczną Saską Kępą (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów czeka ich szeroka i płaska prosta do Wybrzeża Szczecińskiego, a ostatnie kilometry to ponownie wyjątkowe klimaty warszawskiej Pragi. Meta oraz miasteczko biegowe ponownie będą zlokalizowane na błoniach PGE  Narodowego.

Oświetlone błonia stadionu, jedna brama startowa, ale… dwie mety. Naprzeciw finiszu 5. Półmaratonu znajdzie się bowiem meta 4F Piątki Praskiej, co będzie nie lada gratką dla kibiców.

Godzinę przed półmaratończykami (o 19.30) na swoją trasę ruszą bowiem zwolennicy krótszego dystansu. Dla nich przygotowana została nowa, szybka i płaska trasa –również doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę. Z błoń PGE Narodowego będzie wiodła w kierunku ul. Zamoyskiego. Skręt w ul. Jagiellońską, potem w ul. Stefana Okrzei, a następnie na Wybrzeże Szczecińskie w kierunku mostu Poniatowskiego. Na agrafce biegacze zawrócą, pobiegną kawałek Wybrzeżem Szczecińskim, po czym skręcą w ul. Sokolą, która doprowadzi ich do ul. Zamoyskiego oraz mety przy Dworcu Stadion.

Wyznaczony przez organizatorów limit uczestników dla półmaratonu wynosi 10 tysięcy, a dla biegu na 5 km trzy tysiące. Warto spieszyć się z rejestracją (odbywająca się przez https://www.polmaratonpraski.pl), bowiem limit w ubiegłym roku został wyczerpany przed czasem, a dodatkowo w tym roku cena pakietu startowego jest uzależniona odkolejności opłaconych zgłoszeń.

Bezpłatne treningi z 4F i rollowanie z Blackroll

Jak szybka trasa by nie była… świetne wyniki to nie łut szczęścia. To efekt pracy, jaką włoży się w przygotowania. By ułatwić biegaczom treningi, ich planowanie i wsparcie w poprawie techniki biegu organizatorzy w czerwcu wznowią bezpłatne, otwarte treningi biegowe z 4F. Ponownie każdy chętny będzie mógł uczestniczyćw trzymiesięcznym cyklu przygotowań do Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej. W każdą niedzielę na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej Agrykoli będą czekać zawodowi trenerzy, dopasowujący zajęcia do różnych poziomów zaawansowania. Treningi biegowe wsparte będą bezpłatnymi zajęciami z rolowania w zlokalizowanym na Pradze studiu Blackroll® Polska.

W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 10 tysięcy osób. Najszybciej trasę liczącą 21 km 97 m pokonał Marcin Chabowski triumfując czasem 01:03.32, a wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach – 1:15.17. W 4F Piątce Praskiej najszybszy był Łukasz Parszczyński, który uzyskał czas 15.18, a z grona pań Kinga Reda – 18.40.

 

Tagi: biegi, półmraton praski, V. Półmaraton praski, zawod


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgrast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


24 czerwca - 31 sierpnia 2018

Podwieczorki teatralne dla dzieci

28 czerwca - 30 sierpnia 2018

Kino plenerowe w Parku Polińskiego

1 lipca - 26 sierpnia 2018

Kino plenerowe na Plaży Romantycznej

Zgłoś wydarzenie

Mośibrody
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy satysfakcjonują Cię wyniki budżetu partycypacyjnego 2019?

Tak, zrealizowane będą pomysły, na które głosowałam/em
Tak, chociaż nie brałam/em udziału w głosowaniu na projekty
Nie, projekty na które głosowałam/em nie zostaną zrealizowane
Nie interesuje się budżetem partycypacyjnym
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń